Juliusz Braun komentuje swoją porażkę w konkursie na prezesa TVP
ONS
Newsy

Juliusz Braun komentuje swoją porażkę w konkursie na prezesa TVP: Rada nadzorcza uznała, że...

Przy okazji chwali się swoimi sukcesami

Juliusz Braun po czterech latach pracy musi pożegnać się ze stanowiskiem prezesa Telewizji Publicznej. Kilka dni temu ogłoszono, że jego miejsce zajmie Janusz Daszczyński, który w przeszłości był m.in. redaktorem naczelnym TVP Gdańsk. Decyzja rady nadzorczej z pewnością ucieszyła Dode, która przez Juliusza Brauna nie pojawiała się na antenie TVP. Zobacz: Prezes TVP bojkutuje Dodę: Nie ma uzasadnienia  dla jej obceności  w telewizji publicznej


Juliusz Braun przegrał właśnie w konkursie na prezesa TVP. W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl skomentował decyzję o powołaniu na jego miejsce Janusza Daszczynskiego i pochwalił się swoimi sukcesami w pracy.

- Rada nadzorcza uznała, że potrzebna jest zmiana. znam Janusza Daszczyńskiego  sprzed lat. Niewątpliwie może być mu trudno, bo przychodzi do innej telewizji, niż ta z której odchodził. To może być jednak także na plus- stwierdził Braun. Trudno powiedzieć, co było moim największym sukcesem, bo starałem się z różnymi rzeczami skutecznie iść do przodu. Udało się przebudować program TVP w taki sposób, że trwający od pięciolecia ciągły spadek udziałów rynkowych, udało się zatrzymać. Trudno mówić o pełnym odwróceniu trendu, ale zatrzymanie spadku jest bardzo wyraźne.Braun przyznał, że jeszcze nie wie czym będzie się zajmował po odejściu z TVP.

Zobacz na Polki.pl: Gwiazdy na wielkim meczu TVN-TVP

Jacek Kurski odwołany z TVP!
Newsy
Jacek Kurski ODWOŁANY, po kilku godzinach wraca! Znów jest prezesem TVP? [aktualizacja]
Za co stracił posadę?

Jacek Kurski pożegnał się we wtorek z prezesowaniem w TVP! Zapadła oficjalna decyzja. Wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego złożyła członkini Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka. Wiemy, że za głosowało 4 z 5 członków Rady: jej szef Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk, Grzegorz Podżorny i Joanna Lichocka, która złożyła wniosek. Przeciw był Juliusz Braun. Wieczorem jednak sytuacja się diametralnie zmieniła. Kurski wrócił na stołek prezesa TVP. A Rada Mediów Narodowych uchwaliła, że... ...jej uchwała sprzed kilku godzin nie wchodzi w życie od razu, a dopiero po rozstrzygnięciu konkursu na nowego prezesa TVP, co musi się stać najpóźniej w połowie października. Oznacza to, że Jacek Kurski do tego czasu nadal zostaje szefem telewizji publicznej - poinformował portal wyborcza.pl. Przypomnijmy, Jacek Kurski został prezesem TVP w styczniu tego roku. Zastąpił wtedy Janusza Daszczyńskiego. Rada Mediów Narodowych to nowa instytucja powstała w lipcu. Kadencja pięcioosobowej RMN ma trwać sześć lat, jej zadania to między innymi powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia i PAP. Dlaczego Kurski miał zostać odwołany? Rada nie wystosowała oświadczenia w tej sprawie. Wiadomo, że oficjalny powód rozstania się z Kurskim, to "złe wywiązywanie się ze swoich obowiązków".   Zobacz też: Jacek Kurski wygwizdany podczas festiwalu w Opolu!   Jacek Kurski żegna się z TVP?! Jeszcze nie teraz...   Ciągle będzie prezesem...

ONS
Newsy
Prezes TVP żałuje, że Nergal został jurorem!
„Zatrudnienie Adama Darskiego było błędną decyzją”

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable { mso-style-parent:""; line-height:115%; font-size:11.0pt;"Calibri","sans-serif"; mso-fareast-"Times New Roman";} Władze telewizji publicznej najwyraźniej mają już dość afery z udziałem Nergala . Przypomnijmy, że przez udział kontrowersyjnego muzyka w programie „The Voice of Poland” TVP musi teraz odpierać ataki ze strony oburzonych widzów. Prezes TVP, Juliusz Braun spotkał się ostatnio z prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i przyznał, że Nergal rzeczywiście nie powinien występować telewizji. - Zatrudnienie Adama Darskiego było błędną decyzją- przyznał Juliusz Braun. Jak informuje KSD władze Telewizji Publicznej tłumaczą się, że nie mogą wyrzucić Nergala w trakcie trwania pierwszej edycji muzycznego show, ponieważ są związani umowami z producentami i sponsorami. Prezes zapewnił jednak, że kontrowersyjny juror zniknie razem z ostatnim odcinkiem programu i z pewnością nie pojawi się w jego kolejnych edycjach. Braun zaprzeczył również doniesieniom, według których Adam Darski miałby dostać własny program. Będziecie tęsknić za Nergalem?

Prezes TVP blokuje Dodę
ONS
Newsy
Prezes TVP bojkotuje Dodę: Nie ma uzasadnienia dla jej obecności w telewizji publicznej
To samo spotkało jeszcze jedną gwiazdę

Doda od kilku miesięcy jest wymieniana wśród faworytów na reprezentanta Polski na Eurowizji 2015. Sama artystka wyraziła zainteresowanie konkursem, ponadto, zapewniła, że otrzymała taką propozycję. Niestety, TVP nie chce sfinansować jej show. Przypomnijmy: Wybrano reprezentanta Polski na Eurowizję 2015! Nie jest to Doda To nie pierwszy raz, kiedy Telewizja Publiczna blokuje Dodę w jej przedsięwzięciach muzycznych. Wystarczy tylko przypomnieć aferę z 2013 roku, kiedy prezes TVP nie zgodził się z przyczyn prywatnych na jej występ podczas Róż Gali. Teraz Juliusz Braun nie ukrywa tego, że dla Doroty nie ma miejsca w jego telewizji. W książce "Prezesi. Oni rządzili TVP" zaznacza: Przecież nie zapraszamy wszystkich trzydziestu kilku milionów Polaków. Więc uważam, że nie ma uzasadnienia dla obecności Dody w telewizji publiczne j - mówi To samo tyczy się Nergala: Jestem przeciwnikiem skrajności, które naruszają czyjąś wrażliwość albo są sprzeczne z elementarnymi standardami zachowań telewizji publicznej - mówi Juliusz Braun. Prywatne względy ważniejsze niż wyniki oglądalności? Szok. Zobacz: Dziennikarka Vivy! zdradza kulisy związku Dody z Haidarem. Mama artystki ma do niej pretensje Doda na urodzinach radia Kolor:

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner