Jakub Tolak

Jakub Tolak to aktor, który kojarzony jest najbardziej z odtwarzania roli Daniela Rossa w serialu "Klan", która towarzyszyła mu przez 10 lat życia. Pojawiał się on także w innych produkcjach, zarówno serialowych, jak i filmowych. Jego życie było też cały czas związane z muzyką. Brał udział w programach, gdzie mógł pokazać swój talent wokalny ("Jak oni śpiewają"), jest członkiem grup, w których gra m.in. na perkusji.

Imię: Jakub

Nazwisko: Tolak

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Wzrost: 174 cm

Data urodzenia: 9 marca 1982 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: aktor

Osoby - związki:


 • żona: Zofia Samsel (od 2021 r.)


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: -

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Jakub Tolak urodził się 9 marca 1982 r. w Warszawie. To tam uczęszczał na zajęcia artystyczne, początkowo związane wyłącznie z muzyką. Chodził do szkoły muzycznej, gdzie uczył się grać na fortepianie. Miał też okazję występować z dziecięcym zespołem Tintilo. Dość szybko jego ścieżki podążały jednak ku karierze aktorskiej. Początkowo grywał niewielkie role, ale u boku tak znanych aktorów, jak np. Wojciech Pokora, Gabriela Kownacka czy Paweł Wawrzecki. Jedną z pierwszych większych ról był występ w przygotowanym na potrzeby Teatru Telewizji spektaklu "Kłopoty wdowy, czyli dlaczego nie mogłam chodzić w żałobie". Kiedy rozpoczął naukę w liceum, przyszła propozycja zagrania syna jednej z głównych bohaterek serialu "Klan". W rolę Daniela Rossa wcielał się 10 lat. Po ukończeniu liceum rozpoczął studia na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Architektury. Pojawiał się w tym czasie także w filmach, takich jak "Francuski numer" czy "Outlanders". Prywatnie związany jest z Zofią Samsel, z którą wziął ślub w 2021 r.

  Znany z: Jakub Tolak kojarzony jest głównie z rolą w serialu "Klan". Wciela się tam w postać Daniela Rossa, syna Moniki Ross, jednej z głównych postaci. Występuje również w filmach. Do najpopularniejszych produkcji kinowych z jego udziałem zalicza się: "Tajemnicę Westerplatte", "Francuski numer" czy "Nic śmiesznego". Pojawia się on także gościnnie w różnych serialach. Można go było zobaczyć m.in. w "Skazanych", "To nie koniec świata!", "Lekarzach", "Ranczu", "Wiadomościach z drugiej ręki". Wcześniej występował w rolach epizodycznych w takich serialach, jak: "Usta, Usta", "Hotel 52", "39 i pół", "Czas honoru", "Bulionerzy", "Glina", "Wiedźmin" czy "Tajemnica Sagali".Aktor zajmuje się dubbingiem. Oprócz użyczania głosu postaciom filmowym, w takich produkcjach jak np. "Camp Rock" czy "Na fali", można usłyszeć go w serialach oraz grach komputerowych, np. "Brothers in Arms: Hell's Highway".Życie artystyczne Jakuba Tolaka związane jest także z muzyką. Od 2011 roku jest on jednym z członków zespołu The White Kites, gdzie gra na perkusji. Należy również do założycieli i członków grupy artystycznej "Forma", która łączy w swojej działalności muzykę oraz sztuki wizualne, co pozwala jej na tworzenie ciekawych przedstawień. Swoje umiejętności wokalne aktor zaprezentował w popularnym show "Jak oni śpiewają". Wystąpił w drugiej edycji, gdzie ostatecznie zajął piąte miejsce. Można go także znaleźć na YouTube na kanale Foxes in Eden.

  Funkcja w filmie: -

  aktor: "Ptaszka" (1994 r.), "Nic śmiesznego" (1995 r.), "Stowarzyszenie" (2005 r.), "Francuski numer", "Londyńczyk" (2007 r.), "Tajemnica Westerplatte" (2013 r.); -

  aktor dubbingowy: "Na fali" (2007 r.), "Camp Rock" (2008 r.), "Camp Rock 2: Wielki Finał" (2010 r.).

  Płyty: -

  Książki: -

  Nagrody:

  Ourense Independent Film Festival: nagroda główna za film "Outlanders" w 2008 r.

  Link Instagram: -

  Link FB: -
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index