Maja Ostaszewska. Mafdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Kuba Wojewódzki na czarnym marszu
Newsy

Gwiazdy przed Sejmem: "Nie zgadzamy się, żeby o naszym życiu decydowali fanatycy!"

Gwiazdy przed Sejmem: "Nie zgadzamy się, żeby o naszym życiu decydowali fanatycy!"
Anja Rubik protestuje przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej
Facebook
Newsy
Anja Rubik urządza Czarny marsz w Paryżu. Wspiera w ten sposób Czarny protest kobiet!
Anja Rubik urządza Czarny marsz w Paryżu. Wspiera w ten sposób Czarny protest kobiet!

Anja Rubik jest bardzo zaangażowana w prawa kobiet. Dlatego, mimo że jest w Paryżu na Tygodniach Mody i ma tam zobowiązania zawodowe, to organizuje Czarny marsz od polską ambasadą w Paryżu. Zachęca wszystkich, żeby się przyłączyli - jutro 2 października o 15.00! Razem z Anją Rubik w proteście i marszu będzie uczestniczyć przyjaciółka Rubik - Mary Komasa.   Zwyciężymy !!! Widzę Was wszystkich PRO CHOICE w niedzielę w Paryżu pod Polską Ambasadą o 15. - napisała Anja Rubik pod zdjęciem na Instagramie. Anji Rubik nie jest obojętne to, co się dzieje w Polsce z prawami kobiet. Z całym sercem wspiera poniedziałkowy Czarny protest (3.10) i dzisiejszy Czarny marsz. Dziewczyny, dziewczynki, kobiety i mężczyźni pro choice jestem z Wami! Podziwiam was , walczących w Polsce o prawa człowieka . Dostęp do legalnej aborcji to kwestia zdrowia i bezpieczeństwa, nie ideologii . Zapraszam wszystkich, którzy nie chcą cierpienia, poniżenia i śmierci kobiet - przyjdźcie 1 października o godzinie 13 pod Sejm w Warszawie !!! Nie poddawajcie się, solidarność i odwaga to potężna broń - napisała na Instagramie Rubik. Zobacz: "Gęba pełna religijnych frazesów, w głowie lateks, a w gaciach pożar". Paulina Młynarska "dziękuje" Ziemkiewiczowi Właśnie teraz o godzinie 13:00 pod Sejmem odbędzie się demonstracja przeciwko zaostrzaniu przepisów aborcyjnych. Marsze mają się odbyć też na ulicach innych polskich miast.  A w poniedziałek Polki, tak jak Islandki 40 lat temu, nie pójdą do pracy i na uczelnie, by sprzeciwić się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Zobacz także: "Czarny protest": Gwiazdy sprzeciwiają się próbie zaostrzenia ustawy antyaborycjnej! ZDJĘCIA   Anja Rubik jest feministką.   Anja Rubik będzie walczyć o prawa Polek w Paryżu.

Juliet Binoche
East News
Newsy
Dziś strajk kobiet! Wspiera go również Juliette Binoche
Dziś strajk kobiet! Wspiera go również Juliette Binoche

Dziś poniedziałek, 3 października. Data, która może okazać się bardzo ważna. Na dziś bowiem wyznaczono słynny strajk kobiet. Protest przeciw próbom zaostrzenia prawa dotyczącego aborcji. Do akcji protestu włączyło się wiele znanych nazwisk z Polski, ale... nie tylko! Polskie kobiety mają bardzo znaną sojuszniczkę! To, co dzieje się teraz w Polsce, nie ma nic wspólnego z demokracją, to dyktatura. (...) Kobieta powinna mieć wolny wybór (...) Samo to, że ktoś rozważa wprowadzenie takich przepisów, wywołuje we mnie wściekłość - mówiła w niedzielę wyraźnie oburzona Juliette Binoche. Znana aktorka była gościem  Sławomira Idziaka na  krakowskich Plenerach Film Spring Open. Co jeszcze mówiła Juliet Binoche? Moja mama i babcia żyły w czasach, w których aborcja była zakazana. Słyszałam wiele tragicznych historii kobiet. Kiedy kobieta nie chce rodzić, to zawsze znajdzie sposób na przerwanie ciąży. Tylko że to może być dla niej bardzo niebezpieczne - podkreślała aktorka, cytowana przez krakowską Gazetę Wyborczą. - Kobieta musi mieć wybór. A Wy dołączycie do dzisiejszego protestu? Podobny, w 1975 roku zorganizowały kobiety z Islandii. Dziś Islandki kibicują Polkom i też ślą im wyrazy poparcia:   Juliette Binoche w Krakowie:

Paulina Młynarska, Rafał Ziemkiewicz
Newsy
"Gęba pełna religijnych frazesów, w głowie lateks, a w gaciach pożar". Paulina Młynarska "dziękuje" Ziemkiewiczowi
"Gęba pełna religijnych frazesów, w głowie lateks, a w gaciach pożar". Paulina Młynarska "dziękuje" Ziemkiewiczowi

Paulina Młynarska skomentowała wpis prawicowego dziennikarza Rafała Ziemkiewicza, który na Twitterze śmieje się z czarnego protestu kobiet.   "Ale gdyby protest miał wyglądać tak, to jestem za" – pisze na Twitterze Rafał Ziemkiewicz i zamieszcza zdjęcie seksownej kobiety w czarnej bieliźnie. Paulina Młynarska "dziękuje" Ziemkiewiczowi   Paulina Młynarska dziękuje dziennikarzowi za to, że pokazuje, jaki jest stosunek prawicy do kobiet. Co napisała?   Zobacz także: Korwin Piotrowska skrytykowała Czarny Protest. Paulina Młynarska odpowiedziała "Słitfocia robi świetną robotę!" Bardzo się cieszę, że Rafał Ziemkiewicz dokładnie i nie pozostawiając żadnych wątpliwości, zilustrował stosunek sporej części prawicy do kobiet. Gęba pełna religijnych frazesów, w głowie lateks, a w gaciach nieugaszony pożar. Tacy goście chcą decydować o naszych ciałach. "Kto nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej, niech rzuci pierwszy kamień", " A jak facet rano trzeźwieje obok kaszalota też ma prawo skarżyć ją o gwałt?” - to też słowa Rafała Ziemkiewicza. Ojca córek, męża żony, syna matki - czytamy na Facebooku Młynarskiej. Rafał Ziemkiewicz to prawicowych dziennikarz, który słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat praw kobiet czy niepełnosprawnych. Dziś o 13 odbywają się w całej Polsce czarne marsze, sprzeciwiający się zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. To preludium przed poniedziałkowym 3.10 czarnego protestu kobiet. Bierzesz udział?   Zobacz także: Krystyna Janda ostro o aborcji w programie Olejnik: "Przypisuje mi się jakieś skrobanki, co jest kompletną bzdurą"   Paulina Młynarska i jej wpis na Facebooku o Ziemkiewiczu.   Rafał Ziemkiewicz i jego wpisy o kobietach na Twitterze.  

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner