Krzysztof Krawczyk nie żyje

Nowe szczegóły pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Jego pamięć uczczą wyjątkowi goście 

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Nie żyje Krzysztof Krawczyk. Smutną wiadomość przekazał manager artysty w Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia 2021 roku. Uroczystość pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się 10 kwietnia. Msza święta pogrzebowa odbędzie się o godzinie 12:00 w archikatedrze w Łodzi, natomiast o godzinie 15:00 zostanie pochowany na cmentarzu w Grotnikach, miejscowości, w której od lat mieszkał z ukochaną żoną Ewą. Znane są kolejne szczegóły pogrzebu. 

Zobacz także: Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka będzie transmitowany w telewizji! Gdzie i kiedy można obejrzeć?

Nowe szczegóły pogrzebu Krzysztofa Krawczyka 

Andrzej Kosmala na łamach "Super Expressu" zdradził, że msza święta będzie transmitowana przed TVP. Nie jest również wykluczone, że transmisja pojawi się również na antenie TVN 24 i Polsat News. Teraz znane są kolejne szczegóły. 

Uroczystości pogrzebowe będą skromne ale będą miały charakter państwowy. Z uwagi na obostrzenia związane z koronawirusem, liczba osób uczestniczących w ostatnim pożegnaniu Krzysztofa Krawczyka będzie okrojona. Wiadomo jednak, że na Mszy Świętej pogrzebowej pojawi się Daniel Olbrychski, który odczyta fragmenty Pisma Świętego. 

Andrzej Kosmala w rozmowie z "Faktem" zdradził również, że  w kościele stanie warta honorowa. Zespół Siewcy Lednicy zadba o oprawę muzyczną podczas mszy świętej pogrzebowej. Całą uroczystość poprowadzi biskup Antoni Długosz, który jest znany polskiej kulturze również dzięki udziałowi w programie "Ziarno". Nagrał również popularny utwór pt. "Chrześcijanin tańczy". Na cmentarzu w Grotnikach, gdzie spocznie Krzysztof Krawczyk zagra wojskowa orkiestra, a pamięć legendarnego muzyka zostanie uczczona salwą honorową. 

Zobacz także: Na cmentarzu, gdzie spocznie Krzysztof Krawczyk powstanie mauzoleum! "Wszystko jest w fazie przygotowań"

Krzysztof Krawczyk spocznie na cmentarzu w Grotnikach. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 kwietnia. 

Krzysztof Krawczyk salutuje przed odpłynięciem w piękny rejs
East News

Uroczystości pogrzebowe poprowadzi biskup Antoni Długosz. W mszy świętej pogrzebowej weźmie udział również Daniel Olbrychski, który odczyta fragmenty Pisma Świętego. 

Daniel Olbrychski
East News

 

Więcej na temat Krzysztof Krawczyk
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48