Opole 2018, mecz Polska Chile
East News/ons.pl

 

Nie dość, że tegoroczny festiwal piosenki w Opolu zbiera niepochlebne opinie, to teraz pojawiły się rozbieżności w wynikach oglądalności pierwszego dnia. Jak poinformował Jacek Kurski na Twitterze, Telewizja Polska odniosła wielki sukces. 

Koncert piosenek piłkarskich na festiwalu Opole oglądało w TVP1 4,2 mln widzów, a koncert Debiuty - 2,4 mln - podał na Twitterze prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

 

Jacek Kurski oglądalność Opola
Twitter

 

Jeśli te wyniki są prawdziwe, to  Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej w Opolu pomogła przerwa w transmisji na mecz Polska - Chile. Najpierw od 20.00 do 20:45 w koncercie „Przebój na Mundial”  dawne piosenki piłkarskie zaśpiewali m.in. Bogdan Łazuka, Maryla Rodowicz czy Krzysztof Krawczyk. W drugiej odsłonie koncertu po meczu, czyli od 23:00, wykonano siedem piosenek w konkursie na hit mundialowy, który wygrał zespół Kombi z utworem „Moja drużyna”.

 

Jaka była zatem oglądalność meczu Polska - Chile? 7,51 mln osób! A w szczytowym momencie było to aż 8,54 mln widzów. 

Jacek Kurski oglądalność Opola
Twitter

 

Zobacz: "To wstyd i hańba, skandal"! Jeszcze nie wystąpiły na festiwalu w Opolu, a już wywołały burzę!

 

Ci, którzy oglądali mecz, w większości zobaczyli również koncert. 

Jednak jak podają Wirtualnemedia.pl, oglądalność Opola była niższa niż napisał Jacek Kurski. 

Według danych Nielsen Audience Measurement średnia widownia TVP1 podczas emisji pierwszej części piątkowego koncertu „Przebój na Mundial” na festiwalu w Opolu wyniosła 2,45 mln osób, a drugiego - 2,70 mln. Pokazany pomiędzy tym koncertem towarzyski mecz Polska-Chile śledziło 5,57 mln widzów.

Z kolei transmitowany o późnej porze koncert „Debiutów” średnio miał 988 tys. oglądających - czytamy na Wirtualnemedia.pl
 

 

Jak myślicie, które wyniki są prawdziwe? Rozbieżności są spore, zwłaszcza w koncercie debiutów i samych piosenek mundialowych.

 

Zobacz także: Pustki na Festiwalu w Opolu?! Sprytny trik TVP!

 

Kombi (bez Grzegorza Skawińskiego) miało najlepszą piosenkę piłkarską?

Kombi w Opolu

 

Mecz pomógł oglądalności Opola?

Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik podczas meczu
East News

Więcej na temat Opole Jacek Kurski