papież Franciszek w oknie Papież Franciszek w białej szacie Jan Paweł II w oknie Papież Franciszek na pielgrzymce w Polsce Papież Franciszek na pielgrzymce w Polsce
papież Franciszek w oknie
1/6
papież Franciszek w oknie

Papież Franciszek przemówił w oknie na Franciszkańskiej 3! Pod tym słynnym adresem zgromadził się prawdziwy tłum wiernych uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży. To już tradycja, zapoczątkowana przez Jana Pawła II, że papież odwiedzający Kraków właśnie z tego miejsca przemawia do ludzi i daje im nadzieję. Tak było również i tym razem. Papież Franciszek pojawił się w środę wieczorem w słynnym oknie w kamienicy przy ulicy Franciszkańskiej 3. Zanim jednak wyszedł do wiernych, nauczył się jak poprawnie wymówić po polsku "Dobry wieczór" i tak właśnie rozpoczął swoje przemówienie. Wierni nie ukrywali swoich emocji: radości i wzruszenia.

Polacy darzą to miejsce szczególnym sentymentem ze względu na spotkania z Janem Pawłem II, który zawsze miał czas dla wiernych. Nawet wtedy, gdy był mocno zmęczony i ciężko chory, zdobył się na kilka zdań. Zobaczcie zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia!

 

Zobacz: Papież Franciszek wylądował już w Polsce! Gdzie będzie spał? W jakich warunkach? Co będzie jadł? Czym jeździł?

2/6
Papież Franciszek w białej szacie
3/6
Jan Paweł II w oknie
4/6
Papież Franciszek na pielgrzymce w Polsce
5/6
Papież Franciszek na pielgrzymce w Polsce
6/6
Jan Paweł II w białej szacie