Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Kobieta całuje dziecko w policzek.
©gpointstudio/Fotolia
Styl życia

Pleśniawki u maluszka – poznaj skuteczne metody, by się ich pozbyć

Pleśniawki u niemowlaka mogą pojawić się już w 4. dniu od urodzenia i występują przeważnie na skutek zakażenia grzybami. Nie są zagrożeniem dla zdrowia dziecka, ale mogą sprawiać mu ból, głównie podczas ssania piersi matki lub smoczka.

Pleśniawki u niemowlaka mogą pojawić się już w 4. dniu od urodzenia i występują przeważnie na skutek zakażenia grzybami. Nie są zagrożeniem dla zdrowia dziecka, ale mogą sprawiać mu ból, głównie podczas ssania piersi matki lub smoczka.

Przestrzeganie higieny na pleśniawki u niemowlaka

Należy przestrzegać higieny osobistej niemowlaka. Po każdym karmieniu warto podać maluszkowi kilka łyżeczek letniej wody (3-4), by wypłukać pozostałości w jamie ustnej. Warto przemywać smoczek wrzątkiem kilka razy dziennie.

Rumianek na pleśniawki u niemowlaka

Jeśli maluch ma pleśniawki, należy podawać mu napar z rumianku (najlepiej 100 ml dziennie), który ma działanie przeciwzapalne i łagodzące. Można też przemywać jamę ustną dziecka wywarem z tego zioła.

Woda utleniona na pleśniawki u niemowlaka

Woda utleniona także pomaga zwalczyć pleśniawki. Jedną łyżeczkę wody utlenionej należy połączyć z jedną łyżeczką przegotowanej wody i wymieszać. Chusteczkę lub wacik higieniczny trzeba nasączyć powstałą cieczą i za jej pomocą zwilżyć pleśniawki. Czynność warto powtarzać 3-4 razy dziennie przez kilkanaście dni.

Szałwia na pleśniawki u niemowlaka

Szałwia ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, dlatego też skutecznie zwalcza pleśniawki. Można zaparzyć z niej wywar i przemywać nim jamę ustną niemowlaka lub stosować w postaci gęstego żelu czy maści, które można dostać w aptece.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
niemowlę leżące w łóżeczku
©Andrey Kiselev/Fotolia
Styl życia
Pleśniawki u maluszka – poznaj skuteczne metody, by się ich pozbyć
Pleśniawki u niemowlaka mogą pojawić się już w 4. dniu od urodzenia i występują przeważnie na skutek zakażenia grzybami. Nie są zagrożeniem dla zdrowia dziecka, ale mogą sprawiać mu ból, głównie podczas ssania piersi matki lub smoczka.

Pleśniawki u niemowlaka mogą pojawić się już w 4. dniu od urodzenia i występują przeważnie na skutek zakażenia grzybami. Nie są zagrożeniem dla zdrowia dziecka, ale mogą sprawiać mu ból, głównie podczas ssania piersi matki lub smoczka. Przestrzeganie higieny na pleśniawki u niemowlaka Należy przestrzegać higieny osobistej niemowlaka. Po każdym karmieniu warto podać maluszkowi kilka łyżeczek letniej wody (3-4), by wypłukać pozostałości w jamie ustnej. Warto przemywać smoczek wrzątkiem kilka razy dziennie. Rumianek na pleśniawki u niemowlaka Jeśli maluch ma pleśniawki , należy podawać mu napar z rumianku (najlepiej 100 ml dziennie), który ma działanie przeciwzapalne i łagodzące. Można też przemywać jamę ustną dziecka wywarem z tego zioła. Woda utleniona na pleśniawki u niemowlaka Woda utleniona także pomaga zwalczyć pleśniawki. Jedną łyżeczkę wody utlenionej należy połączyć z jedną łyżeczką przegotowanej wody i wymieszać. Chusteczkę lub wacik higieniczny trzeba nasączyć powstałą cieczą i za jej pomocą zwilżyć pleśniawki . Czynność warto powtarzać 3-4 razy dziennie przez kilkanaście dni. Szałwia na pleśniawki u niemowlaka Szałwia ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, dlatego też skutecznie zwalcza pleśniawki. Można zaparzyć z niej wywar i przemywać nim jamę ustną niemowlaka lub stosować w postaci gęstego żelu czy maści, które można dostać w aptece.    Oczyszczanie skóry i ochrona jej przed podrażnieniem są bardzo ważne w czasie zmiany pieluszki u malucha. Dowiedz się, jak wygląda prawidłowe  przewijanie dziecka krok po kroku . Czy wiesz, jak pewnie i bezpiecznie nosić dziecko? Dowiedz się,  jak prawidłowo trzymać noworodka na rękach . Ubranka dla dziecka powinny być przede wszystkim wygodne dla malucha. Czy wiesz  w co ubrać dziecko na chrzest ?

kobieta leży na łóżku
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Zastosowanie gencjany – odkażanie brodawek i pleśniawek, rozjaśnianie włosów
Gencjana to substancja wykorzystywana głównie do odkażania. Mamy, które karmią piersią i mają podrażnione brodawki mogą je nią smarować, aby przyspieszyć gojenie. Roztworem gencjany z wodą odkaża się także buzię dziecka, które ma pleśniawki.

Gencjana to substancja wykorzystywana głównie do odkażania. Mamy, które karmią piersią i mają podrażnione brodawki mogą je nią smarować, aby przyspieszyć gojenie. Roztworem gencjany z wodą odkaża się także buzię dziecka, które ma pleśniawki.   Ciekawym zastosowaniem gencjany jest także to, że barwi ona blond włosy na popielate odcienie i zapobiega powstawaniu żółtych refleksów. Gencjana na pleśniawki Pleśniawki , czyli infekcja jamy ustnej wywołana grzybem - drożdżakiem, przyjmują formę białych plamek, które swoim wyglądem przypominają ścięte mleko. Czasem plamki łączą się, zlewają i tworzą warstwę grzyba.   Jeśli pleśniawki pojawią się w jamie ustnej dziecka należy posmarować je 1% wodnym roztworem fioletu gencjanowego. Najłatwiej zrobić to zakładając rękawiczkę i owijając sobie palec gazikiem. Następnie należy nasączyć gazik roztworem gencjany i smarować jamę ustną dziecka. Nie należy szczególnie przejmować się tym, że buzia dziecka wygląda mało estetycznie – ważne, że sposób jest skuteczny i nie kosztuje zbyt wiele . Gencjana na brodawki Jeśli dziecko podczas karmienia piersią rani brodawki, gencjana może stanowić remedium. Smarowanie brodawek roztworem wodnym gencjany osusza je i tym samym prowadzi do gojenia się ran. Oczywiście nie jest to sposób, który całkowicie wyeliminuje problem – jeśli rany wynikają ze złej techniki ssania piersi przez dziecko, najważniejsze będzie zmienienie sposobu przystawiania dziecka do piersi. Gencjana na włosy Gencjana (a raczej jej wodny roztwór) przydaje się nie tylko młodym mamom. Jej zastosowanie powinny poznać także blondynki zmagające się z niechcianymi żółtymi refleksami. Jeśli włosy żółkną, warto raz na jakiś czas zastosować płukankę z gencjany. Nie zafarbuje ona włosów, a nada im chłodny, popielaty odcień.   Z roztworem gencjany na...

Usta
Pixabay/Hans/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Pleśniawki – jak sobie z nimi radzić domowymi sposobami?
Afta to drobne owrzodzenie jamy ustnej, występujące zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Leczenie aft jest uciążliwe ponieważ znajdują się w środowisku nieustannie wilgotnym, przez co często kuracja trwa bardzo długo. Najczęściej goją się same, lecz zdarza się, że ich pojawienie się wymaga konsultacji lekarskiej.

Afta to drobne owrzodzenie jamy ustnej, występujące zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Leczenie aft jest uciążliwe ponieważ znajdują się w środowisku nieustannie wilgotnym, przez co często kuracja trwa bardzo długo. Najczęściej goją się same, lecz zdarza się, że ich pojawienie się wymaga konsultacji lekarskiej. Przyczyny powstawania aft Afty potocznie nazywane pleśniawkami, są to małe, białe lub szare okrągłe plamki z czerwoną obwódką. Pojawiają się na wewnętrznej stronie policzków, ust oraz na języku. Cierpi na nie około 20% populacji. Powodują ból, pieczenie oraz dyskomfort podczas jedzenia czy mówienia. Afty najczęściej pojawiają się na skutek zbyt częstego i zbyt intensywnego szczotkowania zębów lub niedbania o higienę jamy ustnej, są też wynikiem predyspozycji genetycznych, stresu, spożywania pokarmów, które drażnią błonę śluzową jamy ustnej (przede wszystkim kwaśnych i bardzo gorących), zapalenia migdałków, wyrzynających się ósemek oraz chorób układu pokarmowego. Lód, jogurt i sól na afty Afty najczęściej znikają same, po 1-4 tygodniach. Za pomocą kilku sprawdzonych sposobów możemy nieco przyspieszyć gojenie uporczywych pleśniawek. Do składników dostępnych w każdym domu, które mogą pomóc w leczeniu aft, zaliczamy, m. in:   1. Lód – ssanie kostki lodu łagodzi ból i zapobiega namnażaniu drobnoustrojów. 2. Jogurt – zjadanie jednego małego jogurtu naturalnego dziennie przyspieszy gojenie aft, a zawarte w nim bakterie kwasu mlekowego utrzymają odpowiednią, niesprzyjającą infekcjom, florę w jamie ustnej. Jogurt można też przykładać bezpośrednio na afty za pomocą wacika. 3. Sól – działa antyseptycznie (odkażająco), 1 łyżeczka soli rozpuszczona w szklance...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner