ONS

Dzisiaj wyjątkowy dzień dla Joanny Brodzik. Piękna aktorka świętuje 39 urodziny. Z tej okazji przyjrzeliśmy się jej twórczości i życiu osobistemu, a także zobaczyliśmy jak bardzo zmieniła się na przestrzeni lat.

Kariera Joanny rozpoczęła się mocnym wejściem - zwycięstem w konkursie dla dobrze rokujących aktorek "Z Cinema do Cannes" , którym zapewniła sobie obecność na czerwonym dywanie najważniejszego filmowego festiwalu w Europie. Obecność na festiwalu nie zaowocowała jednak żadnymi większymi propozycjami filmowymi. Dopiero w 1996 roku zobaczyliśmy ją w głośnej produkcji "Dzieci i ryby" (rola epizodyczna, ale charakterystyczna - wychodzi z basenu bez stanika), a cztery lata później w hitowej produkcji "Ogniem i mieczem" (miała zagrać główną rolę, zagrała epizod). Prawdziwy sukces przyniosły jednak aktorce role serialowe - "Kasia i Tomek" i "Magda.M". Kreację aktorską docenili widzowie i krytycy przyznając jej m.in. Telekamerę i Wiktora dla "najlepszego aktora serialowego". W "Kasi i Tomku" towarzyszył Joannie życiowy partner - Paweł Wilczak. Obecnie razem wychowują dwoje dzieci - bliźniaków Jana i Franciszka.

Na przestrzeni 16 lat pracy, Joanna Brodzik podpisała kilka lukratywnych kontraktów reklamowych. Była ambasadorką firm kosmetycznych, motoryzacyjnych i spożywyczych. O jej honorariach krążyły prawdziwe legendy. W 2010 roku "Forbes" w rankingu na sto najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu wycenił Joannę na 431 tysięcy złotych, w ubiegłym - na 300 tysięcy złotych (91 miejsce).

Dywaguje się, że na antenę TVN-u ma ponownie wrócić serial "Kasia i Tomek". Brodzik nie ukrywa, że bardzo chciałaby powrotu produkcji. Dlatego z okazji urodzin życzymy właśnie tego, a także wszystkigo, co najlepsze. Sto lat!

Tak zmieniała się Joanna Brodzik:

chimera

Więcej na temat Joanna Brodzik