bio

 • Wiek:
  31 lat
 • Data urodzenia:
  6 listopada 1988
 • Zawód:
  aktorka
 • Wzrost:
  168cm
 • Znak zodiaku:
Emma Stone - urodzona w Scottsdale w stanie Arizona amerykańska aktorka, której popularność i uznanie widzów przyniosły role w filmach "Łatwa dziewczyna", "Służące" oraz "La La Land", który jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia Oscarów za rok 2016. Emma Stone za udział w "La La Land" została już nagrodzona Złotym Globem dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu.
W młodości Emma Stone była członkinią regionalnego teatru w Phoenix, gdzie jako 11-latka wystąpiła m.in. w przedstawieniu "O czym szumią wierzby". Pomocnym w dalszej karierze był wyjazd do Los Angeles, gdzie trafiła w wieku 15 lat. Zaczęła uczęszczać na castingi co zaowocowało pierwszymi rolami. Na dużym ekranie zadebiutowała w zwariowanej komedii "Supersamiec", po której przyszły kolejne role. Można ją było obejrzeć w filmach "Króliczek", "Zombieland" czy "Duchy moich byłych". Kolejna rola w młodzieżowej komedii "Łatwa dziewczyna" opartej na motywach powieści "Szkarłatna litera" przyniosła Emmie Stone rozgłos i uznanie. Aktorka została nominowana do nagrody BAFTA dla wschodzącej gwiazdy, Złotego Globa w kategorii aktorskiej, a także wygrała nagrodę MTV za najlepszy występ komediowy. Kariera Emmy Stone ruszyła do przodu, a w jej filmografii znajdują się takie filmy jak m.in. "Kocha. lubi, szanuje", "Niesamowity Spider-Man" czy "Birdman". Rola w "Birdmanie" przyniosła jej nominacje do aktorskiego Oscara, Złotego Globa i nagrody BAFTA.

Emma Stone prywatnie

Emma Stone nie lubi rozmawiać o swoim życiu prywatnym. Jest bliską przyjaciółką Jennifer Lawrence i Taylor Swift. Na planie "Niesamowitego Spider-Mana" zaczęła spotykać się z odtwórcą roli Spider-Mana - Andrewem Garfieldem. Para rozstała się w 2015 roku.
Emma Stone ma młodszego brata Spencera. Cierpi na astmę z powodu której miewa problemy z oddychaniem. Jej matka Krista Stone przeżyła raka piersi. Aktorka wspiera organizację zbierającą fundusze na badania nad tą chorobą. Bierze też udział w innych akcjach charytatywnych.