Edyta Góniak, Małgorzata Rozenek, Michał Szpak
EastNews

Szkoła średnia, matura i studia! Jednak nie wszystkie polskie gwiazdy wychodząc z liceum lub technikum pragną dalej się uczyć. Kilka z nich nie podeszło nawet do matury. Ale ich nazwiska znane są na całym świecie! Jeśli zastanawialiście się, jakie zawody mają polscy piosenkarze i aktorzy, to przyszliśmy wam z pomocą. Czy matura to faktycznie bzdura? A może wykształcenie jest potrzebne, ale nie zawsze musi być takie samo jak wykonywany zawód? Specjalnie dla was zebraliśmy kilka gorących nazwisk, o których lubicie czytać! Zobaczcie naszą galerię. Ktoś was zaskoczył?

Zobacz także: Michał Szpak parodiuje Edytę Górniak! To nagranie jest hitem w sieci

1/9
Edyta Górniak w okularach za prawie 1300 złotych

Wykształcenie polskich gwiazd

Edyta Górniak jest jedną z polskich gwiazd, które nie mają matury. Piosenkarka jednak mocno wspiera uczniów, którzy podchodzą do egzaminu dojrzałości. 

Choć sama nie podchodziłam do matury, bo w tym czasie los postawił mnie na scenie nowojorskiego Broadway'u (z premierą musicalu "Metro"), to uwierzcie mi, że wysoki poziom stresu nie odstępuje mnie od lat. Rozumiem więc wasze napięcia i obawy - napisała kiedyś gwiazda na Facebooku. 

2/9
Małgorzata Rozenek-Majdan
Instagram

Małgorzata Rozenek-Majdan była gospodynią programu "Perfekcyjna Pani Domu". Żona Radka Majdana z wykształcenia jest... prawniczką! Mimo iż próbowała zrobić doktorat, ostatecznie nie doszło to do skutku. Jednak gwiazda nie powiedziała jeszcze w tej kwestii ostatniego zdania. 

3/9
Michał Szpak

Michała Szpaka nie trzeba nikomu przedstawiać. Wokalista, który od 2009 roku jest bardzo aktywny na polskiej scenie, nie ma wykształcenia muzycznego. Piosenkarz jest magistrem psychologii, którą ukończył na warszawskiej SWPS.

 

4/9
Julia Wieniawa i Baron są parą?
Instagram

Julia Wieniawa w 2017 roku zdała maturę. Aktorka nie zdecydowała się jeszcze na żaden kierunek studiów. Na razie rozwija swoją karierę, co idzie jej naprawdę dobrze. 

5/9
Anna Lewandowska i Robert Lewandowski na randce
Instagram

Robert Lewandowski w 2017 roku obronił licencjat w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie. Jego żona Ania ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Małżeństwo poznało się właśnie na uczelni w trakcie seminarium integracyjnego dla studentów. Jak wiemy, w 2013 roku para stanęła na ślubnym kobiercu. 

6/9
Martyna Wojciechowska
EastNews

Martyna Wojciechowska wbrew pozorom nie skończyła żadnej turystyki lub kierunku związanego z dziennikarstwem czy geografią. Prezenterka studiowała zaocznie zarządzanie i marketing, zdobyła też specjalizację z zarządzania zasobami ludzkimi. W 2005 roku obroniła z wyróżnieniem pracę na podyplomowych studiach w Wyższej Szkole Zarządzania. 

7/9
Magda Gessler - ile kosztują pączki u Magdy Gessler?

Magda Gessler urodziła się w Komorowie, a liceum ukończyła w Warszawie. Restauratorka przez kilka lat mieszkała w Madrycie. Jednak jeśli chodzi o jej wykształcenie, to gwiazda nie ukończyła żadnego kierunku związanego z gastronomią. Gessler jest... malarką! Skończyła Królewską Akademię Sztuk Pięknych św. Ferdynanda w Hiszpanii.

8/9
Agnieszka Woźniak-Starak w Big Brother
East News

Agnieszka Woźniak-Starak jako jedna z nielicznych prezenterek ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim! Gwiazda TVN-u była również w studium Formy Dziennikarskie w Akademii Telewizyjnej TVP, które z sukcesem ukończyła. 

9/9
Szymon Majewski
EastNews

Szymon Majewski z wykształcenia jest technikiem autoklawów medycznych! Oznacza to, że gdyby nie zajmował się dziennikarstwem, to... sterylizowałby narzędzia chirurgiczne!

Zobacz także: Agnieszka Woźniak-Starak boi się porównań z Martyną Wojciechowską? "Role się odwróciły"