Elżbieta Zającówna

Elżbieta Zającówna to jedna z popularniejszych polskich aktorek. Zagrała rolę Hanki w "Matki, żony i kochanki"__i Natalię w "Vabanku". Pojawiła się też w filmie "C.K. Dezerterzy" i "Seksmisji". Jest także właścicielką firmy producenckiej Gabi Sp. z o.o. Zobacz, jakie filmy i seriale wyprodukowała.

Imię: Elżbieta Urszula

Nazwisko: Zając

Nazwisko panieńskie: Zając

Pseudonim: Elżbieta Zającówna

Wzrost: 175 cm

Data urodzenia: 14.07.1958 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: aktorka, reżyserka

Osoby - związki: Aktorka jest w związku małżeńskim ze scenarzystą Krzysztofem Jaroszyńskim.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: Elżbieta Zającówna i Krzysztof Jaroszyński są rodzicami Gabrieli. Kobieta studiowała język i kulturę Japonii. Gabriela była instruktorką tańca, a obecnie spełnia się w roli specjalistki od marketingu.

Rodzeństwo: siostra

BIO: Elżbieta Zającówna to polska aktorka filmowa, teatralna i serialowa, a także reżyserka i producentka. Aktorstwo nie było upragnioną drogą Elżbiety. Od najmłodszych lat marzyła o tym, aby zostać sportowcem. Była jedną z najlepszych uczennic na lekcjach wychowania fizycznego i chętnie brała udział w zajęciach zespołowych. Uczestniczyła w zawodach i odnosiła sukcesy. Nic dziwnego, że podjęła decyzję o zdawaniu na krakowską Akademię Wychowania Fizycznego. Niestety jej plany pokrzyżowała choroba. Jak się okazało, Elżbieta Zającówna cierpi na chorobę von Willebranda. To rzadka choroba wrodzona, która wynika z zaburzeń genetycznych. Objawia się długotrwałym krwawieniem oraz zaburzeniami krzepliwości krwi. Nastoletnia Elżbieta musiała zatem zrezygnować z wielkich planów i marzeń, ponieważ wysiłek fizyczny był w jej przypadku niewskazany. Stwierdziła więc, że spróbuje swoich sił w aktorstwie! Jej wielki talent dostrzeżono już na studiach. Debiutem aktorki był film "Vabank". Duży potencjał w aktorce zauważył reżyser Juliusz Machulski. To on dał jej rolę strażniczki w filmie "Seksmisja". Po ukończeniu studiów zaczęła przygodę z Teatrem Syrena. To tam poznała swojego obecnego męża, Krzysztofa Jaroszyńskiego. Para pobrała się w latach 90. i do dziś tworzy udany i godny podziwu związek. Małżeństwo ma dorosłą już córkę Gabrielę, która pojawia się na ściankach podczas ważnych wydarzeń w życiu rodziców. Elżbieta Zającówna jest też producentką i prowadzi firmę Gabi Sp. z o.o. Wyprodukowała takie seriale, jak: "Daleko od noszy", "Daleko od noszy. Szpital futpolowy", "Synowie" czy "Ale się kręci!". Była też producentem wykonawczym seriali: "Szpital na perypetiach", "Buła i Spóła", "Graczykowie" czy "Trędowata". Aktorka pełniła również funkcję wiceprezeski Fundacji POLSAT, zastępując Barbarę Trzeciak-Pietkiewicz.

Znana z: serialu "Matki, żony i kochanki", filmu "Vabank"

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Vabank" (1981); - aktorka w filmie "Mur" (1982); - aktorka w filmie "Seksmisja" (1983); - aktorka w filmie "O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji" (1984); - aktorka w serialu "07 zgłoś się" (1984); - aktorka w filmie "Vabank II, czyli riposta" (1984); - aktorka w filmie "C.K. Dezerterzy" (1985); - aktorka w filmie "Nadzór" (1985); - aktorka w filmie "V. I. P."__(1991); - aktorka w serialu "Graczykowie" (1999-2001); - aktorka pierwszoplanowa w serialu "Matki, żony i kochanki" (1996 i 1998); - aktorka w filmie "Koniec świata u Nowaków"__(2000); - aktorka w serialu "13 posterunek 2"__(2000); - aktorka w telenoweli "Marzenia do spełnienia"__(2001-2002); - aktorka w serialu "Psie serce"__(2002-2003); - aktorka w serialu "Na dobre i na złe"__(2003); - aktorka w serialu "Zakręcone" (2005); - aktorka w serialu "Niania" (2005); - aktorka w serialu "Samo życie" (2007); - aktorka w sitcomie "Daleko od noszy"__(2007); - aktorka w serialu "Na kocią łapę" (2008); - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2017); - aktorka w serialu "Mały zgon"__(2020); - aktorka w filmie "Szczęścia chodzą parami"__(2020).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

Link Instagram: @elzbietazajacowna


Link FB: @Elżbieta-Zającówna
Advertisement MPU index