Newsy

Anna Skura sama uprawia wspinaczkę, gwiazda "Agenta" podsumowała wyprawę na Nanga Parbat: "Wiedziałam, jak to się skończy"

Anna Skura sama uprawia wspinaczkę, gwiazda "Agenta" podsumowała wyprawę na Nanga Parbat: "Wiedziałam, jak to się skończy"

 

Anna Skura wypowiedziała się na temat tragicznej w skutkach wyprawy na Nanga Parbat. Autorka bloga "What Anna Wears" oraz uczestniczka najnowszej edycji programu "Agent", sama ma na swoim koncie wyprawy w wysokie góry. Dzięki tym doświadczeniom, potrafiła wczuć się w sytuację Tomasza Mackiewicz i Elisabeth Revol. Opowiedziała o tym przed kamerą Party.pl. 

 

Zobacz też: Marcelina Zawadzka sama wspina się w górach, co myśli o Mackiewiczu i Revol? "Osoba, która bierze sobie takiego partnera..."

 

Polecamy: Wyjazd zimowy z dzieckiem – najlepsze rozrywki dla najmłodszych

 

Anna Skura będzie jedną z gwiazd w nowej edycji programu "Agent".

Anna Skura na konferencji programu
ONS.pl

Blogerka sama zajmuje się wspinaczką wysokogórską.

Anna Skura, What Anna Wears,
Instagram

Tomasz Mackiewicz - relacja lekarzy
Newsy
Przyjaciółka Mackiewicza o akcji na Nanga Parbat: „To jest bezczelność!”. Powiedziała też, co sądzi na temat Revol!
Przyjaciółka Mackiewicza o akcji na Nanga Parbat: „To jest bezczelność!”. Powiedziała też, co sądzi na temat Revol!
Tomasz Mackiewicz
Facebook
Newsy
Kolejne nieznane fakty z życia Tomasza Mackiewicza! Himalaista w Indiach przeszedł nawrócenie: "Zapragnął powrotu do praktyk religijnych"
Kolejne nieznane fakty z życia Tomasza Mackiewicza! Himalaista w Indiach przeszedł nawrócenie: "Zapragnął powrotu do praktyk religijnych"

Do mediów trafiają kolejne, nieznane dotąd fakty na temat przeszłości Tomasza Mackiewicza. Na temat himalaisty wypowiedziała się dr Helena Pyz, właścicielka ośrodka dla trędowatych w Indiach, do którego Tomasz Mackiewicz   pojechał po odwyku od heroiny. W wywiadzie dla portalu sportowefakty.wp.pl, Pyz wyznała, że przyszły himalaista do Indii przyjechał odkupić swoje winy. W czasie pobytu przeszedł również nawrócenie duchowe.   Zobacz też:  Kalczyńska o relacji Revol z Nanga Parbat: "Wiele jeszcze skrywa. Widać, że umie panować nad tym, co zdradza"   Nawrócenie Tomasza Mackiewicza w Indiach   Tomasz Mackiewicz wyruszył do Indii w roku 2000. Do wyprawy miał go zainspirować Witold Kondracki, podróżnik i matematyk. Młody Mackiewicz, tuż po odwyku w Monarze, gdzie leczył uzależnienie od heroiny, na Wschód miał wyruszyć w poszukiwaniu równowagi w życiu. Trafił do Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya, prowadzonego przez Polkę, dr Helenę Pyz. - Jego pobyt na pewno był formą wyrównania czegoś, co wcześniej w życiu zawalił. Przede wszystkim sobie. Ludzie muszą poprawiać swój własny obraz. A często nie potrafią wybaczyć sami sobie, gardzą sobą. To jest najgorsze, że nawet jeśli inni już ich zaakceptują, to oni sami dalej uważają się za tych gorszej kategorii. Choć Tomek, gdy do mnie przyjechał, już wychodził na prostą. Ten Monar dużo mu pomógł powiedziała Pyz w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl. Pobyt w ośrodku dla trędowatych był dla Tomasza Mackiewicza szczególnym doświadczeniem. To właśnie w Indiach, miał nie tylko rozprawić się z demonami przeszłości, ale również wrócić na ścieżkę wiary. Helena Pyz nie ma wątpliwości, że Tomasz Mackiewicz w Indiach doznał nawrócenia. - Choć Tomka określiłabym jako otwartego, ciekawego świata i ludzi to na pewno nie jako wylewnego, łatwo...

Tomasz Mackiewicz - relacja lekarzy
Newsy
Lekarz polskich himalaistów na postawie zdjęć ocenił stan Tomasza Mackiewicza! "Ten człowiek był na kompletnym zerze"
"Widzę człowieka w stadium choroby wysokościowej"

  Lekarz polskich himalaistów, Adam Domanasiewicz, na podstawie ostatnich zdjęć Tomasza Mackiewicza z Nanga Parbat oraz relacji jego towarzyszki, którą udało się uratować, Elisabeth Revol,  ocenił stan zdrowia himalaisty. Jak twierdzi lekarz - na uratowanie Tomasza nie było żadnych szans:   Jak patrzę na te zdjęcia, to widzę  człowieka w stadium choroby wysokościowej.  Trzeba sobie jasno powiedzieć, że marzeniem byłyby możliwości udzielenia mu pomocy, ale najprawdopodobniej on nie przeżył pierwszej nocy, kiedy został sam. Nawet gdyby zostali we dwójkę, obydwoje by tak skończyli. (...) Ten człowiek był na kompletnym zerze. Kontynuacja jakiegokolwiek wysiłku, nawet w dół, nie była już możliwa   - powiedział Domanasiewicz w rozmowie z TVN 24.    Zobacz:  Kalczyńska o relacji Revol z Nanga Parbat: "Wiele jeszcze skrywa. Widać, że umie panować nad tym, co zdradza"   Z kolei francuski lekarz, Frederick Champly, który zajmuje się również Elisabeth Revol twierdzi (również na podstawie jej relacji), że Tomasz najprawdopodobniej zmarł we śnie, bez cierpienia:   Umarł w ciągu kilku godzin, bez cierpienia. Po prostu zasnął Tomek od kilku dni był chory, uskarżał się na dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które – podobnie jak wszelkie inne, nawet najbardziej błahe, problemy zdrowotne – mogą ujemnie wpłynąć na zdolności aklimatyzacyjne organizmu - cytuje lekarza portal wspinanie.pl    Na uratowanie Tomasza Mackiewicza nie było szans - polska grupa ratunkowa podjęła taką decyzję po wysłuchaniu relacji Revol na temat stanu Mackiewicza, ale również z powodu pogarszających się warunków pogodowych.    Zobacz:  Jest oficjalny raport z akcji ratunkowej na Nanga Parbat! "Mackiewicz ok. 13.30 miał już zaburzenia świadomości"   Tomasz Mackiewicz został na Nanga Parbat...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner