Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Jan Kulczyk
Newsy

Dziś pierwsza rocznica śmierci Jana Kulczyka, ale teorie spiskowe o jego śmierci nadal krążą... Jakie?

Niektórzy twierdzą, że Kulczyk żyje!

Rok temu zmarł Jan Kulczyk. Najbogatszy Polak, biznesmen, filantrop odszedł 29 lipca 2015 w klinice w Wiedniu. Miał 65 lat. Powodem jego śmierci były komplikacje, które pojawiły się po zbiegu kardiologicznym, któremu poddawany był Kulczyk. Jego śmierć odbiła się szerokim echem w świecie polskiego biznesu, polityki i mediów. Na pogrzebie Jana Kulczyka w jego rodzinnym Poznaniu, oprócz rodziny i przyjaciół, pojawiło się wiele znanych osobistości. (Zobacz: Ślub, rozwód, śmierć: co nas najbardziej stresuje)

 

Dziś pierwsza rocznica śmierci Kulczyka. Monika Olejnik, Hanna Lis... Z kim jeszcze się przyjaźnił?

Mity o śmierci Jana Kulczyka

Niespodziewana śmierć najbogatszego Polaka stała się polem do wielu spekulacji. Wokół niej wyrosło wiele mitów. Tuż po śmierci Kulczyka pojawiły się informacje zagraniczych mediów o rzekomej chorobie nowotworowej biznesmena. Jednak nie zostały one uznane za oficjalną przyczynę jego śmierci. Są jednak tacy, którzy uważają, że... Jan Kulczyk może nadal żyć, a jego śmierć mogła zostać upozorowana. Bardzo zaskakujące słowa padły chociażby z ust Jarosława Gowina.

Nie żyje, przynajmniej taka jest wersja oficjalna - powiedział Gowin w wywiadzie dla TVP Info.

Ta szokująca wypowiedź wicepremiera i ministra nauki w rządzie Beaty Szydło zadziwiła nawet dziennikarza, który przeprowadzał z nim wywiad. 

Panie redaktorze, przyszłość pokaże, czy w tej sprawie nie ma jeszcze jakiegoś drugiego dna - powiedział Gowin.

W dalszej części wywiadu Jarosław Gowin zauważył, że, jego zdaniem, zastanawiający może być fakt, iż Jan Kulczyk pojechał na operację serca do "zwykłego, miejskiego szpitala w Wiedniu", a nie do ekskluzywnej kliniki. Ta wypowiedź Gowina wywołała lawinę spekulacji.

 

"Jan Kulczyk żyje na Bali"?

Profesor Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, zasugerował nawet, że Jan Kulczyk być może żyje i przebywa na Bali.

Oligarcha Number One niedawno zmarł, albo raczej, być może, żyje sobie gdzieś na Bali pod innym nazwiskiem - powiedział Zybertowicz na antenie Radia Plus.

I choć później w rozmowie z "Faktem" socjolog wyjaśnił, że jego słowa były żartem, to w Internecie aż zaroiło się od domysłów.

 

Incydent w programie "Państwo w państwie"

Innym przykładem budowania mitów wokół śmierci Kulczyka jest sytuacja, która miała miejsce w telewizyjnym show Polsatu. W czasie trwania programu na żywo "Państwo w państwie" na scenę wtargnęła kobieta, która zdążyła wykrzyczeć, że "Jan Kulczyk żyje". Edyta Sieczkowska, bo tak nazywa się bohaterka incydentu, stwierdziła, że biznesmen ją oszukał i dysponuje ona dowodami, które mają potwierdzić jej słowa. Prowadzący początkowo powiedział, że pozwoli jej zaprezentować materiały, lecz ostatecznie wycofał się z tej propozycji. Na profilu społecznościowym programu, pojawiło się oświadczenie, w którym stwierdzono, że na antenie stacji prezentowane mogą być jedynie rzetelne informacje.

 

Jan Kulczyk nie jest pierwszym znanym człowiekiem, którego śmierć pobudza wyobraźnię. Informacje o rzekomym sfingowaniu zgonu pojawiały się również po śmierci Adolfa Hitlera, Elvisa Presleya, Michaela Jacksona i wielu innych osób. W Internecie nie brakuje teorii spiskowych.

 

Zobacz też: Jest nowy ranking najbogatszych Polaków! Dominika i Sebastian Kulczyk zajęli...

 

Jan Kulczyk zmarł 29 lipca 2015 roku.

Jan Kulczyk
Jan Kulczyk Eastnews

Biznesmen odszedł w wyniku komplikacji po zabiegu kardiologicznym.

Jan Kulczyk nie żyje

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Tomasz Ossoliński włosy
Newsy
Dominika Kulczyk na Off Plus Camera odsłoniła zgrabne nogi! Zobaczcie tę seksowną spódnicę! ZDJĘCIA
Dominika Kulczyk na Off Plus Camera odsłoniła zgrabne nogi! Zobaczcie tę seksowną spódnicę! ZDJĘCIA
Dominika Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Sebastian Kulczyk, Piotr Woźniak-Starak
Newsy
Wzruszające sceny z mszy za zmarłego Jana Kulczyka. Oprócz rodziny nie zabrakło znanych osób ZDJĘCIA
Wzruszające sceny z mszy za zmarłego Jana Kulczyka. Oprócz rodziny nie zabrakło znanych osób ZDJĘCIA

Razem wspominali zm. Jana Kulczyka.

Jarosław Gowin wątpi w śmierć Jana Kulczyka?
East News
Newsy
Jarosław Gowin wątpi w śmierć Jana Kulczyka?! Mówi o drugim dnie śmierci miliardera: "Jest dużo zagadek do wyjaśnienia"
Jarosław Gowin wątpi w śmierć Jana Kulczyka?! Mówi o drugim dnie śmierci miliardera: "Jest dużo zagadek do wyjaśnienia"

Jarosław Gowin skomentował śmierć Jana Kulczyka w wywiadzie dla TVP Info. Wicepremier i minister nauki w rządzie Beaty Szydło, w trakcie rozmowy o planowanej komisji śledczej ds. Amber Gold zaskoczył swoimi przemyśleniami na temat nieżyjącego milionera. Z wypowiedzi Jarosława Gowina nie trudno zgadnąć, że polityk nie do końca wierzy w śmierć Jana Kulczyka. Co więcej, wicepremier zastanawia się, jak to jest możliwe, że tak bogaty człowiek był operowany w "zwykłym" szpitalu zamiast w ekskluzywnej klinice! Nie żyje, przynajmniej taka jest wersja oficjalna, Jan Kulczyk  - powiedział Jarosław Gowin. Wypowiedź polityka PiS wyraźnie zaskoczyła dziennikarza, który dopytywał co oznacza według niego "wersja oficjalna". Panie redaktorze, przyszłość pokaże, czy w tej sprawie nie ma jeszcze jakiegoś drugiego dna. Natomiast imperia tych wielu postkomunistycznych bonzów na szczęście bardzo zmalały...- kontynuował Jarosław Gowin. Panie premierze, jest pan przedstawicielem rządu. Jeśli padają takie słowa publicznie, w telewizji polskiej, to chciałbym wiedzieć - dlaczego? Czy są jakieś powody, żeby sądzić, że jest inaczej? - dopytywał dziennikarz TVP Info. Nie mam żadnej wiedzy na ten temat jako minister, ale jako obywatel zadaję sobie pytanie, jak to się dzieje, że najbogatszy Polak jedzie na operację serca w zwykłym miejskim szpitalu w Wiedniu, a nie w jakiejś bardzo ekskluzywnej klinice, gdzie byłby otoczony wyjątkowo dobrą opieką. Ale zostawmy ten temat, jest jeszcze dużo zagadek do wyjaśnienia, wielu na pewno nie uda się wyjaśnić. Co sądzicie o szokującej wypowiedzi polityka na temat śmierci Jana Kulczyka ? Jarosław Gowin przesadził?   Zobacz także: Dominika Kulczyk pożegnała swojego tatę: „Tatko, gdzie jesteś? Jesteś tu? Bo płaczemy…”   Jarosław Gowin nie wierzy w śmierć Jana...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner