Katie Holmes, Tom Cruise
ONS
Newsy

Siedem grzechów Toma Cruise'a

Ma wszystko: sławę, pieniądze, piękną żonę i śliczne dziecko. Ale dla Toma Cruise’a to wciąż za mało.

Osiemnastego listopada mija trzecia rocznica ślubu Toma i Katie. Ale tylko on cieszy się na myśl o tej dacie. Kupuje prezenty i szykuje przyjęcie. Dla Katie to smutna uroczystość. Jak się zwierzyła: „To już nie ten sam Tom co dawniej”. Przed ślubem obiecywał, że zrobi wszystko, by dać jej szczęście. Wkrótce potem okazał się zupełnie innym człowiekiem. 

GRZECH I – zmusza Katie do urodzenia kolejnego dziecka
Tom nigdy nie ukrywał, że duża rodzina jest jego priorytetem. „Ale Katie miała nadzieję, że najpierw będzie mogła rozwinąć przy nim skrzydła jako aktorka, a jej dobrze zapowiadająca się kariera nabierze rozpędu”, zdradza była znajoma Katie. Tom nie chce jednak czekać. Ożenił się z Holmes, bo w przeciwieństwie do innych kandydatek, które brał pod uwagę, ona była najmłodsza, najbardziej naiwna i zakochana w nim do szaleństwa. Wydawało się więc, że da się z niej zrobić superposłuszną żonę.

Wkrótce po narodzinach Suri zaczął mówić o kolejnym dziecku, a jego żądania z roku na rok stają się coraz bardziej natarczywe. „Suri ma trzy lata i potrzebuje rodzeństwa. Chciałbym doczekać się kolejnego dziecka przed pięćdziesiątką”, naciska 47-letni Tom. I wmawia Katie, że unieszczęśliwia własne dziecko.

GRZECH II – niszczy jej karierę
Pozwala Katie „bawić się” w aktorstwo, ale na swoich warunkach. Wyrzucił jej wieloletnią agentkę i zastąpił oddaną sobie i sekcie scjentologicznej Jessicą Rodriguez. Zabronił Katie występować w filmach, w których jest wątek miłosny. O ile dorobek Katie przed małżeństwem z Tomem nie był wielki, o tyle miała jednak powody do dumy. Zagrała w „Burzy lodowej”, „Cudownych chłopcach”, „Telefonie” i „Batmanie: Początku”. Była gwiazdą serialu „Jezioro marzeń”. W ciągu ostatnich trzech lat Holmes pojawiła się tylko w dwóch filmach: „Skok na kasę” i „The Extra Man”. Skończyła właśnie zdjęcia do „Don’t Be Afraid of the Dark”, którego zdjęcia powstawały w Australii. Ale żadnego z tych filmów nie można nazwać hitem. W ostatnim gra dziewczynę, którą stwory z kosmosu chcą zmienić w taką istotę jak one. Zagrała też na Broadwayu w sztuce „All My Sons” Arthura Millera, ale recenzenci wypowiadali się o jej roli z umiarkowanym entuzjazmem.

GRZECH III – zmusza Katie do przesadnej dbałości o formę
Katie musi dbać o siebie, by dobrze prezentować się u boku Toma podczas promocji jego filmów. Kiedy więc zaczyna się zaniedbywać, Cruise dostaje furii. Tak było, gdy urodziła Suri w kwietniu 2006 roku i po ciąży została jej nadwaga. Dostało się jej też w sierpniu tego roku, gdy po przylocie do Melbourne Tom odkrył, że jego żona jadła zakazane pizzę, chipsy, słodycze i przybrała aż sześć kilo. „Zobacz, jak wyglądasz”, wrzeszczał w hotelu na całe gardło. Po czym zmusił ją do głodówki oczyszczającej i morderczych treningów. Katie już kilkakrotnie przechodziła tak zwany detoks. Mogła tylko jeść warzywa, pić wodę i wyciskać siódme poty podczas ćwiczeń. Po każdej z takich kuracji wygląda gorzej niż przedtem. Wychudzona, z sińcami pod oczami, nie ma już nawet sił, by zadbać o siebie i dziecko.

GRZECH IV – wychowuje Suri na scjentolożkę
Na razie Suri jest bardzo przywiązana do mamy. Gdy Katie wyjeżdża z domu, dziewczynka tęskni i wpada w rozpacz. Tom robi już jednak wszystko, by ograniczyć wpływ żony na wychowanie córki. Suri opiekują się nianie przeszkolone przez scjentologów. Dziewczynka nie ma kontaktu z rówieśnikami. A jeśli chce się pobawić, towarzystwa dotrzymują jej Isabella i Connor, dzieci adoptowane przez Cruise’a i Nicole Kidman. Trzyipółlatka ma stały rozkład zajęć. Katie może jej podawać posiłki przygotowane tylko zgodnie z zaleceniami dietetyków z sekty.

GRZECH V – wpędza żonę w depresję
Ta niegdyś pogodna dziewczyna przeżywa koszmar. Ma depresję. Jednak Kościół scjentologiczny, do którego Holmes pod naciskiem męża przystała wkrótce po ślubie, traktuje psychologię i psychiatrię jako szarlatanerię. Nie zezwala swoim członkom na opiekę medyczną i przyjmowanie lekarstw. Pomóc mają sesje, w trakcie których Katie opowiada o swoich uczuciach. Musi jednak uważać na każde słowo, bo nagrania z nich natychmiast trafiają w ręce Cruise’a.

GRZECH VI – odseparował Katie od rodziny
Katie nie może nawet poskarżyć się bliskim, bo Tom utrudnia jej kontakty z nimi. Tylko sporadycznie widuje się z ojcem, Martinem, który jest prawnikiem specjalizującym się w rozwodach, oraz matką, Kathleen. Nie ma prawie kontaktu z siostrą i bratem. W domu państwa Cruise w Los Angeles na stałe mieszka za to matka Toma, Mary Lee Mapother, i jego siostra Lee Anne De Vette. Obie są członkiniami Kościoła scjentologicznego i nie spuszczają Katie z oczu. A ona marzy o tym, aby choć przez chwilę pobyć z mężem sam na sam. Jego matka jest jednak zawsze obok i wtrąca się we wszystko. Podobno Katie postawiła mężowi warunek: albo teściowa zniknie z domu, albo ona się wyprowadza, ale Tom zignorował jej prośbę. „Radzę się matki we wszystkich życiowych sprawach. Najszczęśliwszy jestem wtedy, gdy jednocześnie mogę trzymać za rękę i matkę, i żonę”, uciął dyskusję.

GRZECH VII – grozi, że zabierze jej dziecko
Katie próbuje uniezależnić się od Toma. Pierwszy raz udało jej się wyrwać w zeszłym roku, gdy występowała na Broadwayu. Wynajęła wtedy mieszkanie na Manhattanie. Teraz uciekła do Australii aż na dwa miesiące na plan filmu „Don’t Be Afraid of the Dark”. Udało jej się zabrać Suri ze sobą. Cruise musiał zostać w Los Angeles. Ale te krótkie chwile wolności nie rozwiązują problemu. Cruise nie pozostawia żonie złudzeń. Jeśli spróbuje odejść, zabierze jej dziecko. Tak jak zrobił z adoptowanymi dziećmi Nicole Kidman. Katie znalazła się więc w potrzasku, z którego nie ma wyjścia.

***

Tom Cruise nie jest skory do ustępstw. A gdy dziennikarze zadają mu pytania na temat małżeństwa z Katie, dziwi się: „Problemy? Jakie problemy? Ja nic nie wiem o żadnych problemach”. I na dowód demonstruje swój od lat ćwiczony hollywoodzki uśmiech.

Magda Łuków / Viva!

Tom Cruise i Katie Holmes
Newsy
Katie Holmes i Tom Cruise - Najbardziej zagadkowa historia miłosna w show-biznesie
Od prawie dwóch lat są bohaterami najbardziej zagadkowej historii miłosnej w show-biznesie. Media śledzą każdy krok Toma i Katie. A mimo to wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Co tak naprawdę ich łączy? Czy Suri jest dzieckiem Toma? I czy ślub, o którym było głośno na całym świecie, rzeczywiście się odbył?

To żaden ślub, to happening – grzmiał oburzony ksiądz z parafii Bracciano we Włoszech, gdzie Katie i Tom zawarli związek małżeński. Bo ceremonia, jaka odbyła się 18 listopada na zamku Odescalchi nad jeziorem Bracciano, położonym niedaleko Rzymu, tylko na pozór wyglądała normalnie. Zabytkowe komnaty były udekorowane tysiącami kwiatów i świec. Katie wystąpiła w sukni od Armaniego. Ale małżonkowie złożyli sobie przysięgę wierności wyłącznie przed urzędnikiem kościoła scjentologicznego i hollywoodzką śmietanką towarzyską. Świadkami tego wydarzenia było 150 najważniejszych osób w show-biznesie, między innymi Jennifer Lopez z Markiem Anthonym, Will Smith i Jada Pinkett Smith, Victoria i David Beckhamowie. Całość trwała zaledwie 20 minut. Z ważnych osobistości nie było Oprah Winfrey, która naraziła się Tomowi, stwierdzając, że nie jest przekonana o szczerości jego uczuć. Nie było też burmistrza miasteczka Bracciano, pani Patricii Riccioni. Jej stwierdzenie: „Nie sądzę, aby taki ślub miał moc prawną. We Włoszech obowiązują określone procedury prawne, które nie zostały przeprowadzone” obiegło cały świat. Rzecznicy pary przekonywali wprawdzie, że Tom i Katie wzięli wcześniej ślub cywilny w Los Angeles, ale pani burmistrz ujawniła, że para nie przedstawiła żadnych dokumentów potwierdzających legalność tego związku. I tak ślub, który miał uciąć spekulacje na temat najbardziej tajemniczego związku w Hollywood, jeszcze bardziej je podsycił. Casting na żonę Dziwne są już okoliczności, w jakich poznają się Katie i Tom. Oficjalnie w kwietniu 2005 roku Holmes zostaje zaproszona przez Toma na casting do „Mission Impossible III”. Ale już wtedy w prasie pojawiają się sugestie, że Cruise przy okazji robi prywatny casting na żonę. Katie pokonuje takie rywalki, jak Scarlett...

Katie Holmes, Tom Cruise
ONS
Newsy
Katie Holmes mówi: dość!
Katie Holmes schudła, zadbała o siebie. Postanowiła wziąć swój los w swoje ręce. Zabrała Suri. Wyjechała do Nowego Jorku. I nie zamierza wracać do męża do Los Angeles.

"Tom  i Katie to nie perfekcyjne, ale solidne małżeństwo. I na pewno poradzą sobie ze wszystkimi problemami", uważa ich znajomy. Sytuacja musi być jednak bardzo napięta, skoro słynąca z dyskrecji para pozwoliła sobie ostatnio na kilka publicznych swarów i kłótni. Najpierw ostra wymiana zdań miała miejsce podczas premiery „Walkirii” w Los Angeles. Mimo że flesze aparatów błyskały nieustannie, spolegliwa dotąd Katie Holmes nie hamowała złości. Mówiła podniesionym głosem i ostro gestykulowała rękami. Do ponownego spięcia między parą doszło także na lotnisku w Tokio, gdzie na początku marca Katie towarzyszyła mężowi podczas japońskiej promocji filmu. Mimo że szła obok niego z Suri na ręku, nie rozdawała uśmiechów na prawo i lewo. Gdy Tom Cruise próbował nawiązać rozmowę, ostentacyjnie odwracała głowę. Dwoje nie do pary Nie wiadomo, co tym razem było powodem napięcia. Problemów u państwa Cruise’ów nie brakuje, począwszy od tak banalnych jak zmiana nazwiska. Mimo nalegań Toma Katie do tej pory została przy swoim rodowym. „Kłóciliśmy się na ten temat nieraz”, zdradziła przyjaciółce. Poza tym Katie Holmes jest już bardzo zmęczona życiem na świeczniku. „Tom jest typem gwiazdora, który musi błyszczeć. Kiedy więc wychodzą razem, Katie musi się zamieniać w idealną żonę człowieka sukcesu. Bez względu na samopoczucie – wyglądać perfekcyjnie”, zdradził przyjaciel pary. Tymczasem Katie w głębi duszy pozostała tą samą dziewczyną z Ohio, którą była, wychodząc za Toma. Woli zostać w domu i spędzać czas z rodziną. Szczególnie teraz, po drakońskiej kuracji oczyszczającej, jaką przeszła na zlecenie scjentologów. „Katie była na bardzo restrykcyjnej diecie, brała duże dawki witamin, spędzała po trzy godziny dziennie...

Tom Cruise
ONS
Newsy
Toma Cruise poślubi swoją asystentkę Emily Thomas? To będzie jego czwarty ślub!
Ponoć jej się oświadczył

Do czterech razy sztuka! Przynajmniej w przypadku Toma Cruise''''a . Jak donosi magazyn „Star” aktor chce wziąć ślub ze swoją 22-letnią asystentką Emily Thomas , którą poznał rok temu na planie ostatniej części „Mission Impossible” . Jeśli wierzyć w to, co pisze brytyjski tabloid, Cruise oświadczył się Emily, a ślub to kwestia kilku miesięcy. Ponoć aktor jest zakochany na zabój w 31 lat młodszej Brytyjce. Ciekawe, czy sam się tak zakochał, czy scjentolodzy mu wskazali kolejną żonę. Sekta, do której należy aktor nie przepadała bowiem za poprzednimi wybrankami swojego najwierniejszego wyznawcy. Tom Cruise był już żonaty trzy razy  -  z aktorką Mimi Rogers, potem z Nicole Kidman a następnie z Katie Holmes . Tom i Katie rozstali się w 2012 roku, a sąd przyznał jej prawo do opieki nad ich 9-letnią córka Suri . Tom, co prawda, odgrażał się niedawno, że będzie walczył o córkę , ale na razie chyba zajął się innymi sprawami - pracą i rzekomo nową narzeczoną. Rzekomo - bo ani Tom Cruise, ani Emily Thomas jeszcze nie potwierdzili swoich ślubnych planów .   Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Tom Cruise (@tomcruiseofficial_) 4 Mar, 2015 o 9:30 PST

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner