Ewa Wachowicz zdobyła szczyt Mount Giluwe
Facebook

Ewa Wachowicz zdobyła Mount Giluwe w Papui-Nowej Gwinei! "W tym roku weszło na ten szczyt mniej niż 20 osób"

Ewa Wachowicz zdobyła szczyt Mount Giluwe
Facebook

Ewa Wachowicz zdobyła swój piąty szczyt w Koronie Wulkanów Ziemi! Jurorka "Top Chef" swoim wyczynem pochwaliła się na Facebooku, gdzie od kilku dni relacjonowała daleką podróż do Papui-Nowej Gwinei.

Polska ekipa, z którą wspinała się Ewa Wachowicz zdobyła wulkan Mount Giluwe! Okazuje się, że był to historyczny sukces, ponieważ jak twierdzą przewodnicy - to pierwszy raz kiedy na szczycie stanęli Polacy.

- Wszystko związane z wyprawą na Mt Giluwe było wielką niewiadomą! W tym roku weszło na szczyt mniej niż 20 osób. Tutejsi przewodnicy twierdzą, że nikogo z Polski tam nie było! To trudno dostępny, położony daleko od siedzib ludzkich wygasły wulkan. Żeby dostać się w pobliże góry trzeba przejść ponad 20 kilometrów przez las deszczowy i "grassland" góra-dół, góra-dół...a potem jeszcze wspiąć się na płaskowyż i wdrapać się na bardzo stromy szczyt. Warto było i pogoda w tym dniu wyjątkowo dopisała, że już o kompletnie przemoczonych rzeczach całkowicie zapomniałam:-))) -(...) Według naszych przewodników, po raz pierwszy polska ekipa zdobyła Mount Giluwe-najwyższy wulkan na kontynencie Australia i Oceania. 27 września o godzinie 10.30 na szczycie stanęli Ewa Wachowicz, Klaudia Cierniak-Kożuch, Radosław Witkowski i Tomasz Dymkowski. Tym samym dla Klaudii i dla mnie jest to piąty szczyt w Koronie Wulkanów Ziemi. Zostały tylko dwa... Pozdrawiam jeszcze z Papui Nowej Gwinei:-)

Ewa Wachowicz już nie raz pokazywała, że lubi aktywny tryb życia. Dwa lata temu w rozmowie z nami gwiazda Polsatu zdradziła, że jej pasją jest wspinaczka i zdobywanie kolejnych szczytów.

- Jeżeli zobaczycie co ja robię pomiędzy moimi programami kulinarnymi to zrozumiecie skąd tak naprawdę jest moja sylwetka. Ja po prostu uwielbiam ruch, uwielbiam moje przygody ekstremalne a sylwetka jest efektem ubocznym codziennych, czasem morderczych treningów- mówiła wówczas Ewa Wachowicz.

Gratulujemy i życzymy zdobycia kolejnych dwóch szczytów do kolekcji!

Zobacz również: Ewa Wachowicz pokazała się w kostiumie kąpielowym ZDJĘCIE

 

 

Według naszych przewodników po raz pierwszy polska ekipa zdobyła Mount Giluwe - najwyższy wulkan na kontynencie...

Posted by Ewa Wachowicz on 29 września 2015
 

Wszystko związane z wyprawą na Mt Giluwe było wielką niewiadomą! W tym roku weszło na szczyt mniej niż 20 osób. Tutejsi...

Posted by Ewa Wachowicz on 29 września 2015

Ewa Wachowicz

Więcej na temat Ewa Wachowicz
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05