Magda Femme

Magda Femme to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów. Początki jej kariery muzycznej związane są z grupą Ich Troje, z którą występowała przez sześć lat. Wokalistka była nawet związana z liderem zespołu - Michałem Wiśniewskim. Od 2000 r. trwa jej solowa kariera. Jedne z bardziej znanych piosenek Magdy Femme to: "Rozmowa z Aniołem", "Jestem na tak" i "Kłamstwo". Wśród płyt artystki znalazł się krążek poświęcony dzieciom. Prywatnie mama Nel i partnerka Michała Zawidzkiego.

Imię: Magdalena

Nazwisko: Femme (zmieniła nazwisko w 2000 r.)

Nazwisko panieńskie: Pokora

Pseudonim : Magda Femme

Wzrost : brak informacji

Data urodzenia: 22.05.1971 r.

Znak zodiaku : bliźnięta

Zawód: piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów

Osoby - związki: Pierwszym

mężem Magdy Femme był wokalista, lider zespołu Ich Troje, Michał Wiśniewski. Para wzięła ślub w 1996 r. i rozwiodła się w 2001 r. Od 2012 r. jej partnerem życiowym jest raper Michał Zawidzki.

Rodzice: Kazimierz i Barbara Pokorowie

Dzieci: córka Nel (ur. 2008 r.)

Rodzeństwo: brak

BIO: Magda Femme urodziła się w 1971 r. w Łaskach. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 1995-2001 była wokalistką zespołu Ich Troje. Dwa razy startowała w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Pierwszy raz w 2003 r. razem z Marcinem Koczotem i zespołem Spotlight zaprezentowali utwór "I Believe in You", drugi raz w 2006 r. z zespołem Ich Troje wystąpili z piosenką "Follow My Heart". Wokalistka nagrała kilka płyt. Współpracowała z takimi wydawnictwami muzycznymi, jak: Pomaton EMI, Fonografika, Universal Music Polska, Agencja Artystyczna MTJ. Od 2020 r. razem z Jay Marinem, Zawidzkim i Mavoii tworzą zespół Project M. Piosenkarka prowadzi stronę internetową magdafemmeofficial oraz kanał na YouTube youtube.com/magdafemmeofficial. Prywatnie mama Nel i partnerka Michała Zawidzkiego.

Znana z: Razem z zespołem Ich Troje wydali trzy albumy studyjne. W 2000 r. na rynku muzycznym pojawiła się jej debiutancka płyta "Empiryzm". Kolejne lata przyniosły następne solowe płyty cieszące się sporym zainteresowaniem. Przykładowo krążek "5000 myśli" uzyskał status złotej płyty. Jedne z bardziej znanych piosenek Magdy Femme to: "Rozmowa z aniołem", "Kłamstwo" czy "Jestem na tak", za którą w 2015 r. otrzymała złotą płytę, a rok później platynową. Singiel ten w 2021 r. osiągnął status potrójnej platyny. Płyta "Magiczne nutki", która powstała rok po urodzeniu córki, to album poświęcony dzieciom. Składa się z dwóch części: 6 skocznych i wesołych piosenek o charakterze edukacyjnym do zabawy i nauki oraz 6 kołysanek.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie dokumentalnym "Gwiazdor" jako ona sama (2002 r.) - aktorka w serialu "Halo Hans!" jako sekretarka Brudnera (2007 r.)

Płyta:
 • "Intro" (1996 r.), "ITI Cd." (1997 r.), "3" (1999 r.) jako wokalistka Ich Troje
 • "Empiryzm" (2000 r.), "5000 myśli" (2001 r.), "Extremalnie" (2004 r.), "Magiczne nutki" (2009 r.) krążki solowe
 • "Retro love" (2014 r.) krążek nagrany z Adasiem Drzewieckim, Toffsonem, Ive i Gooferem


 • Książki : brak

  Nagrody : Piosenką "Kłamstwo" wygrała konkurs Audiotele w koncercie organizowanym przez TVP 2. Za teledysk do "Daleko stąd" otrzymała nominację do nagrody Yach Film Festiwalu Polskich Wideoklipów. W 2010 r. zajęła szóste miejsce w konkursie Bydgoszcz Hit Festiwal w kategorii "Polski Hit Lata 2010" piosenką "Jak diament". W 2015 r. otrzymała nagrodę w kategorii "Najlepszy duet" Radio Fama za piosenkę "Jestem na tak", którą zaśpiewała z Nowatorem. W 2017 r. zwyciężyła w kategorii "Kultura" w plebiscycie "Kobieta Roku" Stowarzyszenia Women For Live.

  LINK Instagram: @magdafemme\_official

  Link FB: @MagdaFemme
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index