Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Jak samodzielnie zrobić szorty
© AlenKadr/Fotolia.com
Fleszstyle

Zrób szorty ze starych spodni w 5 krokach

Żeby zrobić szorty musisz równo obciąć nogawki starych spodni. Następnie podszyj je i ozdób tak, by zyskały oryginalny wygląd.

Żeby zrobić szorty musisz równo obciąć nogawki starych spodni. Następnie podszyj je i ozdób tak, by zyskały oryginalny wygląd.

 

W sklepach można kupić wiele podobnych do siebie modeli szortów. W dodatku często są niezwykle drogie i mało oryginalne. Dlatego chwyć za stare spodnie i nożyczki i wyczaruj z nich własny ciuch. Wystarczy 5 kroków, by zyskać oryginalne szorty ozdobione według twoich preferencji i o pożądanej długości. Ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia.

"Hotel Paradise 3": Przed udziałem w show Maurycy zmienił nazwisko! Wcześniej robił karierę pod innym. Dlaczego?

Dlaczego warto samodzielnie zrobić szorty?

Samodzielnie zrobione szorty to świetny sposób na zyskanie wyjątkowych i oryginalnych ciuchów. Przerabianie starych spodni pozwoli zaoszczędzić pieniądze i wykorzystać nieużywane ubranie. Do zrobienia szortów możesz użyć jakichkolwiek spodni, ważne by nie były bardzo zniszczone w górnych partiach.

Czego potrzebujesz do stworzenia szortów?

Do sporządzenia własnych, unikatowych szortów będziesz potrzebowała:

  • dowolnych długich spodni (np. jeansów lub materiałowych),
  • ostrych nożyczek krawieckich,
  • ołówka, markera lub flamastra,
  • pęsety,
  • szpilek,
  • igły i nitki,
  • opcjonalnie: farby do tkanin, ćwieków, naszywek, kawałków materiału, kawałków koronki.

Krok 1 – wybór długości

Wybierz spodnie, z których chcesz zrobić szorty. Muszą być uprane i pasujące do twojej sylwetki (ani za małe, ani za duże). Jeśli okaże się, że nie możesz zmieścić się w spodnie, zmocz je całkowicie wodą, włóż na ciało i spróbuj je rozciągnąć. Następnie na suchym ubraniu zaznacz ołówkiem lub flamastrem długość, jaką planujesz uzyskać.

Krok 2 – obcinanie

Kolejnym krokiem jest obcięcie nogawek. Usuń nadmiar materiału z jednej strony spodni, a następnie złóż je na pół. Drugą nogawkę obetnij wzdłuż pierwszej tak, by obie były równe. Przymierz spodnie i ewentualnie podetnij odstające nitki. Jeśli zależy ci na kolejnych wycięciach, które uzupełnisz np. koronką lub materiałem, zaznacz to miejsce. Usuń zbędną część materiału.

Krok 3 – podwijanie nogawek

Gdy twoje spodnie są już podcięte, pora na podwijanie nogawek. Nie jest to czynność obowiązkowa (np. w przypadku niektórych jeansów), jednak dzięki temu szorty będą miały ładniejsze wykończenie i będą wyglądały na bardziej eleganckie. Zawiń dwukrotnie w rulonik kraniec jednej nogawki i podepnij go szpilkami. Następnie zszyj za pomocą igły i nitki bądź maszyny do szycia. To samo zrób z drugą nogawką. Pamiętaj, by strony miały dokładnie taką samą długość. Na tym etapie szorty są gotowe, jednak żeby nadać im indywidualnego charakteru, skorzystaj z kolejnych kroków.

Krok 4 – ozdabianie

Szorty są gotowe, więc warto nadać im ciekawszego wyglądu. Spodnie możesz ozdobić ćwiekami (zdecyduj wcześniej o ich ułożeniu), naszywkami, kawałkami materiału lub farbami do tkanin. Wszystko zależy od twojej wyobraźni i dostępnych materiałów.

Krok 5 – robienie przetarć

Na koniec możesz zająć się robieniem przetarć. Te najlepiej sprawdzą się na jeansach. Weź nożyczki i ich ostrym końcem przejedź kilkukrotnie po fragmencie materiału. Następnie chwyć pęsetę i z jej pomocą powyjmuj z przetarcia nitki (ale ich nie wyrywaj). Metodę tę zastosuj w kilku miejscach.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Materiał jeansowy
Image by Lifetimestock.com
Fleszstyle
Jeansy z przetarciami w 5 krokach
Przetarcia nadadzą starym jeansom nowe życie, a przy tym łatwo wykonać je samemu. Potrzeba jedynie ostrego przedmiotu, igły, szydełka albo pęsety do wyciągnięcia nitek i długopisu oraz podkładki, której nie szkoda zniszczyć.

Przetarcia nadadzą starym jeansom nowe życie, a przy tym  łatwo wykonać je samemu. Potrzeba jedynie ostrego przedmiotu, igły, szydełka albo pęsety do wyciągnięcia nitek i długopisu oraz podkładki, której nie szkoda zniszczyć. Krok pierwszy – wyznaczenie miejsc do przetarcia Gdy spodnie do wykonania przetarć zostaną wybrane, trzeba w nich trochę pochodzić przed przystąpieniem do pracy. Jeansy dopasują się do sylwetki i dzięki temu będzie wiadomo, w których miejscach przetarcia będą wyglądały dobrze. Krok drugi – oznaczenie miejsc, w których będą przetarcia Mając spodnie na sobie, trzeba punkty do przetarcia zaznaczyć np. długopisem. Sprawi to, że spodnie zostaną przerobione dokładnie tak, jak to zostało zaplanowane. Dziury i przetarcia w losowych miejscach będą wyglądały źle. Następnie spodnie można zdjąć i przystąpić do przecierania. Krok trzeci – umiejscowienie podkładki do cięcia Żeby wykonać przetarcia precyzyjnie w zaznaczonych uprzednio miejscach, potrzebne będzie twarde podłoże. Warto znaleźć plastikową czy drewnianą podkładkę , której nie szkoda będzie zniszczyć, wystarczy nawet gruby magazyn. Chodzi o to, by móc włożyć ten przedmiot do nogawki i na nim wykonywać cięcia. Krok czwarty – wykonywanie przetarć Do wystylizowania spodni potrzeba ostrego przedmiotu, który poradzi sobie z jeansem. Może to być nożyk do tapet, nożyce, a jeśli jeansy z przetarciami mają być bez dziur – wystarczy maszynka do golenia, papier ścierny, gruboziarnisty pilnik do paznokci czy pumeks. W zaznaczonych długopisem miejscach materiał trzeba naciąć, najlepiej zrobić to też w kilku miejscach w pobliżu. Dzięki temu jeansy z przetarciami nabiorą naprawdę wyrazistego wyglądu. Następnie materiał wokół rozcięcia trzeba potraktować np. maszynką do golenia czy...

ozdobione spodnie koloru żółtego
©fottoo/Fotolia.com
Fleszstyle
Jak samodzielnie ozdobić stare i zniszczone spodnie: przetarcia, naszywki, przypinki, prasowanki, koraliki, cekiny i perełki
Własnoręcznie zdobione spodnie to dobre rozwiązanie dla fanek unikatowości i niepowtarzalnego stylu. Osoby, które chcą wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie wykazać się kreatywnością i zabawić się w projektanta mody mogą przerobić swoje stare ulubione, znoszone dżinsy. Można wykonać na nich modne przetarcia, dziury, a także naszyć na nie trendowe perełki lub kwiatowe haftowane naszywki.

Własnoręcznie zdobione spodnie to dobre rozwiązanie dla fanek unikatowości i niepowtarzalnego stylu. Osoby, które chcą wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie wykazać się kreatywnością i zabawić się w projektanta mody mogą przerobić swoje stare ulubione, znoszone dżinsy. Można wykonać na nich modne przetarcia, dziury, a także naszyć na nie trendowe perełki lub kwiatowe haftowane naszywki.   Samodzielne przerabianie swoich starych, znoszonych spodni lub dżinsów kupionych za kilka złotych w second-handzie nie wymaga dużych nakładów finansowych. Żeby nadać swoim spodniom unikatowość, wystarczy odrobinę czasu i inwencji własnej. Jak zrobić przetarcia na spodniach? Do wykonania przetarć na spodniach nie trzeba mieć specjalnych umiejętności krawieckich. Najlepiej do tego celu wybrać luźne znoszone dżinsy lub dopasowane rurki. Przed przystąpieniem do pracy warto wcześniej pozaznaczać miejsca, w których mają być widoczne przetarcia. Poza tym do wykonania przetarć na spodniach oprócz nożyka potrzeba również podkładki, która znacznie ułatwi wykonanie cięć. Na samym końcu wystarczy wykonać cięcia w zaznaczonych miejscach i powyciągać z nich nitki. Najefektowniej prezentują się przetarcia na kolanach i na udach, ale można je wykonać w dowolnych miejscach – warto jednak pamiętać o zachowaniu symetrii. Jak zakryć dziurę lub plamę na spodniach? Samodzielnemu zdobieniu spodni może towarzyszyć chęć zamaskowania dziury lub niemożliwej do sprania plamy . W tym celu najlepiej wyposażyć się w naszywki i przypinki, które dostępne są w pasmanteriach, a także w popularnych sieciówkach. Tego typu dodatki są dobrym sposobem na ożywienie stylizacji i nadanie jej niepowtarzalnego charakteru. Poza tym dzięki naszywkom i przypinkom można zamanifestować swoje poglądy czy gust muzyczny. Nie bez...

Kolorowe pisanki wykonane z materiału ułożone w wielkanocnym koszyczku.
©PhotoSG/Fotolia.com
Styl życia
Ozdoby wielkanocne metodą patchwork - jak zrobić pisanki na Wielkanoc z materiału?
Dekoracje wielkanocne wykonane metodą patchwork to oryginalne ozdoby, którymi można udekorować świąteczny stół lub powiesić na ścianie. Do wykonania materiałowych jajek wystarczą kolorowe kawałki bawełnianego materiału, igła oraz nici.

Dekoracje wielkanocne wykonane metodą patchwork to oryginalne ozdoby, którymi można udekorować świąteczny stół lub powiesić na ścianie. Do wykonania materiałowych jajek wystarczą kolorowe kawałki bawełnianego materiału, igła oraz nici.   Metoda patchwork sprawdza się do wykonywania przeróżnych dekoracji domowych . Ze zszytych małych kawałków materiału w jedną całość można stworzyć ozdobne ściereczki czy rękawiczki kuchenne, a nawet kołdry, narzuty czy obrusy .   Patchwork - co to jest?   Metoda patchwork polega na zszywaniu ze sobą małych kawałków materiału w jedną większą całość, tworząc tym samym całkowicie nowy wzór. Istotną szycia jest używanie tkanin o podobnych kształtach geometrycznych, a następnie bardzo precyzyjne ich docinanie i zszywanie razem.   Jajka wielkanocne z materiału metodą patchwork, krok po kroku   Wielkanocne pisanki patchworkowe to oryginalne ozdoby, które mogą posłużyć, np. jako podstawka pod talerz czy serwetka na świąteczny stół. Po doszyciu zawieszki do materiałowego jajka można je powiesić na ścianie. Własnoręcznie wykonana ozdoba wielkanocna to również pomysł na prezent dla bliskiej osoby, a w wersji mini może stanowić oryginalny dodatek do pocztówki z życzeniami.   Potrzebujesz: sztywnej gazety, bawełnianych materiałów, igły i nitki, nożyczek, ołówka.   Sposób wykonania: Z gazety wytnij nożyczkami kształt jajka, np. o wysokości 33 cm i szerokości 26 cm. Z bawełnianych materiałów powycinaj paski o szerokości około 5 cm i jeden o szerokości 8 cm (każdy pasków powinien być o 2-3 cm dłuższy niż szerokość pisanki). Najszerszy pasek umieść w centralnej części jajka. Doszyj węższe...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner