Jerzy Krzanowski wyszedł z domu w Krościenku Wyżnym w czwartek rano i po kilku godzinach jego nieobecności zaniepokojeni bliscy zawiadomili służby. Szukało go kilkadziesiąt osób m.in. policjanci, strażacy, ratownicy górscy i lokalna grupa poszukiwawcza Legion Gerarda. Poszukiwania odbywały się na trudnym zalesionym terenie i o godz. 1 w nocy ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny.

Reklama
Około godz. 1 ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny. Potwierdzono, że nieżyjący to zaginiony 54-latek. Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych
- przekazała Komenda Miejska Policji w Krośnie.

Przyczyna śmierci nie jest na razie znana.

Nie żyje Jerzy Krzanowski

Jerzy Krzanowski był jednym z najbogatszych Polaków. W latach 90. razem z bratem Adamem założył firmę meblarską "Nowy Styl", która jest obecnie jednym z największych w Europie producentów mebli biurowych. W ubiegłym roku firma "Nowy Styl" odnotowała 310 mln euro (1,3 mld złotych) przychodów ze sprzedaży. A bracia Jerzy i Adam w 2021 roku w zestawieniu magazynu "Forbes" znaleźli się na 57. miejscu na liście 100 najbogatszych Polaków. Ich majątek był wówczas szacowany na ok. 1,2 miliarda złotych.

Jerzy Krzanowski oprócz produkcji mebli miał również biznes z Robertem Lewandowskim. 54-latek był jednym z pomysłodawców NINE's Restaurant & Sports Bar, który jest sygnowany nazwiskiem sportowca. Bar rozpoczął działalność w 2021 roku w budynku Browarów Warszawskich.

Razem z moim kolegą Jackiem Trybuchowskim, współzałożycielem firmy AmRest, zauważyliśmy, że w Polsce brakuje barów sportowych. Postanowiliśmy stworzyć wyjątkowe miejsce spotkań. Pomyśleliśmy, że bez sportowca nie wyobrażamy sobie takiej restauracji i przedstawiliśmy nasz pomysł Robertowi Lewandowskiemu, który po analizie dołączył do spółki
- mówił Jerzy Krzanowski kilka lat temu w rozmowie z Krosno24.pl.
Restauracja Roberta Lewandowskiego
Polska Press/East News

Krzanowski w styczniu 2023 roku miał wycofać się ze wszystkich przedsięwzięć biznesowych, a udziały w spółce "Nowy Styl" przekazał dwóm córkom.

Zobacz także

Rodzinie biznesmena składamy najszczersze kondolencje.

Reklama

Zobacz także: Nie żyje niezwykle utalentowany aktor. O śmierci poinformował jego agent

Jerzy Krzanowski
Youtube/ biznes misja
Reklama
Reklama
Reklama