Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Ćwicząca kobieta
©SolisImages/Fotolia
Styl życia

ABS: Mel B pomoże osiągnąć wymarzony płaski brzuch

Znacie Mel B? Ta była piosenkarka i tancerka z zespołu Spice Girls, a dziś słynna trenerka fitness, ułożyła i rozpowszechniła na całym świecie program treningowy – ABS. Ćwicząc z nią trzy razy w tygodniu będziesz pracować nad dolnym i górnymi partiami mięśni brzucha. Dzięki rozbudowanemu treningowi zauważysz efekty już po 14 dniach.

Znacie Mel B? Ta była piosenkarka i tancerka z zespołu Spice Girls, a dziś słynna trenerka fitness, ułożyła i rozpowszechniła na całym świecie program treningowy – ABS. Ćwicząc z nią trzy razy w tygodniu będziesz pracować nad dolnym i górnymi partiami mięśni brzucha. Dzięki rozbudowanemu treningowi zauważysz efekty już po 14 dniach.

 

ABS autorstwa Mel B jest treningiem mięśni brzucha, który może przypominać inny, znany zestaw ćwiczeń - szóstkę Weidera. Jest on opracowany tak, aby przy wykonywaniu jednego ćwiczenia zaangażować do pracy wiele partii mięśni brzucha i każdy ruch był wstępem dla kolejnego ruchu.

Mel B: ABS dla każdego

To, co jest szczególnie istotne dla trenujących trening ABS jest to, że zestaw ćwiczeń został podzielony na dwa etapy: dla początkujących i dla zaawansowanych. Wykonywanie kolejnych sekwencji ma wpływ na poprzednie ruchy, ale również na te, które za chwilę będą robione. Jest to integracyjny zestaw ćwiczeń, który działa na poprzeczne i podłużne mięśnie brzucha.

Dostępne w adidas promocje to świetna okazja, aby kupić buty sportowe, które sprawią, że Twój trening będzie bardziej efektowny.

Mel B: ABS tylko z trenerką

Zestaw ćwiczeń na brzuch powinno się wykonywać razem z samą trenerką, która nagrała specjalną płytę przedstawiającą prowadzony trening. Długość ćwiczeń jest zróżnicowana – sportsmenka przygotowała zestaw 10 minutowy, który stał się najbardziej popularny w sieci. Należy jeszcze pamiętać, że przed samym treningiem mięśni brzucha powinno się wykonać solidną rozgrzewkę, a później ćwiczenia rozciągające.

 

Same ćwiczenia są bardzo intensywne, dlatego też łatwo zrezygnować w trakcie wykonywania kolejnych ruchów, ale Mel B podczas całego programu bardzo motywuje, aby się nie zatrzymywać i ćwiczyć dalej.


Ćwicząca kobieta
©Stocked House Studio/Fotolia
Styl życia
Trening interwałowy, ABS czy szóstka Weidera: który trening na brzuch wybrać?
Trening na brzuch to ćwiczenia o bardzo wysokiej częstotliwości i intensywności ruchów. Wiele osób poleca trening Mel B, czyli 8-minutowy ABS, inni zachwycają się rezultatami po szóstce Weidera. Jaki zestaw ćwiczeń przypadnie ci do gustu i sprawi, że brzuch stanie się płaski, a mięśnie dobrze wyrzeźbione?

Trening na brzuch to ćwiczenia o bardzo wysokiej częstotliwości i intensywności ruchów. Wiele osób poleca trening Mel B, czyli 8-minutowy ABS, inni zachwycają się rezultatami po szóstce Weidera. Jaki zestaw ćwiczeń przypadnie ci do gustu i sprawi, że brzuch stanie się płaski, a mięśnie dobrze wyrzeźbione? Trening na brzuch: jakie treningi są do wyboru? Treningi na mięśnie brzucha są krótkie, ale bardzo intensywne. Wymagają samozaparcia. Ćwiczyć możesz: trening ABS – jest to 8-minutowy zestaw ćwiczeń, który został stworzony przez naukowców z Uniwersytetu w Stanfordzie, a rozpropagowany na całym świecie m.in. przez Mel B. Trening zawiera ćwiczenia rzeźbiące aż 4 partie mięśniowe brzucha (górnej i dolnej części brzucha oraz mięśni skośnych i poprzecznych). Dodatkowo rozbudowuje mięśnie pleców. trening „szóstka Weidera” – na trening składa się 6 ćwiczeń , które wykonuje się codziennie. Po 42 dniach treningowych na brzuchu zarysowują się wyraźnie mięśnie, a sam brzuch staje się płaski. trening interwałowy – to program treningowy skierowany do osób, które mają przynajmniej dobrą kondycję fizyczną. Skuteczny 9 tygodniowy trening ( trwa dokładnie 63 dni ), przeplata ćwiczenia wysiłkowe z relaksującymi. Pojedynczy trening trwa 20-40 minut , choć w końcowej fazie dochodzi nawet do godziny. trening siłowy – trening na siłowni przy użyciu specjalnych przyrządów w krótkim czasie zarysuje mięśnie brzucha. Ćwiczenia, które możesz tam wykonywać to brzuszki z podparciem pięt, ćwiczenia z wyciągiem czy ćwiczenia z piłką gimnastyczną. Trening na brzuch: który trening najlepszy? Trening ABS czy szóstka Weidera to jedne z najbardziej skutecznych zestawów treningowych, które w krótkim czasie wyrzeźbią mięśnie brzucha. Szczególnie poleca się wykonywanie treningu ABS , który jest krótki ale bardzo...

męski umięśniony brzuch
©sergiophoto/Fotolia
Styl życia
Wyrzeźbiony brzuch – nie tylko brzuszki!
Sześciopak, rzeźba, siata czy kaloryfer – różnie mówi się na widoczne wyrzeźbione mięśnie brzucha. Marzy o nim większość mężczyzn, jednak nie każdemu wystarcza samozaparcia, by go uzyskać. Jak uzyskać kaloryfer na brzuchu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wymaga jednak systematyczności i konsekwencji.

Sześciopak, rzeźba, siata czy kaloryfer – różnie mówi się na widoczne wyrzeźbione mięśnie brzucha. Marzy o nim większość mężczyzn, jednak nie każdemu wystarcza samozaparcia, by go uzyskać. Jak uzyskać kaloryfer na brzuchu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wymaga jednak systematyczności i konsekwencji.   Kaloryfer na brzuchu uwidacznia się, gdy przez skórę zaczyna być wyraźny zarys mięśnia prostego brzucha, który rozciąga się od miednicy po mostek. Największy problem z jego uwidocznieniem polega na warstwie tłuszczu, która go zakrywa. Podstawą kaloryfera na brzuchu jest... dieta Pierwszą rzeczą, na którą trzeba spojrzeć krytycznie, jest nie aktywność fizyczna i tryb życia, ale właśnie sposób odżywiania. Niestety nawet wykonując 500 brzuszków dziennie czy kończąc 3 razy cykl Aerobicznej Szóstki Weidera, kaloryfer się nie pojawi, dopóki nie zostanie spalona tkanka tłuszczowa. Pierwszym do tego krokiem jest przyjrzenie się swojej diecie i ograniczenie zbędnych kalorii. Ogranicz cukry proste, dostarczaj za to białka, które jest budulcem mięśni i wypijaj 2 litry wody dziennie. Kaloryfer na brzuchu lubi różnorodność Nie wyrzeźbisz mięśni brzucha, wykonując wciąż tylko jeden rodzaj ćwiczeń. Tym bardziej, że – jak już zostało powiedziane – trzeba też spalić tkankę tłuszczową. Same brzuszki nie są w stanie tego zrobić. Żeby spalić tłuszcz, trzeba wykonywać także ćwiczenia aerobowe, czyli trening cardio – spośród nich najskuteczniejszy jest trening interwałowy , w czasie którego wykonuje się na zmianę ćwiczenia o małej i dużej intensywności. Ćwiczenia na kaloryfer Zestaw ćwiczeń na kaloryfer na brzuchu wykonuj mniej więcej 3 razy w tygodniu . Mięśnie brzucha potrzebują 2-4 dni na regenerację, więc nie przeforsuj ich. Pamiętaj też, żeby dołączyć do nich inne ćwiczenia aerobowe, ponieważ tylko na...

Wysportowana szczupła kobieta
Pixabay/Unsplash/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Trzydniowy cykl ćwiczeń na płaski brzuch
Efektywne odchudzanie brzucha jest możliwe dopiero wtedy, gdy zaangażuje się całe ciało – nie da się usunąć nadmiaru tkanki tłuszczowej tylko z jednej jego partii. Najlepszym sposobem są ćwiczenia aerobowe, np. bieganie i nordic walking. Pozbycie się obwisłej oponki to pierwszy krok do płaskiego brzucha. Dopiero na tym etapie widać efekty ćwiczeń skierowanych na mięśnie konkretnych partii ciała.

Efektywne odchudzanie brzucha jest możliwe dopiero wtedy, gdy zaangażuje się całe ciało – nie da się usunąć nadmiaru tkanki tłuszczowej tylko z jednej jego partii. Najlepszym sposobem są ćwiczenia aerobowe, np. bieganie i nordic walking. Pozbycie się obwisłej oponki to pierwszy krok do płaskiego brzucha. Dopiero na tym etapie widać efekty ćwiczeń skierowanych na mięśnie konkretnych partii ciała.   Aby cieszyć się płaskim brzuchem, trzeba przede wszystkim regularności, ale także przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas ćwiczeń. Jak ćwiczyć prawidłowo? 3 podstawowe zasady Ćwiczenia na płaski brzuch , jeśli wykonywane są nieprawidłowo, są nie tylko nieefektywne, ale również mogą zaszkodzić.   1. Najważniejsze jest rozsądne dawkowanie ćwiczeń. Nie wolno się przeciążać ani forsować mięśni brzucha codziennie. Podczas ćwiczeń dochodzi w mięśniach do mikrourazów, które w rozsądnych ilościach są zjawiskiem pozytywnym, bo umożliwiają rozrost tkanki mięśniowej. Tkanka ta potrzebuje jednak czasu na regenerację – inaczej nie dojdzie do powiększenia mięśni, ale do ich osłabienia. Dlatego – przynajmniej na początku – nie należy wykonywać ćwiczeń częściej niż 3 razy w tygodniu.   2. Kolejną bardzo ważną zasadą jest nieblokowanie nóg . Kiedy nogi nie wspomagają pracy brzucha, aktywizują się tylko mięśnie biodrowo-lędźwiowe, których napięcie uciska krążki międzykręgowe i może doprowadzić do zwyrodnień kręgosłupa. 3. Aby ćwiczenia były bezpieczne, nie może przed nimi zabraknąć rozgrzewki . Nawet jeśli wykonujesz trening tylko jednej partii ciała, musisz pamiętać o tym, że poruszasz przy okazji wieloma mięśniami, co obciąża układ oddechowy i krwionośny. Dlatego przed rozpoczęciem cyklu trzeba odpowiednio się przygotować, wykonując...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner