Dziewczyna o blond włosach trenuje latem na plaży.
©Rido/stock.adobe.com

Dlaczego wakacje to dobry czas na uprawianie sportu?

Dziewczyna o blond włosach trenuje latem na plaży.
©Rido/stock.adobe.com

Pora roku ma bardzo duży wpływ na decyzję o uprawianiu sportu. Nie jest tajemnicą, że wiosną i latem przybywa osób aktywnych fizycznie. Jest tak z kilku powodów i nie chodzi tu tylko o piękną pogodę, choć ona ma największe znaczenie. Jeżeli nosisz się z zamiarem uprawiania sportu w wakacje, ale jeszcze nie zrobiłeś pierwszego kroku, to lista korzyści wynikających z ćwiczenia latem powinna cię przekonać.

 

W uprawianiu sportu kluczowa jest motywacja. Bez niej trudno wytrwać w treningowym rytmie i pokonywać kolejne etapy. U większości osób latem ogólne samopoczucie jest lepsze, a stosunkowo dobre warunki atmosferyczne nie dają powodów do wymówek i odpuszczania ćwiczeń.

 

Dlaczego warto ćwiczyć podczas wakacji?

 

Dla dzieci, młodzieży i studentów okres wakacyjny wiąże się z dużą ilością wolnego czasu. Niektórzy mają nawet ponad trzy miesiące przerwy i dlatego mogą ten czas wykorzystać na uprawianie sportu. To istotny argument, ponieważ poza sezonem wakacyjnym większość poświęca swój czas na bardziej istotne niż sport sprawy i zwyczajnie jest w stanie wygospodarować kilku godzin w tygodniu na treningi.

 

Kolejnym argumentem jest możliwość wybrania ciekawej formy aktywności, dopasowanej do własnych potrzeb, możliwości i oczekiwań. Jazda na rowerze, kitesurfing, jazda na rolkach lub deskorolce – to tylko kilka propozycji aktywności, które można uprawiać w okresie letnim na świeżym powietrzu.

 

Korzyści z uprawiania sportu w wakacje

 

Można wymienić dwa rodzaje korzyści wynikających z uprawiania sportu latem – zdrowotny i finansowy. Jeśli chodzi o aspekty zdrowotne, to ruch na świeżym powietrzu poprawia samopoczucie, pomaga spalić kalorie i zwiększyć ogólną sprawność.

 

Jeśli chodzi natomiast o kwestie finansowe, to w okresie wakacyjnym można liczyć na różnego rodzaju zniżki i promocje na treningi w szkołach i klubach sportowych. Wynika to z mniejszego zainteresowania zajęciami w stosunku do roku szkolnego. Poza tym można znaleźć ciekawe oferty obozów sportowych, które łączą przyjemne z pożytecznym – wypoczynek i pokaźną dawkę sportowych wrażeń.

Więcej na temat Ćwiczenia rower Gimnastyka Urlop
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17