Emma Stone

Emma Stone to jedna z najbardziej lubianych aktorek amerykańskich. Jest znana z takich produkcji jak: "Cruella", "Niesamowity Spider-Man" czy "Służące". W dzieciństwie występowała w teatrze, a jej pierwszą rolą była Laurie Partridge w serialu "The New Partridge Family". Zobacz, jak rozwijała się jej kariera i co robi w życiu prywatnym!

Imię: Emily Jean

Nazwisko: Stone

Nazwisko panieńskie: Stone

Pseudonim: Emma

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 06.11.1988 r.

Znak zodiaku: Skorpion

Zawód: amerykańska aktorka

Osoby - związki:
 • Andrew Russell Garfield (partner od 2011 do 2015 r.)
 • Dave McCary (partner od 2017 r.; mąż od 2020 r.)


 • Rodzice: Krista Stone i Jeffrey Charles "Jeff" Stone

  Dzieci: córka Louise Jean McCary (ur. 13.03.2021 r.)

  Rodzeństwo: brat Spencer

  BIO: Emma Stone, a właściwie Emily Jean Stone, to amerykańska aktorka znana m.in. z filmu "Służące", "La La Land", "Niesamowity Spider-Man" czy "Cruella". W wieku nastoletnim uczęszczała do regionalnego teatru w Phoenix, a jako piętnastolatka wyprowadziła się wraz z matką do Los Angeles. Przeprowadzka otworzyła jej drzwi do prawdziwej kariery. Emma zaczęła uczęszczać na castingi, a jej pierwszą prawdziwą rolą była postać Laurie w serialu "The New Partridge Family". Przez kolejne lata wystąpiła w wielu filmach: "Supersamiec", "Króliczek", "Duchy moich byłych", "Zombieland" czy "Łatwa dziewczyna". Ostatnia z ról przyniosła jej wygraną MTV Movie Awards w kategorii najlepszy występ komediowy. Rok później pojawiła się w komediodramacie "Służące", który otrzymał nominację do Oscarów, Złotych Globów i nagród BAFTA. W 2012 roku mogliśmy ją podziwiać w filmie "Niesamowity Spider-Man", na którego planie poznała swojego ówczesnego partnera Andrew Russella Garfielda. Wkrótce potem Emma Stone wystąpiła u boku Ryana Goslinga w dramacie "Gangster Squad. Pogromcy mafii". W 2014 roku pojawiła się w takich produkcjach jak "Niesamowity Spider-Man 2", "Birdman" czy "Magia w blasku księżyca". W 2016 roku swoją premierę miał uroczy musical "La La Land", dzięki któremu zdobyła Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa oraz Złoty Glob w kategorii najlepsza aktorka w komedii lub musicalu. Co słychać u Emmy Stone prywatnie? Aktorka ceni swoją prywatność i unika social mediów. Pielęgnuje związek z amerykańskim twórcą filmowym Dave'em McCarym i wychowuje córeczkę Louise Jean McCary. Popiera też wszelkie akcje charytatywne i fundacje, w szczególności Stand Up To Cancer, która zajmuje się zbiórką funduszy na badania dotyczące raka piersi oraz Worldwide Orphans Foundation dotyczącą wsparcia sierot.

  Znana z: filmów "Niesamowity Spider-Man" i "Niesamowity Spider-Man 2", "La La Land" i "Służące", a także serialu "Zwariowany świat Malcolma".

  Funkcja w filmie:aktorka w serialu "The New Partridge Family" jako Laurie Partridge (2005)aktorka w filmie "Supersamiec" jako Jules (2007)aktorka w filmie "Rocker" jako Amelia (2008)aktorka w filmie "Króliczek" jako Natalie (2008)aktorka w filmie "Duchy moich byłych" jako Allison Vandermeersh (2009)aktorka w filmie "Papierowy bohater" jako Abby (2009)aktorka w filmie "Zombieland" jako Wichita (2009)aktorka w filmie "Łatwa dziewczyna" jako Olive Penderghast (2010)aktorka w filmie "To tylko seks" jako Kayla (2011)aktorka w filmie "Kocha, lubi, szanuje" jako Hannah (2011)aktorka w filmie "Służące" jako Skeeter Phelan (2011)aktorka w filmie "Niesamowity Spider-Man" jako Gwen Stacy (2012)aktorka w filmie "Movie 43" jako Veronica (2013)aktorka w filmie "Gangster Squad. Pogromcy mafii" jako Grace Faraday (2013)aktorka w filmie "Niesamowity Spider-Man 2" jako Gwen Stacy (2014)aktorka w filmie "Birdman" jako Sam Thomson (2014)aktorka w filmie "Magia w blasku księżyca" jako Sophie Baker (2014)aktorka w filmie "Witamy na Hawajach" jako Ng (2015)aktorka w filmie "Nieracjonalny mężczyzna" jako Jill Pollard (2015)aktorka w filmie "La La Land" jako Mia Dolan (2016)aktorka w filmie "Wojna płci" jako Billie Jean King (2017)aktorka w filmie "Faworyta" jako Abigail Masham (2018)aktorka w filmie "Zombieland: Kulki w łeb" jako Wichita (2019)aktorka w filmie "Cruella" jako Cruella de Mon (2021)

  Płyta: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - COFCA Award w kategorii najlepsza obsada za film "Birdman" (II miejsce) - Critics Choice Award w kategorii najlepsza obsada za film "Birdman" - Hollywood Film Award w kategorii obsada roku za film "Służące" - MTV Movie Awards w kategorii MTV Trailblazer za wszechstronność filmową - MTV Movie Awards w kategorii najlepszy występ komediowy za film "Łatwa dziewczyna" - Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych w kategorii najlepszy filmowy zespół aktorski za film "Birdman" - Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych w kategorii najlepszy filmowy zespół aktorski za film "Służące" - NBR Award w kategorii najlepsza obsada za film "Służące" - Oscar w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film "La La Land" - People's Choice Awards w kategorii ulubiona aktorka za film "Kocha, lubi, szanuje" - People's Choice Awards w kategorii ulubiona aktorka komediowa za film "Kocha, lubi, szanuje" - Satelity w kategorii najlepsza obsada w dramacie za film "Służące" - SEFCA Award w kategorii najlepsza aktorka w dramacie za film "Służące" - Teen Choice Awards w kategorii najlepsza aktorka w komedii za film "Kocha, lubi, szanuje" - Teen Choice Awards w kategorii najlepsza aktorka w komedii romantycznej za film "Łatwa dziewczyna" - Young Hollywood Awards w kategorii nowa twarz za film "Supersamiec" - Złote Globy w kategorii najlepsza aktorka w komedii lub musicalu za film "La la land"

  LINK Instagram: brak

  Link FB: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index