Funkcjonariusz CBŚP
East News
TYLKO U NAS

Prokuratura potwierdza: Projektant gwiazd zatrzymany w sprawie oszustw! Mamy komentarz!

Funkcjonariusz CBŚP
East News

Jak informuje TVP Info projektant Łukasz J. został zatrzymany w związku działalnością zorganizowanej grupy przestępczej, która miała zajmować się oszustwami podatkowymi i praniem brudnych pieniędzy. Projektant jest jedną z dziesięciu osób, które zostały zatrzymane w tej sprawie. Jak donosi TVP Info przez działalność grupy przestępczej Skarb Państwa miał stracić co najmniej 1,5  mln złotych. 

Znany projektant zatrzymany. Chodzi o Łukasza J.

Według doniesień TVP Info funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP, Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim i Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie prowadzą śledztwo w sprawie gangu, który w latach 2013-2017 miał zajmować się praniem brudnych pieniędzy i oszustwami podatkowymi. Zatrzymanym osobom przedstawiono już zarzuty, za które grozi nawet 10 lat więzienia. Służby przeszukały mieszkania i firmy podejrzanych osób. Śledczy do tej pory nie poinformowali, o co dokładnie jest podejrzewany projektant gwiazd, Łukasz J. 

Kontrolowane przez członków grupy firmy, deklarowały zyski niższe niż rzeczywiste, a dzięki fikcyjnym fakturom mającym odzwierciedlać obrót gospodarczy między tymi podmiotami, legalizowano tak zdobyte zyski - informuje TVP Info. 

Rzecznik Prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, Marcin Lorenc, w rozmowie z Party.pl potwierdził informacje TVP Info:

Wśród zatrzymanych jest projektant Łukasz J. Trwają czynności wyjaśniające. Nie mogę zdradzać żadnych szczegółów - mówi nam Lorenc.

O kim pisze TVP? W artykule ukazał się fragment wskazujący na Łukasza Jemioła:

Media donosiły, także o tym, że J. namówił do współpracy jedną z byłych Pierwszych Dam. Sam projektant był także uczestnikiem reality show w prywatnej stacji telewizyjnej - czytamy.

Sam Łukasz Jemioł zdecydowanie zaprzecza informacjom!

Wszystko jest ok. Mój PR wszystko zdementował - napisał do nas Łukasz. 

Rzeczywiście, management Jemioła stanowczo odcina się od informacji TVP:

Łukasz siedzi w domu, a jutro leci do Barcelony. Są to bardzo krzywdzące informacje szkodzące wizerunkowi mojego klienta - mówi nam menadżerka Łukasza.

O jakiego więc Łukasza J. chodzi? Tego na razie nie wiadomo. Jak informował dziennikarz TVN24 do zatrzymań doszło już w zeszłym tygodniu, ale prokuratura dopiero teraz o nich poinformowała. Znany projektant Łukasz J.  został zwolniony za poręczeniem majątkowym. 

Wśród 10 zatrzymanych osób jest warszawski adwokat, a także Łukasz J. projektant mody współpracujący ze znanymi polskimi celebrytami. Te osoby zostały zatrzymane, w przypadku dwóch zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy, a w przypadku m.in. Łukasza J. i pozostałych zatrzymanych mowa o poręczniach majątkowych w kwotach od 10 tys. złotych do nawet 150 tys. złotych. Do tego zakaz kontaktowania się podejrzanych ze sobą i zakaz wyjeżdżania z kraju- relacjonował dziennikarz TVN24. 

Zobacz także: Co ze sprawą Jarosława Bieniuka? Jest nowy komentarz prokuratury!

Znamy projektant gwiazd został zatrzymany.

Policja
East News

 

Więcej na temat Policja
Przeładuj

Z okazji urodzin Party.pl Izabela Janachowska wybrała cztery najpiękniejsze suknie ostatnich czterech lat!

zobacz 01:53