Party Stories
Księżna Kate
Viva! (22/2013)
Królewskie życie

Jak zostać księżną? Poznaj nieznane fakty z życia Kate Middleton

Księżna Kate do rodziny królewskiej weszła bez kompleksów, a sympatię poddanych zdobyła szerokim uśmiechem. Właśnie ukazała się jej biografia

Już nie pamięta, jak wygląda normalne życie. Co prawda Kate zdarzało się jeszcze do niedawna robić zakupy w marketach czy jeździć komunikacją miejską, ale odkąd 10 lat temu została dziewczyną Williama, nie ma chwili samotności. Najpierw towarzystwa dotrzymywali jej paparazzi, śledzący każdy krok panny Middleton, a kiedy przyjęła oświadczyny księcia i stała się jedną z najsłynniejszych kobiet na świecie, obok fotoreporterów pojawili się agenci Secret Service. Przed czym ją chronią?

Okazuje się, że nie tylko przed terrorystami, bandytami i natrętnymi fanami. Ich głównym celem jest zapewnienie jej maksimum prywatności. Dwór chce, by do mediów przedostawały się tylko autoryzowane przez członków rodziny informacje. Na szczęście Marcia Moody, była królewska korespondentka magazynu „OK!”, poznała tajemnice żony księcia Williama. I opisała je w książce „Kate. Księżna Cambridge”.

Skok w wyższe sfery

Najstarsza córka państwa Middleton jest pierwszą od 350 lat kobietą bez arystokratycznych korzeni, która poślubiła następcę brytyjskiego tronu. I mimo że są małżeństwem od ponad dwóch lat, nawet teraz pojawiają się komentarze, że to mezalians. Kate nigdy nie przejmowała się docinkami. Duża w tym zasługa jej rodziców.

Była stewardesa i koordynator lotniskowego ruchu naziemnego fortuny dorobili się, sprzedając akcesoria na imprezy urodzinowe dla dzieci. Dziennikarze z jednej strony chwalą ich powściągliwość w kontaktach z rodziną królewską, z drugiej zarzucają Carole i Michaelowi, że „wykupili” dzieciom wejście do brytyjskiej elity, wysyłając je na naukę do najbardziej prestiżowych szkół. Że po tym, jak zdobyli miliony, stali się snobami. Marcia Moody nie próbowała dyskutować z takimi argumentami. „Wsparcie i miłość, jakie otrzymała od rodziców, sprawiły, że Kate znalazła się w takim, a nie innym miejscu”, pisała. Middletonowie dbali, by dzieci odebrały staranne wykształcenie, ale też by rozwijały się na innych polach. I już wtedy było wiadomo, że świat usłyszy o ich pociechach.

Szczególnie o najstarszej córce, która jako nastolatka przeżyła zabawną przygodę. Wchodząc w wiek dorastania, była wysoką i chudą dziewczyną z aparatem korekcyjnym na zębach. Wtedy nie interesowała się chłopcami, zresztą oni także nie zwracali na nią uwagi. Do jej ulubionych zajęć w tamtym czasie należały nauka, gra w tenisa i hokeja na trawie oraz aktorstwo. Podczas ostatniego roku edukacji w St. Andrews 13-letnia Kate Middleton wystąpiła w sztuce „Morderstwo w czerwonej stodole”. Grała Marię Marten, która dowiaduje się od wróżki, że poślubi bogatego dżentelmena. „Zawsze tego pragnęłam”, mówiła do publiczności. „Czy się we mnie zakocha? Czy mnie poślubi i stąd zabierze?”. „Tak. Pojedziesz do Londynu!”, odpowiedziała jej wróżka. W kolejnym akcie jasnowłosy chłopak, grający głównego bohatera Williama, klęka przed nią i prosi o rękę. „Tak, tak, drogi Williamie!”, wzdychała Kate.

Łamaczka chłopięcych serc

Kolejnym przystankiem na jej „szkolnej” drodze było elitarne liceum dla dziewcząt Downe House. Szybko jednak okazało się, że delikatna Kate tam nie pasuje. Rówieśniczki wyśmiewały jej niemodną fryzurę oraz to, że jest kujonką. Jako jedna z niewielu uczennic nie chciała też pić alkoholu oraz palić papierosów. W końcu rodzice zdecydowali się przenieść ją do innej szkoły. Wybrali równie prestiżowy Marlborough College. Mniej więcej w tym samym czasie kolorowe magazyny coraz częściej publikowały zdjęcia 14-letniego Williama. Magazyn „Time” zastanawiał się, czy „ten chłopiec uratuje monarchię?”, a „People” pisał o księciu, że jest „nowym idolem nastolatek”. Plakaty z jego podobizną wisiały w pokojach jej koleżanek, ale Kate nie chciała mieć księcia nad łóżkiem. Zamiast niego wybrała modela z reklamy dżinsów oraz zdjęcie Kate Moss.

Edukacja w Marlborough przebiegała bez ekscesów. Koleżanki przyszłej księżnej wspominają jednak, że oprócz postępów w nauce Kate z roku na rok stawała się też coraz ładniejsza. W wieku 16 lat wyjechała ze swoją drużyną hokeja na trawie do Argentyny i Brazylii. Wtedy też po raz pierwszy całowała się z chłopakiem. „Wypiękniała. Była opalona, wyluzowana, pewna siebie”, zdradziła jej przyjaciółka Gemma. Po powrocie Kate zaczęła swój pierwszy związek. Jej miłością był Willem Marx.

Spotykali się tylko kilka tygodni. A po rozstaniu zostali przyjaciółmi. Willem był nawet gościem na jej ślubie z Williamem. Wtedy jednak po tym przelotnym romansie Kate straciła ochotę na miłostki. Była dość wybredna i niewielu chłopców znalazło uznanie w jej oczach. Uważała, że rówieśnicy są gruboskórni…

W poszukiwaniu miłości

Zmieniła zdanie dopiero pod koniec liceum. Wtedy jej serce skradł tajemniczy Harry, o którym wiadomo tyle, że razem z nią wyjechał na kurs historii sztuki do Florencji po zakończeniu szkoły. Ta znajomość nie przetrwała jednak próby czasu i kiedy panna Middleton pakowała walizki na wyjazd z jedną z organizacji charytatywnych do Chile, była już singielką.

Kate najpierw spędziła kilka tygodni w patagońskim buszu, później na niewielkim archipelagu u wybrzeży Chile pomagała biologom w obserwacji zwierząt. Na koniec pobytu w Ameryce Południowej trafiła do wioski na odludziu, gdzie razem z innymi wolontariuszami pomagała budować remizę strażacką. Przez te kilka miesięcy poznała wiele osób. „Kate była atrakcyjną dziewczyną. Chłopcy się nią interesowali, lecz ona trzymała ich na dystans”, zdradziła opiekunka grupy Rachel Humphrey. Ostatnie tygodnie przed rozpoczęciem studiów spędziła, pracując na jachcie. Tam zaprzyjaźniła się z Ianem Henrym, który później towarzyszył jej podczas rodzinnych wakacji na Barbados.

Najpierw przyjaźń…

Naukę na Uniwersytecie St. Andrews rozpoczęła 23 września 2001 roku. I nie wybrała tej szkoły ze względu na księcia Williama, jak sugerowały media. Kate złożyła tam dokumenty, zanim ogłoszono, że do Szkocji przyjedzie także młody arystokrata. Will dotarł na uczelnię kilka tygodni po rozpoczęciu semestru. Królewska służba prasowa chciała przeczekać intensywną integrację młodzieży. Codziennie odbywały się tam imprezy i nawet wyszkolonym agentom Secret Service trudno byłoby „ochronić” narażonego na pokusy studenckiej wolności księcia. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w dormitorium, w którym mieli pokoje. „Spiekłam raka i zabrakło mi śmiałości”, tak tę chwilę wspominała Kate. William pomyślał, że w tej dziewczynie jest coś wyjątkowego. „Chciałem ją poznać bliżej, ale zostaliśmy przyjaciółmi”, mówił.

Coraz częściej spotykali się. Ale przypadkiem. Kate zaimponowała Willowi poczuciem humoru i tym, że naprawdę zna się na sporcie. Chodzili razem na mecze rugby, a później na pintę piwa i rybę z frytkami w miejscowym pubie. Wciąż jednak byli tylko przyjaciółmi. Kate spotykała się wtedy z przystojnym i pochodzącym z bardzo bogatej rodziny Rupertem Finchem, a Will utrzymywał niezobowiązujące relacje ze studentką drugiego roku Carly Massy-Birch. Przełom w ich stosunkach nastąpił po zakończeniu pierwszego semestru. Zdołowany szkocką aurą i złym wyborem studiów książę poważnie myślał o przeniesieniu się na inną uczelnię. Od tego pomysłu odwiodła go właśnie Kate. Doradziła mu przeniesienie się na inny kierunek. I po powrocie z zimowych ferii zaczęli spędzać ze sobą jeszcze więcej czasu. Oczywiście tylko jako przyjaciele. Aż do słynnego już pokazu mody…

Książę z bajki?

…w którym Kate wystąpiła w sukience z przejrzystego materiału. „Ależ ona jest seksowna!”, krzyknął Will, który za miejsce w pierwszym rzędzie zapłacił 200 funtów. Później, na afterparty, starał się pocałować gwiazdę wieczoru, ale Kate nie chciała wzbudzać sensacji wśród studentów. Poza tym wciąż była związana z Rupertem. Marcia Moody w książce „Kate. Księżna Cambridge” pisze, że parą oficjalnie zostali dopiero na początku trzeciego roku studiów. I wtedy mogli pofolgować uczuciom.

Bawili się na studenckich imprezach, ale spędzali też czas w nowym, wynajętym od znajomych rodziny królewskiej domu. William polował, a Kate przyrządzała przyniesioną z łowów dziczyznę. Na weekendy często wyjeżdżali do rodzinnej posiadłości księcia, zamku Balmoral położonego niecałe 200 kilometrów od St. Andrews. Sielanka nie trwała jednak zbyt długo. Nieprzyzwyczajona do życia pod ciągłą kontrolą Kate miała problem z przystosowaniem się do nowych reguł. Nagle musiała zacząć zwracać uwagę, z kim rozmawia, co mówi i jak się zachowuje. Nie mogła mieć też ukochanego tylko dla siebie.

Burza uczuć

Nie kłócili się często. Ale po zakończeniu studiów ich związek przeżywał kryzys. Doszło nawet do tego, że się rozstali. Powód? Byli za młodzi na deklaracje. William chciał się „wyszaleć”, a Kate coraz bardziej męczył fakt, że nie mogła żyć własnym życiem. Miała też problem z tym, że niby została zaakceptowana przez rodzinę królewską, ale wciąż była na dworze „obcą” osobą. Tabloidy nie dawały jej żyć. Żartowano, że Kate nie pracuje, bo liczy na pomoc księcia z bajki. A to nie była prawda. Zajmowała się marketingiem w firmie rodziców, a dla marki Jigsaw wyszukiwała dodatki do ich kolekcji. Inną złośliwością ze strony mediów było nadanie jej przydomka „Kaity-Waity” („Kasia-Czekasia”). Szczerze go nie znosiła. Kate nie nalegała na ślub z Williamem. Chciała, żeby sam podjął decyzję dotyczącą ich wspólnej przyszłości i żeby był jej pewien…

Po rozstaniu przez kilka miesięcy próbowali zapomnieć o sobie. William odbywał służbę wojskową, a w czasie przepustek bawił się w nocnych klubach. Kate również korzystała z wolności. Do jej londyńskiego mieszkania wprowadziła się Pippa i po kilku wspólnych wyjściach brytyjska prasa zaczęła nazywać je „gorącymi siostrzyczkami”. W końcu jednak William zrozumiał, że tylko z Kate będzie szczęśliwy. Oświadczył się jej w 2010 roku w Kenii, nad jeziorem Alice w kraterze wygasłego wulkanu… Wręczył ukochanej wyjątkowy pierścionek. Ten sam, który ponad 30 lat wcześniej nosiła jego mama. Rok później wzięli „skromny i rodzinny” ślub, jak żartował z teściem Will. Było to największe wydarzenie medialne we współczesnej historii!

Happy end!

Ich życie przypomina bajkę. A w każdej bajce musi być szczęśliwe zakończenie. Kate może nie była typowym kopciuszkiem, ale nie marzyła, że zostanie żoną księcia. Jednak nawet teraz, gdy jako księżna Cambridge działa charytatywnie czy jeździ po świecie z oficjalnymi delegacjami, wciąż pozostała skromną dziewczyną, która przed laty oczarowała Williama.

Ludzie mówią o niej, że jest nową „królową ludzkich serc”. Przejęła najlepsze cechy Lady Di – zaangażowanie w pomoc innym i dobroć. Ale, w przeciwieństwie do mamy Willa i Harry’ego, Kate nawiązała świetne relacje z pozostałymi członkami królewskiej rodziny. Książę Karol i Camilla traktują ją jak córkę. Nawet gdy Kate reprezentuje monarchię bez męża, może liczyć na wsparcie teściów. W pałacu Buckhingham ma też jeszcze jednego sojusznika. Królową Elżbietę II. Babcia Williama na początku jej nie ufała. Z czasem jednak zrozumiała, że uczucia Kate wobec Willa są szczere. No i nikt inny nie robi tak pysznych konfitur z truskawek i śliwek jak ona!

 

Jakub Biskupski

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
księżna Kate, książę William poznali się na studiach
East News
Newsy
Księżna Kate w młodości udawała dziewczynę księcia Williama na jednej z imprez! Nigdy nie uwierzysz, dlaczego!

Księżna Kate i książę William tworzą udane małżeństwo już od lat. Choć początkowo wydawało się, że ich związek nie ma przyszłości, bo książę przez długi czas nie chciał się angażować, co doprowadziło do ich rozstania, ostatecznie okazało się jednak, że William i Kate są dla siebie stworzeni.  Co ciekawe jednak, wiele faktów z początków znajomości księcia Williama i księżnej Kate dopiero teraz wychodzi na jaw. Niedawno okazało się m.in. że Kate udawała dziewczynę księcia zanim naprawdę połączyło ich uczucie! Księżna Kate udawała dziewczynę księcia Williama Księżna Kate i książę William poznali się na studiach. Wszyscy z pewnością doskonale znają historię początków ich relacji, kiedy to Kate występowała w prześwitującym stroju na pokazie mody na uczelni. William podobno już wtedy zachwycił się jej urodą. Potem para poznała się, ale nie od razu zaczęła randkować. Początkowo przez dłuższy czas Kate i William byli tylko przyjaciółmi i spędzali razem czas na imprezach. Podczas jednej z nich... Kate udawała dziewczynę księcia. Dlaczego? Zabawną historię z życia książęcej pary opowiedziała Laura Warshauer, koleżanka Kate. Jej wspomnienie trafiło do książki "Kate: The Future Queen". Okazuje się, że księżna Kate nie udawała dziewczyny księcia po to, żeby się dowartościować czy wzbudzić zazdrość koleżanek, a... żeby uratować księcia z opresji! Kate i ja jadłyśmy brownie. Nigdy nie była wielką fanką alkoholu, nie potrzebowała go, by poczuć się pewnie. Will był wtedy podrywany przez pewną dziewczynę na imprezie, co zaczęło być dla niego uciążliwe, bo nie chciała się od niego odczepić. Był dla niej naprawdę bardzo miły, a ona nie rozumiała, że nie jest zainteresowany. Nagle podeszła do nich Kate i objęła Williama,...

Księżna Kate sweter
East News
Newsy
Księżna Kate miała nietypowe przezwisko! Znajomi ze studiów zdradzają też, jaką była studentką!

Nie jest tajemnicą, że Kate i William poznali się w czasie studiów. Oboje kontynuowali naukę na Uniwersytecie w St. Andrews. Ich związek zaczął się pod koniec studiów, to wtedy znajomi zdali sobie sprawę, że oni są razem. Jedna z przyjaciółek Kate, która mieszkała w pokoju niedaleko księżnej zdradziła niedawno, jak przyjaciele zwracali się do żony Williama! Pasuje jej taka ksywka? Jak znajomi nazywali księżną Kate? Jedna z bliskich znajomych ujawniła kilka szczegółów ze studenckiego życia Kate . Okazuje się, że była ona bardzo lubianą osobą. Cieszyła się też dużą popularnością i szybko znalazła się w gronie osób tworzących paczkę przyjaciół, do której należał też William. Bardzo szybko stała się dobrą przyjaciółką Williama i jego znajomych z Eton. (..) Tworzyli paczkę dobrych znajomych. - przyznała znajoma Kate w express.co.uk. Znajoma przyznała, że Kate od samego początku studiów zyskała przezwisko. Przyjaciele nazywali ją "piękną Kate" niemal przez całe studia. Potem ta ksywka przekształciła się w nową. Kiedy spotykała się z Williamem kilka lat złośliwi zaczęli nazywać ją "waity Katie", podkreślając, że książę długo jej się nie oświadczał. Na szczęście obecnie księżna nie ma żadnego przezwiska i jest ulubienicą nie tylko Brytyjczyków, ale cieszy się ogromnym szacunkiem i sympatią na całym świecie.  Czy znajomi wiedzieli o związku Kate i Williama? Początkowo tylko domyślali się, że łączy ich coś więcej. Jules Knight, uniwersytecki znajomy Williama, zdradził, że parę łączyła silna więź: Will i Kate mogli się zaprzyjaźnić, ponieważ Kate była na tym samym roku i mieli zajęcia w tych samych salach, więc mogli spokojnie rozwijać swoją przyjaźń. - stwierdził. Niedługo potem okazało się,...

Książę William i księżna Kate ślub 29 kwietnia 2011 roku w Londynie
East News
Newsy
Po latach wyszło na jaw, do jakiej piosenki książę William i księżna Kate zatańczyli swój pierwszy taniec!

Dziś mija 8 lat od ślubu księcia Williama i księżnej Kate . To wydarzenie 29 kwietnia 2011 roku śledziło przed telewizorami 2 miliardy osób , a tysiące turystów przyjechało do Londynu tylko po to, żeby na żywo zobaczyć, jak następca brytyjskiego tronu, najstarszy syn księżnej Diany i księcia Karola, składa przysięgę małżeńską. Mało kto wierzył w to, że książę William osiągnie swój cel i doprowadzi przed ołtarz "dziewczynę z ludu" Kate Middleton. Mówiło się, że początkowo Elżbieta II nie była zadowolona z tego, że jej wnuk związał się z dziewczyną, która nie jest arystokratką . Monarchini liczyła na to, że William szybko znudzi się Kate i na królewskich salonach znajdzie odpowiednią kandydatkę na żonę. Z czasem William rzeczywiście znudził się Kate i zaczął szukać przygód poza ich związkiem, ale po ich drugim rozstaniu zrozumiał, że Kate to "ta jedyna" i poprosił ją o rękę podczas wakacji w Afryce. O tym, że Kate i William zaręczyli się, Elżbieta II dowiedziała się kilka minut przed tym, jak para miała zamiar ogłosić to światu. Elżbieta II nie miała wyjścia i musiała zaakceptować decyzję wnuka i zgodzić się na jego ślub z Kate Middleton. Wesele księcia Williama i księżnej Kate - do jakiej piosenki tańczyli swój pierwszy taniec? Kate i William pobrali się w Opactwie Westminsterskim, a następnie udali się do Buckingham Palace, gdzie na słynnym balkonie po raz pierwszy pocałowali się jako mąż i żona . Przed pałacem zjawiło się wtedy pół miliona osób! Następnie para udała się na lunch do królowej, a potem na kolację zorganizowaną przez księcia Karola, który zapewnił ich gościom nie tylko wykwintny posiłek, ale również imprezę taneczną. To właśnie podczas wieczornego przyjęcia,...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner