Wyrzeźbiony brzuch – nie tylko brzuszki!
Sześciopak, rzeźba, siata czy kaloryfer – różnie mówi się na widoczne wyrzeźbione mięśnie brzucha. Marzy o nim większość mężczyzn, jednak nie każdemu wystarcza samozaparcia, by go uzyskać. Jak uzyskać kaloryfer na brzuchu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wymaga jednak systematyczności i konsekwencji.
Sześciopak, rzeźba, siata czy kaloryfer – różnie mówi się na widoczne wyrzeźbione mięśnie brzucha. Marzy o nim większość mężczyzn, jednak nie każdemu wystarcza samozaparcia, by go uzyskać. Jak uzyskać kaloryfer na brzuchu? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wymaga jednak systematyczności i konsekwencji.
Kaloryfer na brzuchu uwidacznia się, gdy przez skórę zaczyna być wyraźny zarys mięśnia prostego brzucha, który rozciąga się od miednicy po mostek. Największy problem z jego uwidocznieniem polega na warstwie tłuszczu, która go zakrywa.
Podstawą kaloryfera na brzuchu jest... dieta
Pierwszą rzeczą, na którą trzeba spojrzeć krytycznie, jest nie aktywność fizyczna i tryb życia, ale właśnie sposób odżywiania. Niestety nawet wykonując 500 brzuszków dziennie czy kończąc 3 razy cykl Aerobicznej Szóstki Weidera, kaloryfer się nie pojawi, dopóki nie zostanie spalona tkanka tłuszczowa. Pierwszym do tego krokiem jest przyjrzenie się swojej diecie i ograniczenie zbędnych kalorii. Ogranicz cukry proste, dostarczaj za to białka, które jest budulcem mięśni i wypijaj 2 litry wody dziennie.
Kaloryfer na brzuchu lubi różnorodność
Nie wyrzeźbisz mięśni brzucha, wykonując wciąż tylko jeden rodzaj ćwiczeń. Tym bardziej, że – jak już zostało powiedziane – trzeba też spalić tkankę tłuszczową. Same brzuszki nie są w stanie tego zrobić. Żeby spalić tłuszcz, trzeba wykonywać także ćwiczenia aerobowe, czyli trening cardio – spośród nich najskuteczniejszy jest trening interwałowy, w czasie którego wykonuje się na zmianę ćwiczenia o małej i dużej intensywności.
Ćwiczenia na kaloryfer
Zestaw ćwiczeń na kaloryfer na brzuchu wykonuj mniej więcej 3 razy w tygodniu. Mięśnie brzucha potrzebują 2-4 dni na regenerację, więc nie przeforsuj ich. Pamiętaj też, żeby dołączyć do nich inne ćwiczenia aerobowe, ponieważ tylko na płaskim brzuchu będzie widoczny kaloryfer. Jeśli nie pozbędziesz się oponki może dojść do sytuacji, że kaloryfer będzie jak najbardziej wyrzeźbiony, ale... właśnie pod oponką.
- Brzuszki ze skrętem tułowia – wykonując brzuszki, rób jednocześnie skręt tułowia raz w kierunku lewej, raz prawej nogi.
- Unoszenie bioder – połóż się na plecach, zegnij nogi pod kątem prostym, ręce na podłodze. Unieś biodra odrywając odcinek lędźwiowy pleców od podłogi i zatrzymaj się. Po chwili opuść biodra.
- Unoszenie nóg i rąk – połóż się na plecach, unieść wyprostowane nogi, aby tworzyły z tułowiem kąt prosty, następnie sięgnij w ich kierunku rękami (także wyprostowanymi). Wróć do pozycji wyjściowej.
- Brzuszki klasyczne.
- Aerobiczna 6 Weidera – specjaliści podkreślają, że trening ten nie daje wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i w związku z tym mięśnie mogą się przeforsować. Jednak sam trening, składający się z sześciu ćwiczeń, doskonale rzeźbi mięśnie. Możesz spróbować wykonywać A6W zgodnie z jej założeniami i ewentualnie zwiększać liczbę dni na odpoczynek.
- Żeby zyskać płaski brzuch, należy wykonywać ćwiczenia. Zalecany jest trening ABS, interwałowy oraz siłowy.
- Ładny brzuch uzyskasz dzięki pozbyciu się oponki. Powinnaś regularnie uprawiać ćwiczenia.
- Treningi z Mel B zyskują coraz większą popularnością. Dzięki nim uzyskasz płaski brzuch.