Dominika Kulczyk w płaszczu w kratkę Dominika Kulczyk w czarnych Katarzyna Jordan i Sebastian Kulczyk Grażyna Kulczyk na gali MocArty 2015
Dominika Kulczyk w płaszczu w kratkę
1/4
Dominika Kulczyk w płaszczu w kratkę

Co dzieje się z imperium Jana Kulczyka rok po jego śmierci? Dokładnie 29 lipca 2015 roku Jan Kulczyk zmarł w wyniku powikłań po operacji. Ta śmierć zaskoczyła jego bliskich, przyjaciół, a także wszystkich Polaków, którzy słyszeli o jego dokonaniach. Bez wątpienia Jan Kulczyk był jednym z najbardziej znanych przedsiębiorców nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jego majątek szacowany był na 14-15 miliardów złotych. Po jego śmierci wszystkim musiała zająć się rodzina, czyli dzieci: Dominika Kulczyk i Sebastian Kulczyk, a także była żona Grażyna Kulczyk.

Jak sobie poradzili? Co dzieje się z imperium Jana Kulczyka?

 

Zobacz: Jarosław Gowin wątpi w śmierć Jana Kulczyka?! Mówi o drugim dnie śmierci miliardera: "Jest dużo zagadek do wyjaśnienia"

 

2/4
Dominika Kulczyk w czarnych

Dominika Kulczyk zajmuje wysokie stanowisko w radzie nadzorczej Kulczyk Investments, na które długo pracowała przy wsparciu ojca. Miliarderka jest odpowiedzialna między innymi za przygotowanie koncepcji rodzinnej fundacji, której potem została szefową. Poza tym Dominika Kulczyk wręcza stypendia imienia Jana Kulczyka dobrze rokującym, młodym przedsiębiorcom. Cały czas stara się utrzymać wysoką pozycję Kulczyk Investments, mimo że ma mnóstwo innych zobowiązań.

3/4
Katarzyna Jordan i Sebastian Kulczyk
ONS

Sebastian Kulczyk w 2013 roku został prezesem Kulczyk Investments. Jan Kulczyk przekazał synowi kierowanie spółką na półtora roku przed swoją śmiercią. Sebastian Kulczyk jest również właścicielem agencji marketingu interaktywnego - Golden Submarine. Wspólnie z siostrą, Dominiką Kulczyk dba o utrzymanie pozycji firmy na rynku, do której należą między innymi akcje SABMiller (producent piwa marek takich jak Grolsch, Redd's i Pilsner Urquel), Ciech czy Polenergia. Dominice i Sebastianowi Kulczykom udało się utrzymać pozycję lidera, jeśli chodzi o wartość majątku. Aktualnie jest on szacowany na 15,9 miliarda złotych.

4/4
Grażyna Kulczyk na gali MocArty 2015
Akpa

Grażyna Kulczyk niezmiennie zajmuje się Starym Browarem w Poznaniu, który był wielokrotnie nagradzany jako projekt biznesowy, który w 50% opiera się na sztuce. W 2004 roku powołała fundację Art Stations Foundation, która funkcjonuje do dziś i ma na celu zwiększenie dostępu do sztuki dla społeczeństwa. Grażyna Kulczyk wspomaga również wyjątkowo uzdolnionych ludzi. Organizuje także coroczny światowy festiwal mody i sztuki Art & Fashion Festival.