Hołd dla Witolda Paszta podczas koncertu preselekcji do Eurowizji 2022
Piętka Mieszko, AKPA
Newsy

Eurowizja 2022: Oddano hołd zmarłemu Witoldowi Pasztowi. "Witku, gdziekolwiek jesteś..."

Śmierć Witolda Paszta wstrząsnęła światem mediów. Podczas koncertu preselekcji do Eurowizji 2022 oddano hołd zmarłemu muzykowi.

Koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!" ma wyłonić polskiego reprezentanta na Eurowizję 2022 w Turynie. To niezwykle ważny i radosny dzień dla miłośników konkursu Eurowizji. Radość z muzycznej uczty przysłoniła jednak tragiczna wieść o śmierci uwielbianego przez Polaków Witolda Paszta. Podczas koncertu preselekcji do Eurowizji oddano hołd zmarłemu 18 lutego 2022 roku Witoldowi Pasztowi. Na wzruszający gest zdecydował się Krzysztof Prusik, który bedąc w drużynie muzyka wygrał "The Voice Senior" zaledwie chwilę temu... 

"The Voice Senior": Córka Witolda Paszta poruszająco o zmarłym ojcu: "Tata podkreślał, jak bardzo..."

Eurowizja 2022: Hołd dla Witolda Paszta podczas koncertu polskich preselekcji 

Koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!" transmitowany przez TVP2 wyłoni, kto pojedzie do Turynu na konkurs Eurowizji 2022. Podczas dzisiejszego widowiska mogliśmy zobaczyć nie tylko jak zaprezentowali kandydaci na polskiego reprezentanta na Eurowizji 2022 ale także zobaczyliśmy występy gości specjalnych. Podczas koncertu zaśpiewał Krzysztof Prusik, który wygrał "The Voice Senior", będąc w drużynie Witolda Paszta. Niestety Witold Paszt nie mógł wziąć udziału w finale "The Voice Senior" z powodu problemów zdrowotnych. Złożył jednak gratulacje uczestnikowi za pomocą mediów społecznościowych. To była jedna z ostatnich aktywności w sieci Witolda Paszta przed śmiercią. Krzysztof Prusik próbował skontaktować się ze swoim mentorem tuż przed finałem, jednak jak przyznał w rozmowie z Faktem, nie udało im się porozmawiać, ze względu na jego stan zdrowia. 

Tragiczna wiadomość o śmierci Witolda Paszta została potwierdzona w mediach społecznościowych przez jego córki. Dziś podczas koncertu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!", Krzysztof Prusik i TVP postanowili oddać hołd Witoldowi Pasztowi.

Już 𝗼 𝟮𝟬:𝟬𝟬 𝘄 TVP2 podczas koncertu „𝗧𝘂 𝗯𝗶𝗷𝗲 𝘀𝗲𝗿𝗰𝗲 𝗘𝘂𝗿𝗼𝗽𝘆! Wybieramy hit na Eurowizję” uhonorujemy artystę piosenką „Dopóki jesteś”, którą wykona #naŻywo Krzysztof Prusik - zwycięzca The Voice Senior TVP z drużyny Witolda Paszta ✌ - poinformowano na Facebooku

Tuż na początku koncertu pojawiły się slajdy z czarno-białymi zdjęciami Witolda Paszta. Następnie wyemitowano fragment ostatniego występu Witolda Paszta w "The Voice Senior", podczas którego wykonał utwór " O Magdaleno". Następnie głos zabrał Rafał Brzozowski: 

Odszedł od nas wielki artysta. (...) Legenda polskiej muzyki i założyciel grupy VOX. Wspaniały człowiek o wielkim sercu, który nigdy nikomu nie odmówił pomocy i dobrej rady. Witek pochodził z bliskiego mi Zamościa. Chłopaki z Lubelszczyzny zawsze trzymają się razem. Pracowaliśmy ramię w ramię przy 2. i 3. edycji "The Voice Senior". Te wspomnienia już na zawsze zostaną ze mną, wiele się do niego nauczyłem. Zawsze uśmiechnięty i szczery. Wszyscy jesteśmy poruszeni, tęsknimy i możesz być pewny Witku, że twój duch, energia i twórczość nigdy nie zostanie zapomniana. Najszczersze kondolencje dla rodziny, przyjaciół i wszystkich fanów. 

Krzysztof Prusik, zwycięzca "The Voice Senior" zaśpiewał piosenkę Skaldów "Dopóki jesteś", którą oczarował trenera i dostał się do jego drużyny. 

Witku, gdziekolwiek jesteś... Ten występ jest właśnie dla Ciebie - dodał Rafał Brzozowski tuż przed występem Krzysztofa z "The Voice Senior". 

To zdecydowanie piękny i poruszający gest. Jednak to nie koniec. O godzinie 22:30 TVP wyemituje koncert VOX - Cudowna podróż. 

Dziękujemy za ten gest - rodzina - napisano na oficjalnym profilu Witolda Paszta na Instagramie. 

Krzysztof Prusik, zwycięzca z The Voice Senior w hołdzie Witoldowi Pasztowi podczas koncertu preselekcji do Eurowizji
Piętka Mieszko, AKPA

Poniżej znajdziecie występ Krzysztofa Prusika z Przesłuchań w Ciemno do "The Voice Senior", podczas których uczestnik trafił do drużyny Witolda Paszta. 

Lidia Kopania masakruje występ na preselekcjach do Eurowizji 2022
Piętka Mieszko, AKPA
TV-Show
Eurowizja 2022: Lidia Kopania masakruje występ: "Rozbiegany wzrok, fałsz za fałszem"
Fani Eurowizji są przerażeni występem Lidii Kopani na preselekcjach do Eurowizji 2022. "Lidia Kopania już wie, że zawaliła".

19. lutego odbył się koncert preselekcyjny do Eurowizji 2022. Podczas widowiska wystąpiła m. in. Lidia Kopania z utworem "Why Does It Hurt". Niestety wygląda na to, że wykonanie piosenkarki nie przypadło do gustu publiczności. W komentarzach w trakcie występu pojawiło się mnóstwo słów, w którym fani nie szczędzą wokalistce krytyki.  Lidia Kopania już wie, że zawaliła. Sprawdźcie szczegóły.  Eurowizja 2022: Internauci krytykują występ Lidii Kopani na preselekcjach Właśnie trwa koncert "Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję", który wyłoni polskiego reprezentanta na Eurowizję 2022. Wygląda na to, że to nie był zbyt szczęśliwy wieczór dla Lidii Kopani, która wystąpiła z piosenką "Why does it hurt". Fani Eurowizji, tłumacząc tytuł na Polski pytają "Dlaczego to boli?" i wypominają wokalistce fałszowanie na scenie:  - Lidia Kopania już wie, że zawaliła. Rozbiegany wzrok, przybita mina, jakby chciała zejść z tej sceny. Fałsz za fałszem, smutny widok. #Eurowizja #Eurovision #TuBijeSerceEuropy - Lidia Kopania -  Why Does It Hurt"? - Rodzaj nijakiej piosenki przypominającej więź. Jest klasyczna, jak każda piosenka z tego gatunku, ale wydaje się bardziej przestarzała niż ponadczasowa. To w miarę przyzwoity wysiłek i tyle #Eurowizja 🇵🇱 - Lidia Kopania pyta nas „Dlaczego to boli?” Wciąż czekam na resztę żartu... - Czy Lidia Kopania rzeczywiście została wepchnięta pomiędzy intro Viki Gabor a jej występ? Dobry panie. Biedna kobieta. 🙈 #TuBijeSerceEuropy - Musiało być paradoksem, że Lidia Kopania tak bardzo rani nas swoim śpiewem, jednocześnie pytając: „Dlaczego to boli?”. Przepraszam, ale nadal tam jestem. Oglądaliście występ Lidii Kopani? Zobacz...

Witold Paszt nie żyje
East News / East News
Newsy
Witold Paszt nie żyje. Artysta i juror "The Voice Senior" miał 68 lat
Zmarł Witold Paszt. Informację o śmierci muzyka przekazała jego rodzina. Córki Witolda Paszta piszą o chorobie, z którą się zmagał.

Witold Paszt nie żyje. Artysta zmarł w wieku 68 lat. Informację o śmierci muzyka przekazały córki Witolda Paszta w oficjalnym komunikacie opublikowanym na koncie muzyka. Artysta w ostatnim czasie zmagał się z chorobą i nie pojawił się w finałowym odcinku "The Voice Senior". Stan zdrowia Witolda Paszta w ostatnich dniach pogorszył się , o czym informował Krzysztof Prusik zwycięzca "The Voice Senior". Teraz rodzina artysty przekazała tragiczną wiadomość o śmierci Witolda Paszta.  Zmarł Witold Paszt. Rodzina podaje przyczyny śmierci Witold Paszt, założyciel zespołu VOX nie żyje. Artysta w ostatnim czasie zmagał się z chorobą i jak informują córki muzyka odszedł 18 lutego późnym wieczorem: Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek, Artysta w pełnym znaczeniu tego słowa. Natalia i Aleksandra Paszt nie ukrywają też, że ich  tata w ostatnim czasie już po raz trzeci mierzył się z koronawirusem: Kiedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył. Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego. Jesteśmy zrozpaczeni. Nasze serca są złamane. Najbliższa rodzina Witolda Paszta podziękowała za opiekę medyczną i ogromne wsparcie, jakie otrzymał w ostatnim czasie od fanów: Dziękujemy za wspaniałą opiekę Wojewódzkiemu Szpitalowi im. Jana Pawła II w...

Beata Kozidrak o śmierci Witolda Paszta
Karol Makurat/REPORTER, TRICOLORS/East News
Newsy
Beata Kozidrak we łzach żegna Witolda Paszta: "Jest mi strasznie smutno, płaczę"
Beata Kozidrak bardzo przeżywa śmierć Witolda Paszta. Poruszające pożegnanie. "Przytulam mocno Twoją rodzinę, córki i wnuki".

Śmierć Witolda Paszta poruszyła nie tylko jego rodzinę oraz tysiące fanów ale również jego przyjaciół z branży. Tuż po tym, jak rodzina założyciela VOX przekazała w sieci druzgocącą wiadomość, poruszające oświadczenie wydała Beata Kozidrak:  Płaczę, bo kiedy umiera artysta, umiera też jakaś część każdego z Nas - napisała we wpisie Beata Kozidrak Jak wspomina Witolda Paszta?  Beata Kozidrak żegna Witolda Paszta  Witold Paszt nie żyje. O śmierci uwielbianego przez tłumy muzyka poinformowała jego rodzina. Witold Paszt zmarł 18. lutego w nocy. Już od pewnego czasu zmagał się z ciężką chorobą, a międzyczasie przeszedł aż trzy zakażenia koronawirusem. Z oświadczenia opublikowanego przez córki, wiadomo że muzyk "odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt." Smutna wiadomość o śmierci Witolda Paszta poruszyła wielu jego kolegów z shoew-biznesu. Witolda Paszta pożegnała produkcja "The Voice Senior" , w której zasiadał jako trener niemalże do końca swoich dni... Poruszające oświadczenie wydała również Beata Kozidrak, która w kilku słowach podziękowała muzykowi, za wszystko, czego mogła się od niego nauczyć:  Witku, przeżyliśmy wspólną muzyczną przygodę na trasie koncertowej w USA. Uczyłam się od Ciebie współbrzmienia głosów… Jest mi strasznie smutno, przytulam mocno Twoją rodzinę, córki i wnuki. W dalszej części oświadczenia dodała:  Płaczę, bo kiedy umiera artysta, umiera też jakaś część każdego z Nas.         Wyświetl ten post na Instagramie            ...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik