Kuba Wesołowski

Jakub Wesołowski jest jednym z popularniejszych aktorów młodego pokolenia. Kojarzony jest głównie z charakterystycznych ról w serialach. Jednak bardzo często można go zobaczyć także w filmowych produkcjach. Oprócz tego zajmuje się dubbingiem. Ale niewiele brakowało, aby nie pojawił się na małym czy dużym ekranie, gdyż swoją przyszłość wiązał z dziennikarstwem.

Imię: Jakub

Nazwisko: Wesołowski

Pseudonim: brak

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 2 lipca 1985 roku

Znak zodiaku: Rak

Zawód: dziennikarz, aktor

Osoby - związki: 
- żona Agnieszka Szczurek (od 2014-obecnie)

Rodzice: brak informacji

Dzieci: Róża (ur. 2016)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Jakub Wesołowski urodził się 2 lipca 1985 roku w Warszawie. Tam też mieszkał, uczęszczał do XXIII Liceum Ogólnokształcącego, a następnie do Collegium Civitas, gdzie ukończył studia dziennikarskie. Jednak jego kariera zawodowa potoczyła się nieco inaczej, niż początkowo planował. Wszystko dzięki udziałowi w serialu „Na wspólnej”, emitowanym do dzisiaj na antenie TVN. Gra tam jedną z głównych postaci – Igora Nowaka.
Następnie pojawiły się propozycje grania w kolejnych serialach, w tym w „Czasie honoru” oraz w filmach np. „Jutro idziemy do kina”. Aktor występuje zarówno w produkcjach historycznych/kostiumowych, jak i sensacyjnych czy komediach romantycznych. Obecnie najczęściej można zobaczyć go w serialach, zarówno w rolach głównych, jak i drugoplanowych. Dostaje również propozycje występów gościnnych. Prywatnie związany jest z Agnieszką Szczurek, z którą wziął ślub w 2014 roku. Dwa lata później na świat przyszła ich córka Róża. Aktor jest także jednym ze współwłaścicieli i założycieli Hotelu Brant, który znajduje się w Majdanie.

Znany z: Aktorowi największą popularność przyniosły role w serialach. Pierwszą dużą rolą była postać Igora Nowaka w serialu „Na wspólnej”, w którą wciela się do dzisiaj. Następnie grał w takich popularnych produkcjach, jak: „Czas honoru”, „1920. Wojna i miłość”, „Komisarz Alex” czy „Komisarz Mama”. Oprócz znaczących dla fabuły całego serialu postaci grywa role gościnne i epizodyczne, np. w „Ojcu Mateuszu”, „Za marzenia” czy „Samej słodyczy”. Można go także oglądać w produkcjach filmowych. Do najpopularniejszych filmów z jego udziałem zaliczają się m.in.: „Tajemnica Westerplatte”, „Kochaj i tańcz”, „Jutro idziemy do kina” czy „Pora mroku”. Aktor był zapraszany do udziału w różnego rodzaju programach telewizyjnych. Można go było zobaczyć m.in. w „Tańcu z gwiazdami”, gdzie partnerowała mu Edyta Herbuś. Zajęli oni trzecie miejsce w drugiej edycji emitowanej na antenie stacji TVN. Zaproszono go także do udziału w programie „Mali giganci”, gdzie odgrywał rolę opiekuna jednej z drużyn, uczestniczących w programie. Jakub Wesołowski jest zawodowo związany z Teatrem Komedia w Warszawie.

Funkcja w filmie (wybrana filmografia):
- aktor w serialu „Na Wspólnej” (2003);
- aktor w filmie „Jutro idziemy do kina” (2007);
- aktor w filmie „Dlaczego nie!” (2007 );
- aktor w filmie „Rozmowy nocą” (2008);
- aktor w serialu „Czas honoru” (2008);
- aktor w filmie „Kochaj i tańcz” (2009);
- aktor w filmie „Tajemnica Westerplatte” (2013);
- aktor w filmie „Kurier” (2019);
- aktor w serialu „Zawsze warto” (2020);
- aktor w serialu „Komisarz Mama” (2021);
- aktor w filmie „Negatyw” (2022).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
- Telekamery: nominacje w kategorii najlepszy aktor za „Czas honoru” w latach (2012, 2013);
- Telekamery: nominacje za „Komisarza Alexa” (2013), za „Na wspólnej” (2013);
- Wiktory: nominacja w kategorii aktor telewizyjny (2013);
- Viva! Najpiękniejsi: nominacja w kategorii najpiękniejszy Polak (2014).

Instagram: @jakubwesolowski

Facebook: brak
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index