Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Styl życia

Oto gwiazdy, które żyją w stylu zero waste! Rubik, Cegielska, Krupa... kto jeszcze działa na rzecz planety?

Zobacz, które gwiazdy wyznają filozofię zero waste. Rubik, Krupa, Cegielska. Kto jeszcze?

Nie tylko działają na rzecz ochrony środowiska, ale i starają się zaangażować w to innych. Oto gwiazdy, które promują ideę zero waste!

Agnieszka Cegielska

Dziennikarka powiedziała w TVN24, że ziemia potrzebuje naszej pomocy, i zaproponowała rozwiązanie.

Pięć milionów ton śmieci wyrzucamy na plażach, ulicach i w lasach. O zgrozo, zamieniamy w wysypisko śmieci miejsca, które są po to, aby nas uzdrawiać, jak plaża czy las. Ruszamy razem dla matki ziemi, aby ją wesprzeć nie tylko 30 marca. Zawalczmy o przyszłość planety również dla zdrowia naszych dzieci – tymi słowami Agnieszka Cegielska (41) stara się zmobilizować Polaków do podjęcia ekowyzwania: zbierania śmieci.

Sama pierwsza zamierza dać przykład.

Agnieszka Cegielska
Instagram

Joanna Krupa

Jak działa na rzecz ochrony planety? Zachęca do segregowania śmieci. Ostatnio zaangażowała się w akcję #dożółtegokosza, zainicjowaną przez Żywiec Zdrój. Chodzi o to, by plastikowe butelki PET wrzucać do odpowiednich pojemników, ponieważ dzięki temu trafią do recyklingu.

W wywiadzie dla agencji Newseria Lifestyle Joanna Krupa (41) powiedziała, że będzie starała się też częściej gotować w domu, zamiast zamawiać posiłki – zmniejszy więc swój ślad węglowy. Ponadto modelka broni praw zwierząt. Cztery lata temu wystąpiła w kampanii społecznej organizacji PETA.

Joanna Krupa w ciąży
EastNews


Reni Jusis

Styl życia zero waste wokalistka promowała już dawno temu, zanim jeszcze stał się taki popularny. Zasady prowadzenia domu w taki sposób, by oszczędzać wodę, energię i jak najmniej zanieczyszczać środowisko, opisała w książce „Poradnik dla zielonych rodziców”. Można się z niej m.in. dowiedzieć, jak ograniczyć stosowanie detergentów i czym zastąpić plastikowe zabawki. Autorka podaje nawet przepisy na ekologiczne kosmetyki. Reni Jusis (46) zachęca również do wymiany ubrań i segregowania śmieci.

Reni Jusis w pierwszym odcinku
East News


Katarzyna Tusk

Na swoim blogu „Make Life Easier”, w poście pod tytułem „Czy można żyć bez plastiku i dlaczego to takie trudne?”, Katarzyna Tusk (33) pisze, że całkowicie wyeliminowała plastik z szafek kuchennych i lodówki.

Prawie wszystko trzymam teraz w słoikach - mówi.

Do pakowania przesyłek influencerka wykorzystuje używane kartony i sznurek. Tym, którzy chcą pójść w jej ślady, radzi przeczytać książkę Willa McCalluma „Jak zerwać z plastikiem”.

Kasia Tusk w modnym płaszczu
Instagram

Patricia Kazadi

Artystka została ambasadorką ekologicznej organizacji WWF.

Na udział w kampanii "SOS dla świata" zgodziłam się bez wahania. Jeżeli mogę w jakikolwiek sposób przyczynić się do zwiększenia świadomości o globalnych problemach ekologicznych, a tym samym, mam nadzieję, zmniejszyć zasięg problemu – to nie ma nad czym się zastanawiać. Pomóc może każdy, nawet bez większego wysiłku czy wyrzeczeń. Wystarczą nawet takie drobnostki jak zakręcanie wody przy myciu zębów czy upewnienie się, że wyjęliśmy z gniazdka ładowarkę, gdy już naładowaliśmy telefon. Nie bez powodu właśnie takie najprostsze zobowiązania wybrałam w swoim dekalogu. Ekologia jest dla każdego! – taką deklarację złożyła Patricia Kazadi (32).

Karbowane fale - Patricia Kazadi
Instagram

Olga Frycz

W rozmowie z „Party” aktorka zapewnia, że stara się żyć w duchu eko i zero waste.

Segreguję śmieci. To najprostsza rzecz, jaką każdy z nas może robić. Piję też wodę z kranu! – mówi i dodaje, że poza domem używa bidonu, zamiast kupować wodę w jednorazowych butelkach.

Co jeszcze?

Na zakupach pakuję warzywa i owoce do wielorazowych materiałowych woreczków. A ostatnio odkryłam biodegradowalne woreczki, które zabieram ze sobą na spacer z moimi psami. Z koleżankami regularnie wymieniamy się ciuchami – mówi Olga Frycz (34).

Jako ambasadorka naturalnej linii kosmetyków Lirene Natura namawia również do używania tylko tych produktów beauty, które nie są testowane na zwierzętach

Olga Frycz w granatowej koszulce
Instagram


Anja Rubik

Postanowiła zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia mórz i oceanów plastikowymi śmieciami. One nie tylko niszczą piękno przyrody, ale przede wszystkim stanowią zagrożenie dla zwierząt. W mediach społecznościowych Anja Rubik (37) zamieściła film, który to pokazuje, a także swoje zdjęcie w morzu i oznaczyła je hashtagiem #plasticnotfantastic. W nagraniu opublikowanym na Instagramie modelka wyjaśnia, że plastik, zabijający środowisko naturalne, nie jest fantastyczny. Namawia do złożenia „plastikowej obietnicy”. Prosi, by każdy przestał używać jednego rodzaju plastiku, bez którego może się obejść. Post kończy wyzwaniem skierowanym do nas wszystkich:

Czekam na wasze obietnice!!!

Sama zadeklarowała, że nigdy już nie użyje plastikowej słomki.

Anja Rubik w programie
East News

 

Anja Rubik, Magdalena Frąckowiak
Instagram
Newsy
Anja Rubik i Magda Frąckowiak pozują topless! To nowy trend na Instagramie? Sprawdziliśmy!
Anja Rubik i Magda Frąckowiak pozują topless! To nowy trend na Instagramie? Sprawdziliśmy!

Ostatnio wśród modelek na Instagramie zapanował nowy trend - pokazują swoje piersi! Odważne fotografie topless pokazały już Anja Rubik i Magdalena Frąckowiak . Anja Rubik jest znana ze swojego podejścia do pokazywania odważnych zdjęć - często apeluje, by „uwolnić sutki” i śmiało prezentować swoje piersi. Czy najnowsze zdjęcia modelek są więc formą protestu przeciwko zakrywaniu kobiecych piersi? A może to tylko nowa moda? Specjalnie dla nas komentują Julia i Zuzanna Bijoch ! Zobaczcie nasz materiał wideo.    Zobacz:  „Nagość jest najbardziej naturalna na świecie”. Anja Rubik znów wzbudza kontrowersje!   Przeczytaj też:  Jak Anja Rubik oszukuje głód?   Anja Rubik chętnie pokazuje swoje piersi   Magdalena Frąckowiak też nie ma problemów z nagością   Zuzanna i Julia Bijoch komentują zdjęcia topless modelek!

Te polskie gwiazdy żyją zgodnie z Zero Waste!
Instagram/inne
Newsy
Te gwiazdy żyją zgodnie z filozofią "Zero Waste". Poznaj triki Kurdej-Szatan, Farny i Zborowskiej, jak być bardziej eko
Te gwiazdy żyją zgodnie z filozofią "Zero Waste". Poznaj triki Kurdej-Szatan, Farny i Zborowskiej, jak być bardziej eko

Tym gwiazdom los naszej planety nie jest obojętny. Poznajcie 7 polskich gwiazd, które żyją zgodnie z ideologią "Zero Waste", dbają o środowisko, zwierzęta i przekonują, że taki tryb życia jest nie tylko zdrowszy, ale i... bardziej ekonomiczny. Jak to możliwe? Sprawdźcie poniżej! Zaczynamy odliczanie, 3, 2, 1... Start! Zobacz także:  "Party Zero Waste" - bądź z nami bardziej eko w kuchni! 7. Beata Sadowska DBA O PLANETĘ NA WIELE SPOSOBÓW i do tego samego zachęca swoją rodzinę. – Rodzinnie pijemy kranówkę, a wodę gazowaną robimy w specjalnej maszynie. Dzięki temu zużywamy mniej plastiku – mówi w rozmowie z „Party”. Zamiast kupować nowe rzeczy, Sadowska woli je naprawiać, a jej młodszy syn nosi ubrania po starszym. Aby ograniczyć ślad węglowy, Beata kupuje produkty sezonowe i lokalne i nie marnuje jedzenia. – Mam kuchenną ksywkę „Coś z Niczego”, bo z tego, co znajdę w lodówce, umiem wyczarować niezłe dania! – mówi z dumą. Eko jest też w łazience – sama robi m.in. płyn do płukania. A na wiosnę sadzi miododajne kwiaty, żeby pomóc pszczołom.   6. Basia Kurdej-Szatan Czy można się zatroszczyć o ekologię na zwykłym spacerze? Jak najbardziej! Udowodniła to aktorka, która w zeszłym roku wrzuciła na Instagram dające do myślenia zdjęcie. „Na odcinku zaledwie 300 metrów zebraliśmy 5 dużych worów i 2 reklamówki śmieci”, napisała Kurdej-Szatan, zachęcając do sprzątania okolicy. To nie koniec jej ekodziałań. Zamiast wyrzucać ubrania, w których już nie chodzi, Barbara wystawia je na sprzedaż w ramach akcji, z których dochód regularnie wspiera cele charytatywne. 5. Monika Mrozowska EKOLOGIA JEST EKONOMICZNA! Udowadnia to znana z zamiłowania do...

jane-perkins
East News
Newsy
Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!
Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Plastik nie musi być bezużytecznym odpadem. Może stać się dziełem sztuki, zabawką, butami lub kolejną butelką, zamykając tym samym obieg tego surowca - wystarczy go odpowiednio zagospodarować. Recykling plastiku to prawdziwa przyszłość i coraz więcej marek tworzy z niego świetne produkty. Ten surowiec daje ogromne możliwości, inspirując nawet artystów! Zobacz, jak można dać drugie życie plastikowym butelkom i nie tylko. Jane Perkins Jane Perkins udowadnia, że prawdziwe dzieła sztuki można zrobić ze wszystkiego. I to dosłownie! Brytyjska artystka tworzy niepowtarzalne prace z plastikowych przedmiotów: guzików, butelek po wodzie, klocków lego, jednorazowych łyżeczek, kostek do gry, zabawek, grzebieni i wielu więcej! Jane z ich pomocą odtwarza słynne fotografie znanych postaci, takich jak Albert Einstein, Królowa Elżbieta, Barack Obama, Adele, Marylin Monroe i innych sław. Inspiracją są dla niej również obrazy Fridy Kahlo, Gustava Klimta, Jana Vermeera czy Leonarda Da Vinci. Jej dzieła wyróżniają niezwykłe kolory, ogromna liczba detali oraz prawdziwa niepowtarzalność. To, co wielu z nas wyrzuca i uważa za „śmieci”, dla Jane jest prawdziwym skarbem! Krzysztof Gonciarz Plastikowe butelki stały się również inspiracją do stworzenia filmu dla Krzysztofa Gonciarza. Znany polski Youtuber pokazał je w niezwykle kreatywny i artystyczny sposób - butelki wyglądają jak nowoczesny rzeźby, a muzyka do wideo powstała z wykorzystaniem dźwięku zgniatanego plastiku. Każda z nich następnie trafiła do recyklingu. A wszystko po to, by pokazać, że plastik jest surowcem, a nie odpadem. Musicie to zobaczyć!  Matt&Natt Matt&Natt to kanadyjska marka modowa, która tworzy wegańskie ubrania, torebki, plecaki, portfele i buty. Od 2007 roku firma wykorzystała ponad...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner