O tej sytuacji mówi od czwartku cały świat. Podczas pożegnania Donalda i Melanii Trumpów, kończącego ich wizytę w Polsce, doszło do niecodziennej sytuacji z Agatą Dudą w roli głównej. Kiedy prezydent USA wyciągnął do niej rękę, Pierwsza Dama zignorowała go, najpierw żegnając się z Melanią, następnie wróciła do Donalda i podała mu dłoń. Filmik obiegł cały świat i teraz wszyscy zastanawiają się, czy Agata Duda popełniła wpadkę dyplomatyczną, czy wręcz przeciwnie - zachowała się prawidłowo.

 

Agata Duda zaliczyła wpadkę? 

Co mówią eksperci na ten temat? W rozmowie z Newsweekiem, dr. Janusz Sibora, historyk dyplomacji oraz ekspert protokołu dyplomatycznego przyznaje, że Agata Duda zachowała się prawidłowo. Jego zdaniem pożegnanie nie miało uroczystej formuły - nie było asysty wojskowej, ani czerwonych dywanów: 

W takiej sytuacji zasady protokołu zastępuje zwykła etykieta. Pierwsza dama, żegnając się w pierwszej kolejności z Melanią Trump, postąpiła słusznie – ocenia dr Janusz Sibora w rozmowie z Newseekiem.

Co ciekawe, Sibora uważa, że wpadkę zaliczyła Melania Trump! Zwraca uwagę  jej niestosowny strój. Jak komentuje kreację żony prezydenta USA?

Piękna, ale niestosowna do okoliczności. To była casualowa kreacja na popołudniowe spotkanie typu garden party – stwierdza dr Janusz Sibora.

 

Zobacz: Melania i Ivanka Trump z odsłoniętymi ramionami. Specjaliści mówią o nietakcie!

 

Siborze wbija szpilę również... Andrzejowi Dudzie! Nie podoba mu się to, że prezydent Polski nie pełnił roli gospodarza podczas wizyty Trumpa w Polsce:

Strona amerykańska zażyczyła sobie, aby prezydent USA, z pominięciem naszego prezydenta, przejął rolę gospodarzy, a prezydent Andrzej Duda na to przystał. Mówiąc metaforycznie, plac Krasińskich stał się na chwilę eksterytorialny - przekonuje doktor. 

 

Zgadzacie się z jego opiniami?

 

Zobacz także: Wszystko, co musicie wiedzieć o Pierwszej Damie USA! Poznaj sekrety Melanii Trump

 

Zachowanie Agaty Dudy komentuje cały świat!

Agata Duda zaliczyła wpadkę?

 

Agata Duda, Andrzej Duda, Melania Trump, Donald Trump