bio

 • Wiek:
  44 lat
 • Data urodzenia:
  23 maja 1976
 • Pochodzi z:
  Gdańsk
 • Znany/a z...:
  artystka, jurorka programu "Mam talent"
 • Zawód:
  piosenkarka
 • Wzrost:
  175cm
 • Znak zodiaku:
 
Agnieszka Chylińska - pochodząca z Trójmiasta, urodzona w Gdańsku wokalistka rockowa, która zdobyła serce publiczności hitami takimi jak: „Nie mogę Cię zapomnieć”, „Kiedy powiem sobie dość”, „Niekochana”. Kontrowersyjna piosenkarka (do historii przeszedł jej występ podczas ceremonii rozdania Fryderyków, kiedy to zwróciła się w nieparlamentarnych słowach do swoich nauczycieli) oraz autorka tekstów rozpoczęła karierę muzyczną od zdobycia III nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim. Później dołączyła do zespołu Second Face, by w 1994 roku przyjąć zaproszenie do śpiewania w zespole Skawalker, który potem zmienił nazwę na O.N.A. Rok później na rynku pojawiła się pierwsza płyta O.N.A. zatytułowana "Modlishka". Agnieszkę Chylińską doceniono za drapieżny głos, teksty piosenek oraz energię na scenie. Wielokrotnie była nominowana do najważniejszych nagród właśnie jako wokalistka i autorka tekstów. W 2002 roku Agnieszka Chylińska została nagrodzona Paszportem "Polityki", a w 2003 zakończyła współpracę z O.N.A. Powodem rozstania z zespołem Grzegorza Skawińskiego były "rozbieżności artystyczne". 
 
Po odejściu z zespołu i urodzeniu dziecka, postawiła na karierę solową. Wtedy też nastąpiła sceniczna przemiana piosenkarki, która zaowocowała w 2009 roku pierwszą solową płytą "Modern Rocking" w rytmach popu i muzyki dance. Płyta okazała się wielkim sukcesem komercyjnym wdrapując się na szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów w Polsce i już w pierwszym tygodniu sprzedaży pokrywając się złotem. Dwa miesiące później płyta "Modern Rocking" miała już status platynowej. Sukces płyty przyniósł Agnieszce Chylińskiej Fryderyka w kategorii "Album roku pop", nagrodę Eska Music Award w kategorii "Artystka roku" oraz dwie Superjedynki. Chylińska kontynuowała karierę prowadząc m.in. w stacji RMF FM program "Wszystkie numery Agnieszki Chylińskiej". W 2014 roku Agnieszka Chylińska otrzymała nagrodę specjalną Eska Music Awards za całokształt twórczości. Za swoją działalność jurorską w programach telewizyjnych (show "Mam talent" czy "Mali Giganci") w 2014 i 2015 roku otrzymała Telekamerę w kategorii „Juror”. Wcześniej w 2011 roku Agnieszka Chylińska zdobyła również Telekamerę w kategorii "Muzyka", co sprawiło, że w 2016 roku wokalistka odebrała Złotą Telekamerę.
 
30 września 2016 roku na rynku pojawił się drugi solowy album Agnieszki Chylińskiej "Forever Child". 8 listopada płyta zyskała status platynowej płyty. W maju 2017 wokalistka zaśpiewała w koncercie platynowym na Polsat SuperHit Festiwal 2017. 
 
26 października 2018 roku ukazała się jej kolejna płyta "Pink Punk". Album promuje singiel "Mam zły dzień". 
 

Agnieszka Chylińska prywatnie - mąż, dzieci

 

Agnieszka Chylińska jest córką dziennikarza sportowego Andrzeja Chylińskiego. Ma starszego brata Wawrzyna "Variena" Chylińskiego, perkusistę deathmetalowego. Pierwszym mężem Agnieszki Chylińskiej był Krzysztof Krysiak, menedżer działu marketingu wytwórni muzycznej. Poznali się, kiedy wokalistka miała 20 lat, a wzięli ślub 20 kwietnia 2002 roku. Małżeństwo długo nie przetrwało, a potem Chylińska związała się z tajemniczym Markiem, z którym jest w związku małżeńskim po dziś dzień. Ślub wzięli w 2010 roku. Mają troje dzieci: syna Ryszarda (16 maja 2006) oraz dwie córki: Esterę (26 grudnia 2010) i Krystynę (ur. 8 stycznia 2013). W sieci trudno o jego zdjęcia. Artystka bardzo chroni prywatność swojej rodziny.