Dawid Celt

Dawid Celt to były polski tenisista. Jeszcze jako czynny zawodnik poznał Agnieszkę Radwańską i objął stanowisko jej drugiego trenera. W 2017 r. para sportowców stanęła na ślubnym kobiercu, a w 2020 r. powitała na świecie swojego syna Jakuba. Dziś mąż Radwańskiej jest trenerem polskiej kadry tenisistek i często komentuje w mediach wydarzenia dotyczące tej dyscypliny.

Imię: Dawid

Nazwisko: Celt

Pseudonim: brak

Wzrost: 181 cm

Data urodzenia: 29.11.1985 r.

Znak zodiaku: strzelec

Zawód: tenisista, trener polskiej kadry tenisistek, komentator sportowy

Osoby - związki: - żona Agnieszka Radwańska - para poznała się w 2008 r., gdy Dawid Celt był jeszcze czynnym zawodnikiem. W 2017 r. wzięli ślub.

Rodzice: ojciec Józef Celt, który również był trenerem tenisa; brak szczegółowych informacji na temat matki; wiadomo tylko, że mieszka w Częstochowie i łączą ją bardzo serdeczne relacje z synem i synową.

Dzieci: syn Jakub (ur. 2020 r.)

Rodzeństwo: Dawid Celt ma 3 braci

BIO: Dawid Celt to były polski tenisista, trener polskiej kadry tenisistek, komentator sportowy i mąż Agnieszki Radwańskiej. Urodził się i wychował w Częstochowie, gdzie zrodziła się jego pasja do gry w tenisa. Poszedł w ślady swojego ojca - tenisisty i trenera tenisa w klubie sportowym Victoria - i bardzo wcześnie rozpoczął swoją przygodę ze sportem. Bardzo dobrze sprawdzał się także na boisku piłki nożnej, jednak ostatecznie jego sposobem na życie stał się tenis, który trenował początkowo pod okiem swojego ojca. Szybko zaczął osiągać sukcesy - ma na swoim koncie m.in. medale Mistrzostw Polski oraz wygrane w turniejach indywidualnych i drużynowych. Reprezentował klub sportowy WKT Mera i rozegrał 79 meczów w Polsce, Czechach, Bośni i Hercegowinie oraz Wielkiej Brytanii. 29 spotkań zakończyło się jego wygraną, choć nie ma na swoim koncie sukcesów w turniejach wielkoszlemowych. W 2011 r. zakończył karierę zawodniczą z powodu poważnej kontuzji uda, jednak nie zamierzał rozstawać się ze sportem. Przez długi czas występował w roli sparingpartnera reprezentacji Polski kobiet, a wkrótce potem został także drugim trenerem Agnieszki Radwańskiej. Współpraca z nią przerodziła się w gorące uczucie. Para wzięła ślub w 2017 r. Od 2018 r. Dawid Celt pracuje jako kapitan tenisowej reprezentacji Polski kobiet, do której należą m.in. Iga Świątek, Magdalena Fręch i Magda Linette. Oprócz tego często komentuje ważne wydarzenia ze świata tenisa w różnych stacjach radiowych i telewizyjnych.

Znany z: Dawid Celt jest znany w show-biznesie przede wszystkim jako mąż Agnieszki Radwańskiej. Para poznała się w 2008 r., kiedy Dawid Celt był jeszcze czynnym zawodnikiem. Niedługo potem między współpracownikami zaczęło rodzić się uczucie. Były tenisista obawiał się, że związek z tak bardzo popularną kobietą może negatywnie wpłynąć na ich relacje zawodowe. Oficjalnie zaczęli być parą w 2013 r. Agnieszka Radwańska ceni Celta przede wszystkim za zaradność, życiową stabilizację oraz uporządkowanie. Mężczyzna wspierał ją w każdym momencie zawodowej kariery, towarzyszył we wzlotach i upadkach. W 2017 r. narzeczeni stanęli na ślubnym kobiercu w Krakowie. Są szczęśliwym małżeństwem. Były tenisista jest aktywny w mediach społecznościowych, choć udziela się przede wszystkim na Twitterze.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

LINK Instagram: @dawidcelt


LINK FB: brak

LINK Twitte r: @CeltDawid
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index