Koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!" ma wyłonić polskiego reprezentanta na Eurowizję 2022 w Turynie. To niezwykle ważny i radosny dzień dla miłośników konkursu Eurowizji. Radość z muzycznej uczty przysłoniła jednak tragiczna wieść o śmierci uwielbianego przez Polaków Witolda Paszta. Podczas koncertu preselekcji do Eurowizji oddano hołd zmarłemu 18 lutego 2022 roku Witoldowi Pasztowi. Na wzruszający gest zdecydował się Krzysztof Prusik, który bedąc w drużynie muzyka wygrał "The Voice Senior" zaledwie chwilę temu...

Reklama

Eurowizja 2022: Hołd dla Witolda Paszta podczas koncertu polskich preselekcji

Koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!" transmitowany przez TVP2 wyłoni, kto pojedzie do Turynu na konkurs Eurowizji 2022. Podczas dzisiejszego widowiska mogliśmy zobaczyć nie tylko jak zaprezentowali kandydaci na polskiego reprezentanta na Eurowizji 2022 ale także zobaczyliśmy występy gości specjalnych. Podczas koncertu zaśpiewał Krzysztof Prusik, który wygrał "The Voice Senior", będąc w drużynie Witolda Paszta. Niestety Witold Paszt nie mógł wziąć udziału w finale "The Voice Senior" z powodu problemów zdrowotnych. Złożył jednak gratulacje uczestnikowi za pomocą mediów społecznościowych. To była jedna z ostatnich aktywności w sieci Witolda Paszta przed śmiercią. Krzysztof Prusik próbował skontaktować się ze swoim mentorem tuż przed finałem, jednak jak przyznał w rozmowie z Faktem, nie udało im się porozmawiać, ze względu na jego stan zdrowia.

Tragiczna wiadomość o śmierci Witolda Paszta została potwierdzona w mediach społecznościowych przez jego córki. Dziś podczas koncertu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!", Krzysztof Prusik i TVP postanowili oddać hołd Witoldowi Pasztowi.

Już ???? ????????:???????? ???? TVP2 podczas koncertu „???????? ???????????????? ???????????????????? ????????????????????????! Wybieramy hit na Eurowizję” uhonorujemy artystę piosenką „Dopóki jesteś”, którą wykona #naŻywo Krzysztof Prusik - zwycięzca The Voice Senior TVP z drużyny Witolda Paszta ✌ - poinformowano na Facebooku

Tuż na początku koncertu pojawiły się slajdy z czarno-białymi zdjęciami Witolda Paszta. Następnie wyemitowano fragment ostatniego występu Witolda Paszta w "The Voice Senior", podczas którego wykonał utwór " O Magdaleno". Następnie głos zabrał Rafał Brzozowski:

Odszedł od nas wielki artysta. (...) Legenda polskiej muzyki i założyciel grupy VOX. Wspaniały człowiek o wielkim sercu, który nigdy nikomu nie odmówił pomocy i dobrej rady. Witek pochodził z bliskiego mi Zamościa. Chłopaki z Lubelszczyzny zawsze trzymają się razem. Pracowaliśmy ramię w ramię przy 2. i 3. edycji "The Voice Senior". Te wspomnienia już na zawsze zostaną ze mną, wiele się do niego nauczyłem. Zawsze uśmiechnięty i szczery. Wszyscy jesteśmy poruszeni, tęsknimy i możesz być pewny Witku, że twój duch, energia i twórczość nigdy nie zostanie zapomniana. Najszczersze kondolencje dla rodziny, przyjaciół i wszystkich fanów.

Krzysztof Prusik, zwycięzca "The Voice Senior" zaśpiewał piosenkę Skaldów "Dopóki jesteś", którą oczarował trenera i dostał się do jego drużyny.

Zobacz także

Witku, gdziekolwiek jesteś... Ten występ jest właśnie dla Ciebie - dodał Rafał Brzozowski tuż przed występem Krzysztofa z "The Voice Senior".

To zdecydowanie piękny i poruszający gest. Jednak to nie koniec. O godzinie 22:30 TVP wyemituje koncert VOX - Cudowna podróż.

Dziękujemy za ten gest - rodzina - napisano na oficjalnym profilu Witolda Paszta na Instagramie.

Piętka Mieszko, AKPA
Reklama

Poniżej znajdziecie występ Krzysztofa Prusika z Przesłuchań w Ciemno do "The Voice Senior", podczas których uczestnik trafił do drużyny Witolda Paszta.

Reklama
Reklama
Reklama