Janusz Panasewicz

Janusz Panasewicz - muzyk, autor tekstów, wokalista zespołu pop-rockowego Lady Pank. Nagrał dwa solowe albumy. Panasewicz zaliczany jest do najpopularniejszych wokalistów w historii polskiego rocka.

Imię: Janusz

Nazwisko: Panasewicz

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: Panas

Wzrost: 182 cm

Data urodzenia: 18.01.1956 r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: muzyk, autor tekstów

Osoby - związki: - pierwsza żona Bogusława Ossowska, - druga żona Ewa Smolarczyk

Rodzice: matka Jadwiga - chórzystka, ojciec Tadeusz - naczelnik poczty

Dzieci: syn Wojciech (ur. 1980 r.), bliźnięta Brunon i Juliusz (ur. 2007 r.).

Rodzeństwo: bracia - Józef i Tomasz

BIO: Janusz Panasewicz to jeden z najpopularniejszych wokalistów polskiego rocka. W szkole podstawowej uczył się gry na gitarze. Ukończył Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku. Po maturze podjął pracę w Regionalnym Ośrodku Kultury "Mazury Garbate" w Olecku. W 1979 roku dołączył do zespołu Ogród Wyobraźni, jednak po kilku miesiącach zrezygnował z grania. W latach 1980-1982 Janusz Panasewicz śpiewał w zespole wojskowym Desant. Potem nawiązał współpracę z grupą Lady Pank. Do dziś jest w niej wokalistą. Jest również autorem wielu tekstów piosenek, np. "Mój świat bez ciebie", "Młode orły". W latach 80. XX wieku Panasewicz nagrywał duety, m.in. i z Krystyną Prońko. Wówczas zadebiutował także na małym i dużym ekranie. W 2008 roku miała miejsce premiera jego solowego singla "Po co słowa", który następnie trafił na album artysty "Panasewicz". Muzyk pojawiał się również w kilku programach telewizyjnych, m.in. w "Bitwie na głosy", "Szansie na sukces", czy "Idolu", gdzie objął fotel jurora.Prywatnie Panasewicz jest ogromnym fanem piłki nożnej. Sportowymi fascynacjami dzielił się z czytelnikami "Magazynu Futbol", na którego łamach pisał felietony. W 2018 roku dostał posadę eksperta w stacji Polsat Sport Premium, gdzie zajmuje się komentowaniem spotkań Ligi Mistrzów. W 2014 roku Panasewicz wydał swój drugi solowy album, który zebrał doskonałe recenzje. Napisał teksty do wszystkich piosenek, a aranżacje muzyczne powierzył Johnowi Porterowi.

Znany z: Janusz Panasewicz znany jest przede wszystkim jako wokalista zespołu Lady Pank. Jego cechą charakterystyczną jest lekko zachrypnięty głos. Zasłynął też z doskonałej dykcji, na którą zwracają uwagę zarówno muzycy, jak i aktorzy.

Funkcja w filmie:aktor w filmie "Oszołomienie" (1988);aktor w filmie "Nic" (1998);aktor w filmie "Segment '76" (2003);aktor w serialu "39 i pół" (2008);aktor w serialu "Licencja na wychowanie" (2010);aktor w filmie "Kino" (2014).Janusz Panasewicz nagrał również utwory/piosenki do:
 • serialu "O dwóch takich, co ukradli księżyc", (1983-89); z zespołem Lady Pank;
 • filmu "Ajlawju" (1999);
 • filmu "Władcy przygód. Stąd do Oblivio" (2019);
 • filmu "Żużel" (2021).


 • Płyty:

  Albumy solowe"Panasewicz" (2008);"Fotografie" (2014).

  Albumy z zespołem Lady PankZespół nagrał 20 albumów studyjnych. Poniżej wybrane, które uzyskały status platynowej lub złotej płyty:"Lady Pank" (1983);"NANA" (1994);"Strach się bać" (2007);"Maraton" (2011);"Symfonicznie" (2012); album koncertowy;"Miłość i władza" (2016);"LP1" (2018).

  Książki: brak

  Nagrody muzyczne:2009 - tytuł "Zasłużony dla miasta Olecka";2016 - Bursztynowy Słowik w Sopocie;2018 - rzeźba Panasewicza na ławce w Olecku, podczas artystycznego cyklu "Przystanek Olecko".Janusz Panasewicz razem z zespołem Lady Pank jest laureatem wielu prestiżowych, branżowych nagród.

  Link Instagram: https://www.instagram.com/panas\_ewicz/

  Link FB: https://www.facebook.com/januszpanasewicz
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index