bio

  • Wiek:
    36 lat
  • Data urodzenia:
    15 września 1984
  • Wzrost:
    189cm
  • Znak zodiaku:

Książę Harry – właściwie Henryk Karol Albert Dawid. Członek brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Zjednoczonego Królestwa. Jest synem Karola – księcia Walii i księżnej Diany Spencer. Jako trzynastolatek stracił matkę, która zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu.

W 1998 roku rozpoczął pięcioletnią naukę w Eton College, gdzie brał udział w zajęciach sportowych z polo i rugby i interesował się narciarstwem oraz żeglarstwem. Po ukończeniu szkoły zrobił sobie roczną przerwę od nauki i podróżował do Australii, Argentyny i Afryki. Wstąpił do Royal Military Academy w Sandhurst, dwukrotnie wysyłano go na misję do Afganistanu. W 2015 roku zakończył swoją karierę wojskową. Zdążył otrzymać reprymendę, w wyniku której musiał przeznaczyć część wynagrodzenia na szczytny cel. Książę Harry działa również charytatywnie – wspiera ludzi młodych i tych, którzy służą lub służyli w Siłach Zbrojnych.

Jest znanym kobieciarzem, spotykał się chociażby z Kristiną Schwarz, Chelsey Davy, z którą był w związku przez ponad cztery lata, Cressidą Bonas. Uznawany za czarną owcę w rodzinie, zasłynął striptizem podczas gry w rozbieranego pokera w Las Vegas, rzucaniem butelkami w przechodzących za oknem ludzi, przebraniem się na imprezę za oficera SS czy zjedzeniem na weselu rybki z akwarium.