Party Stories
Dominika Kulczyk-Lubomirska o wizycie w Waszyngtonie
ONS
Newsy

Polska miliarderka o wizycie w USA: Czułam się dumna, że jestem Polką

Co takiego przytrafiło się córce najbogatszego Polaka?

Dominika Kulczyk-Lubomirska jest córką Jana Kulczyka, który od wielu lat znajduje się na szczycie listy najbogatszych Polaków. Sama prowadzi działalność filantropijną, interesuje się sztuką oraz angażuje się w projekty chroniące środowisko i przyrodę.

Aktualnie milionerka przebywa w Stanach. Wczoraj gościła w Waszyngtonie na prezentacji filmu Andrzej Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Wraz z nią w Kapitolu pojawili się m.in. były prezydent Polski Lech Wałęsa oraz Robert Więckiewicz. Kulczyk-Lubomirska wrażeniami z niecodziennego seansu podzieliła się na Facebooku.

- Lech Wałęsa po projekcji filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei" oklaskiwany był na stojąco, swoją obecnością wzruszył wszystkich zebranych w Sali Kapitolu w Waszyngtonie, stolicy USA. Goście byli zachwyceni postawą zwykłego człowieka, który zrobił rzeczy niezwykłe. Zmienił historię w imię wolności i nadziei. Czułam się dumna, ze jestem Polką.


Do wpisu córka najbogatszego Polaka dodała zdjęcie z wydarzenia, na którym widać jak oklaskuje film, a tuż przed nią stoi uradowany Więckiewicz. Miejmy nadzieję, że film Wajdy otrzyma nominację do przyszłorocznych Oscarów. Wtedy twórcy produkcji będą mieli jeszcze więcej powodów do świętowania.

Zobacz: Kulczyk-Lubomirska w bluzie za ponad 4 tysiące złotychDominika Kulczyk-Lubomirska z rodziną nad morzem:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Lech Wałęsa o śmierci Wajdy: "Niedługo się spotkamy. Już spakowany jestem"
EastNews
Newsy
Lech Wałęsa o śmierci Wajdy: "Niedługo się spotkamy. Już spakowany jestem"

Andrzej Wajda zmarł w niedzielę wieczorem w wieku 90 lat. Jedną z osób, które go wspominają, jest Lech Wałęsa. Były prezydent Polski wypowiedział się na temat dorobku Wajdy, tym bardziej, że jego historia stała się inspiracją dla reżysera do nakręcenia filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Co o Wajdzie powiedział Wałęsa? Odchodzi wielki człowiek, wielki Polak i wielki patriota. Do wieczności odchodzi wielki reżyser, więc należą mu się wszelkie pochwały i pamięć wieczna. Zapamiętajmy jaki był wielki, jak tworzył, jak nas umacniał. Wajda budował patriotyzm (...) Traktowałem go jako nauczyciela patriotyzmu - mówił Wałęsa w niedzielę wieczorem. Zobacz:  Andrzej Wajda na Festiwalu Filmowym w Gdyni. To wtedy widzieliśmy go ostatni raz ZDJĘCIA​ (...) A ja mogę dopowiedzieć: niedługo się spotkamy, spakowany jestem już – dodał Wałęsa. Lech Wałęsa wspomniał również, że miał się ostatnio spotkać z Wajdą, w czasie jego pobytu w Trójmieście. "No kurcze, to prawdopodobnie byłoby pożegnanie nasze" - powiedział Wałęsa.   Wałęsa został również zapytany o film Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Tutaj były prezydent nie wypowiedział się zbyt pochlebnie. Stwierdził, że film nie za bardzo mu się podobał, po czym dodał: Moje życie jest bardzo bogate: 73 lata, a Andrzej Wajda to zmieścił w dwie godziny.   Zobacz też: Wszystkie kobiety Andrzeja Wajdy. Wiedzieliście, że miał 4 żony? Andrzej Wajda prywatnie... GALERIA   Lech Wałęsa wspominał Andrzeja Wajdę.   Andrzej Wajda zmarł w niedzielę wieczorem.

Bednarek "Dni których nie znamy"
Newsy
Bednarek jako stoczniowiec w nowym klipie. Lepiej od oryginału? [WIDEO]
Wokalista promuje film Wajdy o Wałęsie słynnym coverem

Już za trzy tygodnie w kinach pojawi się film „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Kamil Bednarek nagrał piosenkę promującą najnowszy obraz Andrzeja Wajdy. Wokalista nagrał cover przeboju Marka Grechuty "Dni których nie znamy" . Do nagrania powstał klip, który kręcony był w industrialnych przestrzeniach stoczni, a sam Kamil wcielił się w rolę stoczniowca. Zobacz: Bednarek dał czadu na legendarnym festiwalu

Agnieszka Grochowska w filmie Ridleya Scotta
ONS
Newsy
Wielki sukces Grochowskiej. Zagra w hollywoodzkiej superprodukcji
Ma szansę na międzynarodową karierę?

Agnieszka Grochwoska niespełna rok temu została mamą. Aktorka dość szybko wróciła jednak do zawodowych obowiązków. Aktualnie promuje film "Wałęsa. Człowiek z nadziei", który jest polskim kandydatem do przyszłorocznych Oscarów. Gwiazda jednak ma szansę już wkrótce zabłysnąć na arenie międzynarodowej, nie tylko za sprawą filmu Andrzeja Wajdy. Grochowska w swoim ostatnim wywiadzie, którego udzieliła "Twojemu Stylowi" wyznała, że w wakacje wzięła udział w hollywoodzkiej produkcji, za którą stoi Ridley Scott, reżyser filmów "Obcy – ósmy pasażer Nostromo" czy obsypanego wieloma nagrodami "Gladiatora ". Polska aktorka zdobyła rolę dzięki internetowemu castingowi. - Mój syn ma dziewięć miesięcy, a ja zdążyłam zakończyć zdjęcia do jednego filmu i zacząć do następnego. Niedawno w Pradze zaczęłam zdjęcia do produkcji Ridleya Scotta "Child 44". Próbną scenę nagrałam w studiu filmowym na Chełmskiej w Warszawie i umieściłam pod wskazanym adresem w internecie. Tak dostałam tę rolę. To pokazuje, jak zmienił się świat, w którym żyję - wyznała gwiazda w miesięczniku. Film, w którym oprócz Polki wystąpią takie hollywoodzkie gwiazdy jak Tom Hardy, Gary Oldman, Vincent Cassel czy Noomi Rapace pojawi się w kinach w przyszłym roku. Myślicie, że Agnieszka Grochowska ma szansę na międzynarodową karierę? Gwiazdy filmu "Wałęsa" na konferencji prasowej:

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner