bio

 • Wiek:
  39 lat
 • Data urodzenia:
  4 sierpnia 1981
 • Pochodzi z:
  Los Angeles
 • Znany/a z...:
  aktorka, księżna
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  171cm
 • Znak zodiaku:
Meghan Markle - urodzona w Los Angeles aktorka, której popularność przyniosła rola Rachel Zane w serialu prawniczym "W garniturach" ["Suits"], a rozgłos związek z księciem Zjednoczonego Królestwa, członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, synem Karola, księcia Walii i Diany Spencer - Harrym.
 
Meghan Markle pochodzi z mieszanej rodziny. Jej ojciec Thomas W. Markle ma pochodzenie holendersko-irlandzkie, a matka Doria jest Afroamerykanką. Za sprawą ojca, który jest operatorem filmowym, mała Meghan spędziła w młodości dużo czasu na planie serialu "Świat według Bundych".
 

Meghan Markle: kariera aktorska

 
Markle jest absolwentką Northwestern University na dwóch kierunkach: teatr oraz stosunki międzynarodowe. Zanim wystąpiła w serialu "W garniturach" można ją było oglądać w dwóch sezonach serialu "Fringe: Na granicy światów". Wystąpiła też m.in. w filmach "Idol z piekła rodem" i "Szefowie wrogowie". Meghan Markle udziela się również w akcjach humanitarnych. Odwiedziła m.in. Rwandę w ramach kampanii na rzecz czystej wody. Często wypowiada się w temacie równego traktowania płci.
 

Meghan Markle prywatnie

 

10 września 2011 roku Meghan Markle poślubiła Trevora Engelsona, z którym spotykała się od 2004 roku. Małżeństwo nie przetrwało długo, para rozwiodła się już dwa lata później. By uciąć medialne spekulacje, 8 listopada 2016 roku Pałac Kensington poinformował, że Meghan Markle od kilku miesięcy spotyka się z księciem Harrym. Para poznała się w lipcu 2016 i spotykała się w tajemnicy do 31 października 2016, kiedy to dziennik "The Sunday Express" poinformował o ich związku
 
W listopadzie 2017 ogłoszono zaręczyny pary. Ślub odbył się 19 maja 2018 na zamku w Windsorze. W związku ze ślubem z księciem Harrym, otrzymała tytuł  Jej Królewskiej Wysokości księżnej Sussex. 
 
15 października 2018 roku, Pałac Kensington ogłosił, że para spodziewa się swojego pierwszego dziecka. 6 maja 2019 roku na świat przyszedł ich pierworodny syn Archie Harrison.