męski umięśniony brzuch
©sergiophoto/Fotolia
Styl życia

Wyrzeźbiony brzuch – nie tylko brzuszki!

Sześciopak, rzeźba, siata czy kaloryfer – różnie mówi się na widoczne wyrzeźbione mięśnie brzucha. Marzy o nim większość mężczyzn, jednak nie każdemu wystarcza samozaparcia, by go uzyskać. Jak uzyskać kaloryfer na brzuchu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wymaga jednak systematyczności i konsekwencji.

Sześciopak, rzeźba, siata czy kaloryfer – różnie mówi się na widoczne wyrzeźbione mięśnie brzucha. Marzy o nim większość mężczyzn, jednak nie każdemu wystarcza samozaparcia, by go uzyskać. Jak uzyskać kaloryfer na brzuchu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wymaga jednak systematyczności i konsekwencji.

 

Kaloryfer na brzuchu uwidacznia się, gdy przez skórę zaczyna być wyraźny zarys mięśnia prostego brzucha, który rozciąga się od miednicy po mostek. Największy problem z jego uwidocznieniem polega na warstwie tłuszczu, która go zakrywa.

Podstawą kaloryfera na brzuchu jest... dieta

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba spojrzeć krytycznie, jest nie aktywność fizyczna i tryb życia, ale właśnie sposób odżywiania. Niestety nawet wykonując 500 brzuszków dziennie czy kończąc 3 razy cykl Aerobicznej Szóstki Weidera, kaloryfer się nie pojawi, dopóki nie zostanie spalona tkanka tłuszczowa. Pierwszym do tego krokiem jest przyjrzenie się swojej diecie i ograniczenie zbędnych kalorii. Ogranicz cukry proste, dostarczaj za to białka, które jest budulcem mięśni i wypijaj 2 litry wody dziennie.

Kaloryfer na brzuchu lubi różnorodność

Nie wyrzeźbisz mięśni brzucha, wykonując wciąż tylko jeden rodzaj ćwiczeń. Tym bardziej, że – jak już zostało powiedziane – trzeba też spalić tkankę tłuszczową. Same brzuszki nie są w stanie tego zrobić. Żeby spalić tłuszcz, trzeba wykonywać także ćwiczenia aerobowe, czyli trening cardio – spośród nich najskuteczniejszy jest trening interwałowy, w czasie którego wykonuje się na zmianę ćwiczenia o małej i dużej intensywności.

Ćwiczenia na kaloryfer

Zestaw ćwiczeń na kaloryfer na brzuchu wykonuj mniej więcej 3 razy w tygodniu. Mięśnie brzucha potrzebują 2-4 dni na regenerację, więc nie przeforsuj ich. Pamiętaj też, żeby dołączyć do nich inne ćwiczenia aerobowe, ponieważ tylko na płaskim brzuchu będzie widoczny kaloryfer. Jeśli nie pozbędziesz się oponki może dojść do sytuacji, że kaloryfer będzie jak najbardziej wyrzeźbiony, ale... właśnie pod oponką.

  • Brzuszki ze skrętem tułowia – wykonując brzuszki, rób jednocześnie skręt tułowia raz w kierunku lewej, raz prawej nogi.
  • Unoszenie bioder – połóż się na plecach, zegnij nogi pod kątem prostym, ręce na podłodze. Unieś biodra odrywając odcinek lędźwiowy pleców od podłogi i zatrzymaj się. Po chwili opuść biodra.
  • Unoszenie nóg i rąk – połóż się na plecach, unieść wyprostowane nogi, aby tworzyły z tułowiem kąt prosty, następnie sięgnij w ich kierunku rękami (także wyprostowanymi). Wróć do pozycji wyjściowej.
  • Brzuszki klasyczne.
  • Aerobiczna 6 Weidera – specjaliści podkreślają, że trening ten nie daje wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i w związku z tym mięśnie mogą się przeforsować. Jednak sam trening, składający się z sześciu ćwiczeń, doskonale rzeźbi mięśnie. Możesz spróbować wykonywać A6W zgodnie z jej założeniami i ewentualnie zwiększać liczbę dni na odpoczynek.

     

  • Żeby zyskać płaski brzuch, należy wykonywać ćwiczenia. Zalecany jest trening ABS, interwałowy oraz siłowy
  • Ładny brzuch uzyskasz dzięki pozbyciu się oponki. Powinnaś regularnie uprawiać ćwiczenia
  • Treningi z Mel B zyskują coraz większą popularnością. Dzięki nim uzyskasz płaski brzuch

Ćwicząca kobieta
©Stocked House Studio/Fotolia
Styl życia
Trening interwałowy, ABS czy szóstka Weidera: który trening na brzuch wybrać?
Trening na brzuch to ćwiczenia o bardzo wysokiej częstotliwości i intensywności ruchów. Wiele osób poleca trening Mel B, czyli 8-minutowy ABS, inni zachwycają się rezultatami po szóstce Weidera. Jaki zestaw ćwiczeń przypadnie ci do gustu i sprawi, że brzuch stanie się płaski, a mięśnie dobrze wyrzeźbione?

Trening na brzuch to ćwiczenia o bardzo wysokiej częstotliwości i intensywności ruchów. Wiele osób poleca trening Mel B, czyli 8-minutowy ABS, inni zachwycają się rezultatami po szóstce Weidera. Jaki zestaw ćwiczeń przypadnie ci do gustu i sprawi, że brzuch stanie się płaski, a mięśnie dobrze wyrzeźbione? Trening na brzuch: jakie treningi są do wyboru? Treningi na mięśnie brzucha są krótkie, ale bardzo intensywne. Wymagają samozaparcia. Ćwiczyć możesz: trening ABS – jest to 8-minutowy zestaw ćwiczeń, który został stworzony przez naukowców z Uniwersytetu w Stanfordzie, a rozpropagowany na całym świecie m.in. przez Mel B. Trening zawiera ćwiczenia rzeźbiące aż 4 partie mięśniowe brzucha (górnej i dolnej części brzucha oraz mięśni skośnych i poprzecznych). Dodatkowo rozbudowuje mięśnie pleców. trening „szóstka Weidera” – na trening składa się 6 ćwiczeń , które wykonuje się codziennie. Po 42 dniach treningowych na brzuchu zarysowują się wyraźnie mięśnie, a sam brzuch staje się płaski. trening interwałowy – to program treningowy skierowany do osób, które mają przynajmniej dobrą kondycję fizyczną. Skuteczny 9 tygodniowy trening ( trwa dokładnie 63 dni ), przeplata ćwiczenia wysiłkowe z relaksującymi. Pojedynczy trening trwa 20-40 minut , choć w końcowej fazie dochodzi nawet do godziny. trening siłowy – trening na siłowni przy użyciu specjalnych przyrządów w krótkim czasie zarysuje mięśnie brzucha. Ćwiczenia, które możesz tam wykonywać to brzuszki z podparciem pięt, ćwiczenia z wyciągiem czy ćwiczenia z piłką gimnastyczną. Trening na brzuch: który trening najlepszy? Trening ABS czy szóstka Weidera to jedne z najbardziej skutecznych zestawów treningowych, które w krótkim czasie wyrzeźbią mięśnie brzucha. Szczególnie poleca się wykonywanie treningu ABS , który jest krótki ale bardzo...

Trening brzucha
© Jacob Lund/Fotolia.com
Styl życia
Jak pozbyć się boczków i mieć płaski brzuch nie wychodząc z domu
Boczki i fałdki na brzuchu to efekt nadmiaru tkanki tłuszczowej w górnych partiach ciała. Aby się ich pozbyć, należy zdrowo się odżywiać oraz regularnie wykonywać ćwiczenia: brzuszki, skręty, nożyce.

Boczki i fałdki na brzuchu to efekt nadmiaru tkanki tłuszczowej w górnych partiach ciała. Aby się ich pozbyć, należy zdrowo się odżywiać oraz regularnie wykonywać ćwiczenia: brzuszki, skręty, nożyce.   Ćwiczenia na brzuch i boczki w domu wykonuj kilka razy w tygodniu. Połącz je z treningiem cardio i zdrową dietą, a na pewno zobaczysz szybkie efekty. Jak często wykonywać trening na brzuch i boczki Wszystkie mięśnie potrzebują czasu na regenerację, mięśnie brzucha nie są wyjątkiem. Aby nie przemęczać mięśni i nie narazić się na kontuzję, ćwicz około 3 razy w tygodniu . Po każdym intensywnym treningu zrób sobie jeden albo nawet dwa dni wolnego. W tym czasie wprowadzaj treningi cardio , które pomogą ci spalić tkankę tłuszczową odkładającą się na brzuchu i boczkach. Nie tylko brzuszki. Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch Brzuszki to zdecydowanie najpopularniejsze ćwiczenie na mięśnie brzucha. Częstym błędem popełnianym przez początkujących jest ograniczenie treningu tylko do tego jednego rodzaju ćwiczeń. Stałe wykonywanie wyłącznie brzuszków nie przynosi jednak długotrwałych efektów. Dzieje się tak dlatego, że mięśnie szybko przyzwyczajają się do treningu i przestają się wzmacniać. Z tego powodu trening powinien być różnorodny i stale modyfikowany.   Oto skuteczne ćwiczenia na brzuch i boczki, które można trenować w domu.   Wycieraczki   Połóż się na macie na plecach, ugnij nogi w kolanach. Ręce rozłóż na boki, nie odrywaj łopatek. Napnij mięśnie brzucha, oderwij nogi i przenieś je na prawą stronę. Wytrzymaj w tej pozycji 5 sekund, wróć do punktu wyjścia, a następnie wykonaj to samo ćwiczenie przenosząc nogi na lewą stronę. Powtórz 10 razy.   Deska ze skrętem   Przyjmij pozycję jak do klasycznej deski, połóż się na brzuchu oprzyj się na łokciach,...

kobieta trzyma pod pachą matę do ćwiczeń
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha do wykonania w domu
Mięśnie skośne brzucha można wzmocnić, wykonując w domu ćwiczenia. Do ćwiczeń przydadzą się gruba mata treningowa oraz piłka gimnastyczna.

Mięśnie skośne brzucha można wzmocnić, wykonując w domu ćwiczenia. Do ćwiczeń przydadzą się gruba mata treningowa oraz piłka gimnastyczna.   Mięśnie skośne brzucha: wewnętrzny i zewnętrzny umożliwiają zginanie i skręty tułowia oraz unoszenie miednicy. Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha bez piłki gimnastycznej 1. Połóż się na boku. Nogi powinny być wyprostowane i złączone. Unoś obie nogi. Powtórz 30 razy. Następnie odwróć się na drugi bok i wykonaj ćwiczenie 30 razy.   2. Pozostań w pozycji leżącej na boku ze złączonymi nogami. Unoś nogi, zginając je w kolanach i przyciągaj je do zginanego jednocześnie łokcia. Powtórz ćwiczenie 30 razy na jednym boku i 30 razy na drugim.   3. Połóż się na plecach z wyprostowanymi nogami. Unieś obie nogi ok. 15 cm nad podłogą. Rób nożyce: poruszaj nogami poziomo tak, żeby raz prawa znalazła się nad lewą, a raz lewa nad prawą. Powtórz ćwiczenie 30 razy.   4. Połóż się na plecach z nogami zgiętymi w kolanach. Pod głowę podłóż ręce zgięte w łokciach. Staraj się dosięgnąć prawym łokciem do lewego kolana, a lewym do prawego. Powtórz ćwiczenie 30 razy. Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha z piłką gimnastyczną 1. Połóż się bokiem na podłodze. Umieść piłkę gimnastyczną między kostkami nóg. Unoś piłkę do góry, przytrzymując ją nogami. Unieś piłkę 30 razy. Powtórz to samo na drugim boku.   2. Połóż plecy na piłce , ręce podłóż pod głowę. Delikatnie podrywaj tułów do góry, kierując przy tym prawy łokieć w lewo, a lewy w prawo. Powtórz ćwiczenie 30 razy.   3. Połóż się na plecach. Ręce ułóż wzdłuż tułowia. Złap piłkę kostkami nóg i unieś do góry tak, żeby nogi utworzyły z podłogą kąt prosty. Przekładaj piłkę raz na prawą, raz na lewą stronę. Powtórz ćwiczenie 30 razy. Rozciąganie...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner