Opiekunka Kory o jej śmierci Karolina Korwin Piotrowska o Korze Miejsce pochówku Kory tonie w kwiatach Pogrzeb Kory, grób
Opiekunka Kory o jej śmierci
Poruszające i mocne słowa
1/4
Opiekunka Kory o jej śmierci

 

Kora nie przyjęła ostatniego namaszczenia, dlatego jej pogrzeb miał charakter świecki. Odbył się bez udziału księdza, nie było żadnej mszy, a zamiast utworów religijnych puszczano największe przeboje Maanamu. Jak pisał Kamil Sipowicz, mąż zmarłej gwiazdy, Kora "do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów". Wyjątkowy pogrzeb Kory skomentowała Karolina Korwin Piotrowska, dla której Olga Sipowicz była jak matka!

 

Zobacz: Po słowach siostry "jakby się otrząsnęła. Żyła jeszcze pięć dni". Opiekunka Kory o ostatnich dniach życia gwiazdy!

 

Co napisała? Zobacz! 

2/4
Karolina Korwin Piotrowska o Korze

 

Karolina Korwin Piotrowska podsumowała pogrzeb Kory w pięknych, ale i mocnych słowach. Dziennikarka uważa, że gwiazda po śmierci dokonała kolejnej rewolucji - ostatnie pożegnanie wielkiej gwiazdy odbyło się bez udziału księdza, a artystka spoczęła w niepoświęconej ziemi: 

Tak się robi rewolucje. Tak odchodzą bogowie. Zostawiaja jasny przekaz o tym, ze wolność jest piękna. Wyrywanie się ze schematów, które uwierają i bolą, jest możliwe. 
Można w Polsce mieć pozegnanie BEZ księdza, bez krzyża, bez „co łaska ale nie mniej niż tysiąc”, bez kazania, bez napisu przed nazwiskiem „sp”, z psem, z muzyka wyraźnie nie z kościoła katolickiego, z urna noszona kolejno przez członków rodziny, z których jeden miał wzorzysta koszule a na głowie kolorowy kapelusz, można spocząć w Polsce na cmentarzu w nieposwieconej ziemi, na wojskowym cmentarzu, a na pogrzebie będzie śpiewał Organek „Czarna Madonne”. 

(pisownia oryg.)

To nie wszystko!

 

3/4
Miejsce pochówku Kory tonie w kwiatach

 

Kora za życia zrewolucjonizowała świat muzyki, sztuki, kultury... Korwin uważa, że ta rewolucja ciągle trwa. I to dzięki niej:

Kora, rewolucja trwa i trwać bedzie. Pokazałaś, ze można. Bo można. To dzisiaj numer jeden. To zdziwienie, zachwyt, ale i szok, ze tak można. Zrobić bezkrwawa rewolucje w głowach ludzi. Ruszyc lawinę. Znowu Ci się udało... - kończy Korwin Piotrowska.

 

Zobacz: "Nie bała się śmierci. W pewnym momencie powiedziała: Jestem gotowa"! Na pogrzebie Kory padło wiele poruszających słów

4/4
Pogrzeb Kory, grób
EastNews

 

Kora spoczęła na warszawskich Powązkach. Odeszła 28 lipca w wieku 67 lat. Przez ostatnie lata zmagała się z ciężką chorobą nowotworową.

 

Zobacz: Kamil Sipowicz, Magdalena Środa... Bliscy i przyjaciele pożegnali Korę

 

Więcej na temat Kora Karolina Korwin Piotrowska