Prawdziwe nazwiska gwiazd
ONS
Znacie Dorotę Kapustę? ;)
1/10
Prawdziwe nazwiska gwiazd
ONS

Znacie pana Bulsarę albo Michalaka? Pierwszy z nich to jeden z najsłynniejszych światowych muzyków, którego przeboje znają wszyscy, a drugi to popularny polski aktor. 

To tylko dwa przykłady, ale zarówno polskie jak i zagraniczne gwiazdy chętnie zmieniają nazwiska lub używają pseudonimów po to, aby zyskać popularność. Czyje nazwiska były zbyt mało chwytliwe?

Możecie się zdziwić...

Zobacz: Jest nowa gwiazda Polsatu - Agnieszka Hyży! Dawniej znaliśmy ją pod innym nazwiskiem

2/10
Akon na gali American Music Awards 2013
ONS

Akon ma najprawdopodobniej najdłuższe i najbardziej skomplikowane nazwisko wśród gwiazd. Jego pseudonim artystyczny to jego część, a w całości brzmi: Aliaune Damala Bouga Time Bongo Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam. 

3/10
Violetta Arlak na premierze filmu Obywatel
Akpa

Violetta Arlak przed zmianą nazwiska figurowała jako Violetta Zmarlak. Aktorka stwierdziła jednak, że Zmarlak źle się kojarzy i postanowiła skrócić swoje nazwisko na Arlak.

4/10
Viola Kołakowska na Festiwalu Piwnych Smaków

Viola Kołakowska - pod takim imieniem i nazwiskiem znana jest partnerka Tomasza Karolaka. Wcześniej jednak gwiazda nazywała się Wioletta Kołek. Widać drobna modyfikacja miała pomóc w karierze.

5/10
Dorota Chotecka na prezentacji jesiennej ramówki i 5 urodzinach Polsat Cafe
Akpa

Dorota Kapusta nie brzmi zbyt gwiazdorsko, dlatego zmiana nazwiska na Chotecka było według aktorki niemal koniecznością.

6/10
Stachursky na konferencji Sylwester z Polsatem w Gdyni 2013/2014
Akpa

Pseudonim Stachurskiego prawie każdy kojarzy z jego nazwiskiem. Nic bardziej mylnego, ponieważ prawdziwe dane artysty to Jacek Łaszczok.

7/10
Wojciech Modest Amaro z żoną na gali Osobowości i sukcesy 2015
ONS

Wojciech Modest Amaro brzmi bardzo dostojnie i elegancko. Czas jednak zejść na ziemię, bo jeden z najsłynniejszych szefów kuchni w Polsce tak naprawdę nazywa się Wojciech Basiura.

8/10
AKPA

Czy ktoś jeszcze dzisiaj pamięta, że Kayah tak naprawdę nazywa się Katarzyna Szczot?

9/10
ONS

Borys Szyc stwierdził, że jego prawdziwe nazwisko - Michalak - jest zbyt pospolite i może przeszkodzić mu w karierze. Nowe pomogło?

10/10
Freddie Mercury
ONS

Przeboje Freddiego Mercury'ego znają wszyscy. Mało kto jednak wie, że prawdziwe imię i nazwisko artysty to Farrokh Bulsara.