Party Stories
Papież Franciszek wysiada z samochodu
Newsy

Robert Lewandowski zagra przed papieżem Franciszkiem?

Papież Franciszek i Robert Lewandowski na jednym stadionie? To możliwe! Być może papież przyjedzie do Polski na mecz Polska-Argentyna. Robert Lewandowski zmierzy się w nim z Leo Messim, a cały mecz ma być imprezą charytatywną. Ta rozgrywka z pewnością przejdzie do historii.

Iga Świątek pokazała środkowy palec Robertowi Lewandowskiemu na Gali Mistrzów?! Zobaczcie to wideo!

Papież Franciszek na meczu Polska:Argentyna w Krakowie

O tym przedsięwzięciu opowiedział redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" - Michał Pol w porannym programie "Wstajesz i Weekend" . Przyznał, że istnieje szansa na to, aby 31 lipca papież przyjechał do Krakowa:

O tej idei wie już papież Franciszek, który bardzo ją popiera. Byłby wtedy na stadionie. W dodatku papież Jan Paweł II pochodził z Krakowa. To fantastyczna idea, która wyszła z fundacji Szlachetna Paczka księdza Jacka Stryczka. Piłkarze przyjechaliby w najsilniejszych składach, oczywiście z Leo Messim i Robertem Lewandowskim na czele, którzy poprowadziliby swoje reprezentacje narodowe. Idole przemówiliby do młodzieży.

Jeden z tabloidów donosi z kolei, że na jednej z audiencji papież Franciszek skomentował już te informacje:

Kochani, oczywiście wiecie, że kibicowałbym w tym meczu Argentynie, ale w Krakowie akurat nie mamy szans. Nad tym miastem czuwa bowiem Święty.

Dla jednego z najlepszych piłkarzy na świecie i naszego rodaka, Roberta Lewandowskiego, to byłoby ogromne wyróżnienie. Nie ustalono jeszcze jednak, czy papież na pewno przyjedzie do Krakowa, ponieważ data meczu pokrywa się z zakończeniem Światowych Dni Młodzieży.

 

Zobacz: Tak Robert Lewandowski i inni zawodnicy cieszyli się z awansu na Euro 2016! ​

 

Robert Lewandowski jest bohaterem ostatnich tygodni

Robert Lewandowski na boisku
Eastnews

W 31 lipca 2016 być może będzie miał okazję zagrać przed papieżem Franciszkiem

Robert Lewandowski na audiencji u papieża
Facebook

 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Kuba Błaszczykowski ambasador Światowych Dni Młodzieży
East News
Newsy
Co papież dostanie od Błaszczykowskiego? Każdy fan by się ucieszył! Co dały inne gwiazdy? ZDJĘCIA
Papież Franciszek o Macieju Cieśli
Newsy
Papież Franciszek uczy się polskiego przed wyjściem do młodzieży w słynnym oknie na Franciszkańskiej. WIDEO

Wczoraj papież Franciszek przyleciał po raz pierwszy do Polski na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wieczorem po 21 papież Franciszek pojawił się w słynnym oknie na Franciszkańskiej 3, by przemówić do młodzieży. Ale zanim wyszedł przywitać się z młodzieżą i wiernymi, uczył się słowa "cześć" i "dobry wieczór". Jak to wyglądało? Zobaczcie w filmiku! Papież uczy się polskiej wymowy. pic.twitter.com/MZ9XA2QFJC — Piotr Studnicki (@piotrstudnicki) 27 lipca 2016 Kardynał Dziwisz jeszcze przed wejściem poinstruował papieża Franciszka odnośnie wymowy i wyszło wspaniale. Prawda? Dziś papież odprawił mszę w Częstochowie, później wrócił do Krakowa.  Cały plan wizyty papieża Franciszka w Polsce razem z ciekawostkami znajdziecie pod linkiem.   ZOBACZ:  Poważny upadek papieża Franciszka podczas mszy na Jasnej Górze! WIDEO i ZDJĘCIA   Papież Franciszek przemówił do wiernych na Franciszkańskiej 3. Papież Franciszek na Wawelu.

EastNews
Newsy
Papież Franciszek wylądował już w Polsce! Gdzie będzie spał? W jakich warunkach? Co będzie jadł? Czym jeździł?
Znamy szczegóły!

Na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie 2016 przyjechał papież Franciszek, który wylądował w Krakowie 27 lipca przed godziną 16. Potem papież udał się na Wawel i tam spotkał się z Andrzejem Dudą. To pierwsza jego wizyta w Polsce. A gdzie będzie spał papież? Organizatorzy przygotowali dla niego trzy miejsca, w których będzie mógł spędzić noc. Gdzie będzie spał papież na ŚDM 2016? W Brzegach koło Wieliczki, w Częstochowie, i w Krakowie w siedzibie kurii na Franciszkańskiej 3, gdzie znajduje się słynne okno, przy którym wierni spotykali się z Janem Pawłem II. Papież Franciszek też ma się pojawić w oknie przy Franciszkańskiej już pierwszego dnia, czyli w środę około godziny 20. Ale i w piątek papież planuje pojawić się w ulubionym miejscu wiernych. Powstanie taki tryptyk okienny, bo w piątek okno jest także w programie. Papieżowi będzie w tych rozmowach towarzyszył tłumacz - czytamy w Gazecie Wyborczej. Co będzie jadł papież Franciszek w czasie ŚDM 2016? Wszystkich nurtuje, co będzie jadł papież Franciszek? Gotować mu będą siostry sercanki, które przygotowywały posiłki dla wszystkich papieży odwiedzających nasz kraj oraz dwie kucharki świeckie, które na co dzień gotują dla krakowskich biskupów. Wiadomo już, że Franciszek jada regularnie, trzy posiłki dziennie. Śniadanie papież będzie miał o 7:30, obiad między 12 a 13, natomiast kolację około 19 w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich, gdzie będzie mieszkał. Mówi się, że ulubionymi potrawami Ojca Świętego są argentyńskie empanadas, czyli pieczone pierogi z mięsem i warzywami oraz befsztyki z grilla. Franciszek lubi desery, jego ulubiony to mleczny krem o smaku waniliowym. Czy to otrzyma na polskim stole? Menu było konsultowane z Watykanem. Papież będzie w Polsce po raz pierwszy, także jako turysta, dlatego menu jest polskie. Chcemy, żeby spróbował naszego...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner