Marcin Meller

Marcin Meller szerszej publiczności znany jest przede wszystkim z programów nadawanych przez stację TVN. Prowadził m.in. "Dzień dobry TVN" czy program rozrywkowy "Agent". Jest także publicystą oraz pisarzem. Piastował stanowisko redaktora naczelnego miesięcznika "Playboy".

Imię: Marcin

Nazwisko: Meller

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Wzrost: 184 cm

Data urodzenia: 28 października 1968 r.

Znak zodiaku: skorpion

Zawód: historyk, dziennikarz

Osoby - związki: - żony: Agnieszka Niezgoda, Anna Dziewit-Meller (od 2007 roku).

Rodzice: Beata Galicka i Stefan Meller

Dzieci: syn Gustaw, córka Barbara

Rodzeństwo: Katarzyna Meller, Andrzej Meller

BIO: Marcin Meller urodził się w Warszawie w 1968 roku. Jego rodzice to Stefan Meller - były ambasador RP w Paryżu i Rosji oraz były minister spraw zagranicznych. Matka, Beata Galicka, piastowała natomiast urząd wicedyrektora Muzeum Warszawy. Początkowo swoją karierę zawodową Marcin wiązał z historią - ukończył Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego w 1995 roku. Następnie związał się z branżą dziennikarską. Pracował dla tygodników "Polityka", "Wprost" czy następnie dla "Newsweeka". W latach 2003-2021 pełnił również funkcję redaktora naczelnego miesięcznika "Playboy". Najbardziej znany jest z prowadzenia programów telewizyjnych, a także różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Od 2016 roku jest dyrektorem wydawniczym Grupy Wydawniczej Foksal. To właśnie na łamach należącego do niej Wydawnictwa W.A.B. publikowane są jego najnowsze książki. Był też redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski, jednak z funkcji tej zrezygnował po miesiącu.

Znany z: Jest on znany przede wszystkim z prowadzonych przez siebie programów. Wymienić można głównie "Dzień dobry TVN", w którym partnerowały mu Kinga Rusin, a następnie Magda Mołek. Był również gospodarzem popularnego telewizyjnego show "Agent", emitowanego w latach 2000-2002, a także teleturnieju "Kapitalny pomysł", gdzie uczestnicy przedstawiali swoje ciekawe pomysły na prowadzenie biznesu. Obecnie od 2009 roku Marcin Meller prowadzi program na TVN 24 "Drugie śniadanie mistrzów", w którym poruszane są tematy związane z kulturą i polityką. Prezenter miał także swoją autorską audycję radiową "Mellina" na antenie Roxy FM.Marcina Mellera można często zobaczyć w roli gościa w różnego rodzaju programach rozrywkowych. Pokazał się m.in. u Magdy Mołek w programie "W roli głównej", a także u Szymona Majewskiego w "Szymon Majewski Show". Odwiedzał Kubę Wojewódzkiego w jego autorskich programach. Można go było zobaczyć także w show "Mamy Cię!".Marcin Meller jest autorem poczytnych książek, w większości reportaży. Dużą popularnością cieszy się szczególnie "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji", którą napisał wraz z żoną Anną Dziewit-Meller. Książka ta doczekała się już drugiego wydania (pierwsze w 2011 roku w Świecie Książki, drugie w 2018 roku na łamach Wydawnictwa W.A.B.).Fani dziennikarza i publicysty mogą śledzić jego poczynania na portalach społecznościowych. Ma on swoje konto zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie.

Funkcja w filmie:gość: w filmie dokumentalnym o Przemysławie Gintrowskim pt. "Gintrowski".

Płyty: -

Książki:
 • "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji" (2011 r.);
 • "Między wariatami - opowieści terenowo-przygodowe" (2013 r.);
 • "Sprzedawca arbuzów" (2016 r.);
 • "Nietoperz i suszone cytryny" (2019 r.).


 • Nagrody: -

  Link Instagram: @marcin\_meller\_arbuz

  Link FB: https://www.facebook.com/marcin.meller1
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index