bio

 • Wiek:
  50 lat
 • Data urodzenia:
  27 marca 1970
 • Zawód:
  piosenkarka, autorka tekstów
 • Wzrost:
  173cm
 • Znak zodiaku:

Mariah Carey – pochodząca z Huntington amerykańska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, córka śpiewaczki operowej. Posiada rzadką skalę głosu wynoszącą 5 oktaw.

Debiutowała w 1990 roku solowym albumem zatytułowanym „Mariah Carey”. Rok później odbyła się premiera jej kolejnej płyty „Emotions”. W 1993 roku wzięła ślub z dużo starszym producentem Tommym Mottolą. Wydała „Music Box”, „Merry Christmas”, „The Emancipation of Mimi” (która na świecie sprzedała się w 10 mln egzemplarzy), „E=MC2”, „Memoirs of an Imperfect Angel” czy „#1 To Infinity”.  W 2012 roku wokalistka pojawiła się jako prowadząca w programie „American Idol”.

Carey zdobyła 5 nagród Grammy, 11 nagród World Music Award, 11 nagród AMA (American Music Awards) i 14 Billboard Music Awards.

Z kolejnym byłym mężem Nickiem Cannonem ma bliźnięta Monroe i Moroccan. Obecnie spotyka się z australijskim biznesmenem Jamesem Packerem, który już zdążył podarować jej tak duży pierścionek zaręczynowy, że Mariah nie ma siły podnieść ręki.

Jej płyty są jednymi z najlepiej szprzedających się na rynku muzycznym, a hit "All I Want for Christmas is You" bodaj najpopularniejszą świąteczna piosenką w rozgłośniach radiowych na całym świecie.