Maciej Rybus

Maciej Rybus to polski piłkarz występujący przeważnie w roli pomocnika lub obrońcy. Był zawodnikiem takich klubów jak Legia Warszawa, Olympique Lyon, a obecnie występuje w barwach Lokomotiw Moskwa. Od 2009 r. gra w reprezentacji Polski, z którą wystąpił na Mistrzostwach Świata 2018 r. oraz Mistrzostwach Europy 2012 i 2020. Prywatnie jest mężem rosyjskiej celebrytki Lany Baimatowej, z którą ma dwóch synów: Roberta i Adriana.

Imię: Maciej

Nazwisko: Rybus

Pseudonim: brak

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 19.08.1989 r.

Znak zodiaku: lew

Zawód: piłkarz

Osoby - związki: - Żona Lana Baimatowa - piłkarz poznał swoją przyszłą żonę w 2017 r., gdy rozpoczął współpracę z klubem Lokomotiw Moskwa. Lana pracowała w restauracji nieopodal hotelu, w którym akurat przebywał. Oboje przyznają, że zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Zaręczyny odbyły się w lutym 2018 r., a ślub zaledwie miesiąc później. - Była partnerka Natalia Czubaj - Rybus był z nią związany przez 9 lat. Fani piłkarza byli przekonani, że to właśnie z nią stanie na ślubnym kobiercu. Po rozstaniu Natalia wyjechała za granicę, gdzie pracuje jako agentka nieruchomości, a poza tym wciąż cieszy się popularnością w mediach społecznościowych.

Rodzice: tata Marek Rybus, imię mamy nie jest podawane do publicznej wiadomości

Dzieci: syn Robert (ur. 2018) i syn Adrian (ur. 2021)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Maciej Rybus: piłkarz reprezentacji Polski i gracz zagranicznych klubów. Urodził się i wychował w Łowiczu, gdzie rozpoczęła się jego sportowa kariera. Od początku było widać szczególne zamiłowanie młodego chłopaka do piłki nożnej. Ze szkolnego boiska szybko przeszedł do rozgrywek III ligi - w 2004 roku grał w barwach lokalnego klubu Pelikan Łowicz, a rok później występował w MSP Szamotuły. Jego talent szybko został zauważony i już w 2007 roku można było oglądać go w składzie Legii Warszawa. Jako 18-latek grał już w pierwszym składzie tej drużyny, z którą zdobył liczne trofea, takie jak Puchar czy Superpuchar Polski. Wraz z zespołem występował od 2007 do 2012 roku - w tym czasie rozegrał w sumie 132 mecze, w których zdobył łącznie 16 goli. Po udanej współpracy z Legią Rybus trafił do rosyjskiego klubu Terek Grozny. Jego kolejnym zagranicznym zespołem okazał się francuski Olimpique Lyon, w którym występował dość krótko. Ostatnim klubem, z którym się związał, okazał się Lokomotiw Moskwa. To właśnie ten transfer miał największy wpływ na jego życie prywatne, bo podczas jednej z wizyt w stolicy Rosji poznał swoją obecną żonę Lanę Baimatową. Od 2009 roku Rybus jest także piłkarzem reprezentacji Polski - swoją karierę zaczynał na Mistrzostwach U-21, a z kadrą seniorów grał w Mistrzostwach Świata w 2018 roku oraz w Mistrzostwach Europy 2012 i 2020.

Znany z: reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nie jest co prawda tak popularny jak Robert Lewandowski czy Jakub Błaszczykowski, jednak fani piłki nożnej doskonale znają jego nazwisko. Na boisku pojawiał się przede wszystkim w roli pomocnika lub obrońcy. Występował w turniejach, które nie były dla Polski zbyt szczęśliwe, ale zabrakło go podczas Euro 2016, gdzie Polska zajęła ostatecznie wysokie, 7. miejsce. Rybus został powołany do reprezentacji przez ówczesnego selekcjonera Adama Nawałkę, jednak kontuzja barku uniemożliwiła mu udział w Mistrzostwach Europy. Zostanie zapamiętany jako zawodnik, który strzelił 1300. gola w historii reprezentacji Polski. Piłkarz został także doceniony w swoim rodzinnym mieście - od 2018 roku jest honorowym obywatelem miasta Łowicz. Maciej Rybus należał nie tylko do grupy najzdolniejszych, lecz także najdroższych zawodników klubu Legia Warszawa. Terek Grozny zapłacił za piłkarza 2,7 mln euro. Była to jeden z najkorzystniejszych transferów w dziejach klubu. Więcej oferowano tylko za Łukasza Fabiańskiego, Dawida Janczyka i Marcina Komorowskiego.

Funkcja w filmie : brak

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • Honorowe obywatelstwo miasta Łowicz (2018)


  • LINK Instagram: @m.rybus_31


    Link FB: @MaciejRybus
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index