Agnieszka Kluk-Kochańska nie żyje

Nie żyje polska dziennikarka Agnieszka Kluk Kochańska. Miała 52 lata

Agnieszka Kluk-Kochańska nie żyje

Nie żyje Agnieszka Kluk-Kochańska, polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna oraz aktorka i projektantka. Zmarła nagle 19 grudnia w szpitalu w Denville w New Jersey. Pogrzeb odbył się dziś, 23 grudnia. Miała 52 lata. 

 

Nie żyje polska dziennikarka, Agnieszka Kluk Kochańska. Kim była?

 

Agnieszka Kluk-Kochańska była m.in. korespondentką w TVP Polonia, dla której przygotowywała reportaże z życia Polonii Amerykańskiej. Wyprodukowała również kilka telewizyjnych dokumentów. Była związana z Kalejdoskopem Polonijnym w Filadelfii, programem Kongresu Polonii Amerykańskiej w New Jersey - KPA TV oraz z US Polonia. W Polsce ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Swój talent szlifowała w USA w teatrze polonijnym. W 1989 roku zagrała w filmie Jacka Koprowicza "Alchemik".

 

Była perfekcjonistką. Zawsze dbała o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik i idealnie dopracowane, nie ważne ile to zajmowało wysiłku i czasu" – mówi o niej dla dziennik.com operator kamery, z którym współpracowała przez kilka lat.

 

Niezapomnianą, wspaniałą rolą Agnieszki była postać archanioła w ''Jasełkach'' autorstwa i w reżyserii Kazimierza Brauna. W sumie wystąpiła w latach 90. w czterech naszych produkcjach. Była też fantastycznym kreatorem wnętrz. Bardzo się spalała. Wszystko robiła na 1000 procent. Miała zamiar wrócić do teatru i snułyśmy wspólne plany na przyszłość. Szkoda, że nie zdążyłyśmy – wspomina Agnieszkę szefowa PIT Iza Laskowska.

Osierociła syna,  Mickey'go. Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy szczerego współczucia. 

 

Zobacz: "Nie mam w tym roku świąt, nie mam życia. Czuję się beznadziejnie" Poruszające wyznanie wdowy po Witoldzie Pyrkoszu

Zdjęcie z jednego z materiałów sprzed lat.

Agnieszka Kluk-Kochańska nie żyje

Oto jeden z materiałów Agnieszki Kluk Kochańskiej. 

Więcej na temat TVP
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04