Susan Boyle przyznała się do choroby
ONS

W 2008 roku świat poznał nowy wielki talent - Susan Boyle. 47-letnia wówczas wokalistka podbiła serca widzów i jurorów brytyjskiego "Mam Talent", a po zakończeniu programu rozpoczęła ogromną karierę w świecie muzyki. Ostatnio było o niej ciszej, ale teraz Susan wraca z nowymi projektami. Przypomnijmy: Była odkryciem dekady na świecie. Co się dzieje z Susan Boyle?

Już od początku jej kariery w prasie pojawiało się wiele doniesień na temat jej często irracjonalnych zachowań na planie show czy problemach natury emocjonalnej. Tabloidy ścigały się w diagnozowaniu Susan, ale ona konsekwentnie milczała. Aż do teraz. W najnowszym wywiadzie Boyle przyznała, że rok zdiagnozowaniu u niej tzw. zespół Aspergera czyli całościowe zaburzenie rozwoju mieszczące się w spektrum autyzmu.

W niektórych artykułach pisano, że mam uszkodzony mózg. Ale to zupełnie coś innego. Zawsze wiedziałam, że przyczepia mi się niesprawiedliwe łatki. Rok temu byłam się zbadać u szkockiego specjalisty, który odkrył, że iloraz mojej inteligencji jest dużo powyżej przeciętnej. Jednocześnie zdiagnozował u mnie zespół Aspergera - wyznała w wywiadzie dla "Observer".


Przypadłość nie przeszkodziła jednak piosenkarce w robieniu fantastycznej kariery. Życzymy zdrowia i czekamy na kolejne przeboje!

Zobacz: Były Wyszkoni ma poważne problemy ze zdrowiem

Najnowsze zdjęcia Susan Boyle z Londynu:

Więcej na temat choroby gwiazd Susan Boyle autyzm