Była gwiazdą "Rancza", ale i najstarszą matką w Polsce... w wieku 60 lat urodziła bliźniaki, co odbiło się ogromnym echem w mediach. Teraz poinformowano o śmierci aktorki. W sieci momentalnie pojawiło się pytanie, kto teraz będzie sprawował opiekę nad zaledwie 9-letnimi dziećmi. Nie tak dawno Sienkiewicz zapisała to w testamencie.

Reklama

Kto zajmie się dziećmi Barbary Sienkiewicz?

Piątkowym popołudniem napłynęła do nas smutna wiadomość - nie żyje Barbara Sienkiewicz, nazywana najstarszą mamą w Polsce. Jako pierwszy informację podał Super Express, ujawniając, że w nocy, około godziny 3:00, w domu aktorki pojawiły się dwie karetki i policja. Choć nieznane są dokładne okoliczności, wiadomo, że przybyli ratownicy na miejscu stwierdzili zgon.

Pojawiło się więc pytanie, kto teraz zajmie się zaledwie 9-letnimi bliźniętami, które Sienkiewicz urodziła mając 60 lat! Ta historia wzburzyła całą Polskę i spotkała się ze skrajnymi opiniami. Sporym echem odbiło się również to, że po porodzie aktorka starała się o zasiłek macierzyński, którego stale jej odmawiano, ponieważ pobierała emeryturę. W trudnej sytuacji postanowiła wesprzeć ją lewicowa posłanka, Wanda Nowicka.

Przyjaciel o śmierci Barbary Sienkiewicz
TOMASZ URBANEK / East News

Okazuje się, że to właśnie ona została wskazana w testamencie aktorki, jako prawny opiekun dzieci po jej śmierci. Barbara Sienkiewicz zdecydowała się na spisanie dokumentu jakiś czas temu, jak przyznała wówczas w rozmowie z "Wieczornym Expressem", dla zabezpieczenia przyszłości bliźniąt.

Dziewięć lat przede mną do ich pełnoletności. Bardzo różnie w życiu bywa. Jakiś czas temu musiałam pojechać do Łodzi, załatwić jakąś sprawę. Jechałam samochodem trasą szybkiego ruchu. Przed wyjazdem do Łodzi napisałam testament i zostawiłam go w domu. Muszę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Staram się przewidzieć przyszłość. (...) Pani marszałkini Wanda Nowicka zaproponowała, że ona przejmie dzieci. Sama wysunęła tę propozycję

Wówczas jednak sama Wanda Nowicka wydawała się takimi informacjami zaskoczona i nie ukrywała, że o wszystkim dowiedziała się z mediów. Jest ona raptem rok młodsza od Barbary Sienkiewicz, a w rozmowie z Faktem dała w tamtym czasie do zrozumienia, iż wierzy, że to ktoś z bliskich przejmie opiekę nad bliźniętami. Jak poinformował "Super Express" dziećmi zajęła się policja, a o ich losie zadecyduje sąd rodzinny. Wielu zadaje sobie dziś pytanie, kim jest ojciec dzieci Barbary Sienkiewicz. Aktorka niewiele o nim mówiła, jednak nie ukrywała, że nie jest obecny w życiu dzieci.

Zobacz także
Reklama

Zobacz także: Nie żyje Jerzy Krzanowski. Tragiczny finał poszukiwań jednego z najbogatszych Polaków

Barbara Sienkiewicz
Reklama
Reklama
Reklama