Figurka Buddy
Pixabay/Foto-Rabe/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Sypialnia na wzór feng shui: wystrój i rozmieszczenie mebli

Feng shui jest sztuką aranżacji wnętrz i pochodzi z Chin. Według starożytnych zasad feng shui jakość snu nie zależy od tego na czym śpimy, ale od tego gdzie znajduje się łóżko w sypialni. Należy zatem zadbać nie tylko o wystrój sypialni i wygodne łóżko, ale też o jego właściwe umieszczenie.

Feng shui jest sztuką aranżacji wnętrz i pochodzi z Chin. Według starożytnych zasad feng shui jakość snu nie zależy od tego na czym śpimy, ale od tego gdzie znajduje się łóżko w sypialni. Należy zatem zadbać nie tylko o wystrój sypialni i wygodne łóżko, ale też o jego właściwe umieszczenie.

Aranżacja sypialni według metody feng shui

1. Telewizor i komputer. Według zasad feng shui należy pozbyć się z sypialni telewizora i komputera, gdyż energia i jej pozytywny przepływ jest zakłócana przez odbiorniki elektroniczne. Pamiętaj więc, aby na czas snu wynieść z sypialni komputer, czy telewizor, gdyż utrudniają one wypoczynek i mogą powodować rozdrażnienie w ciągu dnia.

 

2. Ustawienie łóżka. Łóżko powinno być wykonane z naturalnego drewna i nie powinno mieć ostrych kantów. Dlatego należy wybierać modele z zaokrąglonym wykończeniem i ustawić je w taki sposób, aby nie spać tyłem do drzwi. Podświadomie wtedy uzyskamy większy spokój. Łóżko najlepiej umieścić tak, aby głowa była skierowana do ściany. Tym samym zapewnimy sobie dostęp do niego z trzech stron.

 

3. Umieszczenie lustra. W sypialni nie powinno być luster, a jeśli już są należy je umieścić z dala od łóżka. Lustra odbijają światło i powodują, że w sypialni jest więcej energii do działania. A śpiąc potrzebujemy energii odpowiedzialnej za płodność, zdrowie i związki. Dlatego lustra na noc można nakrywać zasłoną.

 

4. Przytulne miejsce. Sypialnia powinna być miejscem przytulnym. Należy więc umieścić w niej sporo puchatych poduszek, miękki dywan i grubsze zasłony w jasnych odcieniach. Najlepiej jakby była utrzymana w kolorach łososiowych, brzoskwiniowych, białych bądź jasnych brązach. Dodatki do sypialni powinny być piękne i delikatne, a na obrazach i zdjęciach powinno znajdować się coś pozytywnego. Nie należy umieszczać w sypialni portretów osób zmarłych. Pomieszczenie można też udekorować suszonymi kwiatami, pod warunkiem, że będą często odkurzane. Nie należy umieszczać w sypialni akwarium i prawdziwych kwiatów. W przypadku, kiedy sypialnia jest duża można tam trzymać rośliny, ale jak najdalej od łóżka. Najlepsze są paprocie, bambusy i geranium.

 

5. Oświetlenie. W sypialni oświetlenie powinno być łagodne. Najlepiej zainstalować włączniki, które umożliwiają regulację natężenia światła. Najlepszym światłem według zasad feng shui jest blask świec. Należy pamiętać jednak o tym, aby świece były wolne od toksyn. Najlepiej stosować świece naturalne, wykonane z wosku pszczelego. Świece eliminują promieniowanie elektromagnetyczne, które wytwarzają urządzenia elektryczne, dodatkowo uspokajają i wyciszają negatywne emocje.

chińskie monety
Pixabay/AlexanderStein/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0
Styl życia
Feng shui – podstawowe błędy przy urządzaniu mieszkania
Feng shui mówi o tym, jak kierować niewidzialną energią wpływającą na samopoczucie, ludzi i otaczający nas świat. Chińczycy do tej pory wierzą, że feng shui przynosi zdrowie, szczęście i bogactwo.

Feng shui mówi o tym, jak kierować niewidzialną energią wpływającą na samopoczucie, ludzi i otaczający nas świat. Chińczycy do tej pory wierzą, że feng shui przynosi zdrowie, szczęście i bogactwo. Błędy podczas aranżacji mieszkań według zasad feng shui 1. Suszone kwiaty. W mieszkaniu powinno znajdować się dużo naturalnych kwiatów i roślin. Oczyszczają one powietrze i wprowadzają pozytywną atmosferę. Pamiętaj, aby usuwać uschnięte czy chore liście. Sztuczne bukiety generują złą energię, dlatego nie trzymaj ich w pomieszczeniach. Jeśli nie chcesz się ich pozbyć, nie zapominaj, aby oczyszczać je z kurzu. 2. Noże. Nie powinno się trzymać na wierzchu ostrych przedmiotów. Należy je chować do szuflady bądź trzymać na specjalnym stojaku. Według feng shui trzeba zapłacić za noże, gdy dostaniesz je w prezencie. 3. Bałagan. Podstawową zasadą feng shui jest porządek i harmonia, dlatego staraj się utrzymywać ład nie tylko w pomieszczeniach, ale i na półkach. Nie zostawiaj szczotki do zamiatania na wierzchu i otwartych półek. Szczotka powinna być schowana do szafy lub piwnicy, a szafki pozamykane. W czasie robienia porządków pozbywaj się starych, niezdatnych przedmiotów. Jeśli nie chodzisz w ubraniach leżących na półce, spakuj je do worka i oddaj komuś innemu bądź wyrzuć. Tak samo postępuj z popsutymi rzeczami. Albo napraw je od razu, albo wyrzuć je do kosza. Nie chowaj zepsutych przedmiotów do naprawy „na później”. 4. Przeciekające krany. Przeciekające krany czy nieszczelne rury wodno-kanalizacyjne według feng shui wpływają na energię panującą w domu i powodują, że ucieka pomyślność, a wraz z nią zdrowie i bogactwo. 5. Lustro w sypialni i naprzeciwko drzwi. Sypialnia jest pomieszczeniem, które służy do odpoczynku i relaksu. Lustro w sypialni powinno...

Chińskie monety
Pixabay/AlexanderStein/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Feng shui, czyli chińska aranżacja wnętrz
Feng shui jest obecnie często stosowane przy urządzaniu mieszkania. Zasady aranżacji wnętrza pochodzą z Chin, a ich główne założenie opiera się na przekonaniu, że świat wypełnia energia różnych rodzajów.

Feng shui jest obecnie często stosowane przy urządzaniu mieszkania. Zasady aranżacji wnętrza pochodzą z Chin, a ich główne założenie opiera się na przekonaniu, że świat wypełnia energia różnych rodzajów. Czym jest feng shui? Feng shui jest bardzo rozpowszechnione szczególnie w Chinach i według tej zasady budowano tam wsie i miasta. Zdaniem chińskich budowniczych rozmieszczenie mebli i pokoi ma wpływ na życie, gdyż zły układ może blokować przepływ pozytywnej energii. To zaś ma, zdaniem zwolenników feng-shui, wpływ na nasze samopoczucie i pomyślność we wszystkich dziedzinach życia. Jeśli właściwie urządzisz mieszkanie, będziesz spokojnie i szczęśliwie szedł przez życie. Feng shui – najważniejsze kroki 1. Oczyszczenie – jeśli planujesz mieszkanie urządzić według zasad feng shui usuń z wnętrza stare meble, dekoracje, czy przedmioty, na których osadza się kurz. 2. Dobre oświetlenie i zdrowe powietrze – ważne, aby w mieszkaniu był dostęp do naturalnego światła słonecznego. Konieczne są również lampy o szerokim oświetleniu. Ponadto należy często otwierać okna, wietrzyć mieszkanie i hodować rośliny, które oczyszczają powietrze. 3. Siatka bagua – siatka opisuje różne rozmieszczenie sfer życia. Stanowi ją 9 elementów (centrum, podróże, dzieci, kariera, bogactwo, partnerstwo, sława, rodzina i wiedza). Każda z tych sfer powinna być odpowiednio zadbana i znajdować się w odpowiednim pomieszczeniu, np. sektor zdrowia trzeba rozmieścić w centrum, na środku mieszkania, gdzie powinien panować porządek i ład. Zaleca się aby w tym miejscu było dużo wolnej i jasnej przestrzeni, a barwy powinny być ciepłe, np., w kolorze miodowym czy złotym. Aranżacja wnętrz według zasad feng shui 1. Kuchnia – jest miejscem, w którym spędzamy...

Łóżko w sypialni
Pixabay/PublicDomainPictures/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Przytulna sypialnia – proste i praktyczne porady
Aranżacja sypialni powinna sprzyjać relaksowi i wypoczynkowi. Nie wiesz jak to zrobić? Kolory, meble i podłoga to podstawowe elementy, od których należy zacząć.

Aranżacja sypialni powinna sprzyjać relaksowi i wypoczynkowi. Nie wiesz jak to zrobić? Kolory, meble i podłoga to podstawowe elementy, od których należy zacząć.   Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To w niej regenerujemy się po pracy i tu powinniśmy spędzać 1/3 życia. Żeby wypoczynek był naprawdę efektywny, pomieszczenie musi sprzyjać relaksowi. Zapoznaj się z pięcioma poradami, jak sprawić, by zaaranżowana sypialnia była przytulna i nastrojowa.   1. Zadbaj o odpowiednią podłogę – do sypialni pasuje drewniana lub imitująca drewnianą podłoga. Zamiast płytek kamiennych lepiej wybrać panele lub deski podłogowe, po których z przyjemnością będzie się chodziło. Z tego samego względu uroku sypialni doda miękki dywan lub wykładzina dywanowa. Pod wykładziny dywanowe można włożyć podkład zmiękczający (tzw. pianomat), który sprawi, że spacery po sypialni będą prawdziwą przyjemnością.   2. Ciepłe ściany – przytulna sypialnia powinna być w ciepłych kolorach. Odpowiednie będą beże, brązy, głęboka czerwień, przytłumiony pomarańcz. Chłodne kolory lepiej zostawić innym pomieszczeniom. Efektownie wyglądają zamontowane u wezgłowia łóżka panele lub też obite tkaniną zagłówki. Znakomicie sprawdzą się także tapety lub pojedyncze fototapety. Mocne, intensywne kolory powinny być użyte jedynie w formie dodatków.   3. Rozproszone światło – odpowiedni nastrój stworzą dodatkowe źródła oświetlenia, na przykład nocna lampka przy łóżku, która będzie dawała ciepłe światło, kinkiety. Rozproszenie światła pomoże wywołać romantyczny nastrój.   4. Dekoracja okien – kiedy chcemy uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia, musimy maksymalnie wyciemnić pomieszczenie. W sypialni powinny się...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik