Wpadka: Prezes Parlophone pomylił Bartosiewicz z Górniak
ONS

WPADKA: Prezes wytwórni Bartosiewicz pomylił ją z Górniak wręczając platynę

Wpadka: Prezes Parlophone pomylił Bartosiewicz z Górniak
ONS

Na nową płytę Edyty Bartosiewicz polski rynek muzyczny czekał ponad dekadę. W końcu jesienią tego roku ukazał się album "Renovatio" i wokalistka znów podbiła serca słuchaczy. Wróciła także do mediów, w którym również nie było jej dobrych kilka lat. Przypomnijmy: Bartosiewicz zmieniła image i pojawiła się w DDTVN

Płyta Edyty spotkała się z dużym entuzjazmem, zarówno krytyków, jak i oddanych fanów. Na efekty nie trzeba było długo czekać - "Renovatio" w ekspresowym tempie znikało z półek sklepowych. Album sprzedał się w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy i wokalistka została wyróżniona Platynową Płytą. Jej oficjalne wręczenie odbyło się podczas czwartkowego koncertu Bartosiewicz w warszawskiej Stodole.

Symboliczną platynową płytę wręczał Piotr Kabaj, prezes wytwórni Parlophone Music (dawniej EMI), pod której skrzydłami ukazało się "Renovatio" Bartosiewicz. Niestety, zdarzyła mu się ogromna wpadka. Zapowiadając nagrodę pomylił bowiem Edytę Bartosiewicz z... Edytą Górniak. Na jego usprawiedliwienie można tylko dodać, że Górniak rzeczywiście wydawała płyty w jego wytwórni w latach 90-tych.

Jestem szefem Parlophone Music na Polskę i Europę Wschodnią i miałem zaszczyt wydać płytę EDYTY GÓRNIAK. Kiedy w czerwcu tego roku podpisywaliśmy kontrakt Edyta zapytała mnie, ile sprzedamy płyt. Powiedziałem, że platyna, a nawet dwie. Tak że mam zaszczyt i jestem wzruszony, Edyto wręczyć Ci platynową płytę za "Renovatio" - powiedział na scenie Piotr Kabaj.


Bartosiewicz nie odniosła się do pomyłki, publiczność natomiast skwitowała ją głośnym śmiechem i gwizdaniem. Zobaczcie sami:

 

Edyta Bartosiewicz na spotkaniu z fanami w Empiku:

Przeładuj

Doda o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej: "Żniwa będą wśród najbiedniejszych"

zobacz 06:26