6 maja oczy całego świata będą zwrócone na Wielką Brytanię - wówczas rozpoczną się uroczystości związane z koronacją Karola III. Brytyjczyków czekają aż trzy dni obchodów, w tym m.in. wielki koncert z udziałem gwiazd. Na tydzień przed tym wydarzeniem w sieci na oficjalnym profilu rodziny królewskiej pojawiło się zdjęcie Karola III oraz królowej małżonki Camilli, które wzbudziło sensację. Wszystko przez… ubiór monarchy.

Reklama

Koronacja Karola III - nowe zdjęcie w sieci wywołało burzę

Na ten dzień od kilku miesięcy czeka cała Wielka Brytania - 6 maja odbędzie się koronacja Karola III. Uroczystości rozpoczną się w Opactwie Westminsterskim, gdzie odbędzie się msza, następnie król Karol III i królowa małżonka wezmą udział w procesji z Opactwa do Pałacu Buckingham. Trasę, liczącą około dwóch kilometrów, pokonają historyczną karocą, która powstała z okazji 60-lecia panowania królowej Elżbiety II. Pałac zapowiadał, że koronacja będzie odzwierciedlać dzisiejszą rolę monarchii i spojrzenie w przyszłość, choć jednocześnie zakorzeniona będzie w długowiecznej tradycji i przepychu.

Dzień później, 7 maja, w zamku Windsor odbędzie się koncert koronacyjny z udziałem takich gwiazd jak Andrea Bocelli, Katy Perry, Nicole Scherzinger, Lionel Richie czy zespół Take That.

Na tydzień przed koronacją na Instagramie rodziny królewskiej pojawił się nowy portret króla Karola III z małżonką, Camillą, wykonany przez w Blue Drawning Room w Pałacu Buckingham. Fotografia wykonana przez Hugo Burnanda wzbudziła mnóstwo emocji, głównie przez... strój monarchy.

Zobacz także

Stylizacje królewskiej pary są utrzymane w niebieskich kolorach. Internauci zwrócili jednak uwagę na mocno niedopasowany i nieco... pognieciony garnitur króla Karola III. Rzeczywiście, strój monarchy nie prezentuje się najlepiej:

Zastanawiam się, dlaczego Jego Wysokość wybrał tak bardzo niedopasowany garnitur

Wygląda to tak, jakby zaraz te spodnie miały mu spaść

Kto wybrał mu ten garnitur? Błagam...

Dlaczego to ubranie jest tak pogniecione? Okropnie...

Rzeczywiście jest aż tak źle?

Rex Features/East News

Niedawno zagraniczna prasa donosiła, że tuż przed koronacją lekarze zalecili królowi Karolowi III odpoczynek. Uroczystości mogą być dla niego bardzo męczące oraz przede wszystkim stresujące.

Ceremonia koronacji Karola III będzie transmitowana na antenach telewizyjnych na całym świecie, także w Polsce, m.in. na kanałach TVN i TVP. Będziecie oglądać?

Reklama

Zobacz także: Rodzina królewska na świątecznej mszy. Dlaczego książę Louis nosi krótkie spodenki? [ZDJĘCIA]

DANIEL LEAL/AFP/East New
Reklama
Reklama
Reklama