Dariusz Michalczewski

Dariusz Michalczewski to pięściarz, przedsiębiorca, osobowość medialna. Z zawodu jest jednak stolarzem tapicerem. To bardzo utytułowany sportowiec, który próbował swoich sił w aktorstwie, występował w teledyskach, napisał też książkę. Był cztery razy żonaty. Ma czworo dzieci - trzech synów i córkę.

Imię: Dariusz

Nazwisko: Michalczewski

Pseudonim : Tiger (pol. Tygrys)

Wzrost : 184 cm

Data urodzenia: 05.05.1968 r.

Znak zodiaku : Byk

Zawód: pięściarz, przedsiębiorca, osobowość medialna

Osoby - związki:Michalczewski był cztery razy żonaty, w tym dwa razy z tą samą kobietą. Pierwszą żoną pięściarza była Dorota Chwaszczyńska. Ich małżeństwo trwało od 1987 do 1991 roku. Para ponownie wzięła ślub 19.03.1995 roku, lecz małżeństwo rozpadło się w 2004 roku. Kolejną żoną Michalczewskiego była Patrycja Ossowska. Para wzięła ślub w 2006 i rozwiodła się w 2008 roku. W następnym roku pięściarz ożenił się z Barbarą Imos. Para zaczęła się spotykać, kiedy bokser był jeszcze w związku z poprzednią partnerką. W 2016 roku Imos złożyła zawiadomienie na policję o przemocy domowej ze strony Michalczewskiego. Sprawą zajęła się prokuratura. W 2019 roku warunkowo umorzono postępowanie. Pięściarz w jednym z wywiadów stwierdził: "W sporcie grałem fair, ale swoje kobiety zawsze zdradzałem".

Rodzice: Maria i Bogusław Michalczewscy - mama była księgową, a ojciec radiotechnikiem w Polskich Kolejach Państwowych.

Dzieci: Michalczewski ma 4 dzieci. Z pierwszego małżeństwa ma dwóch synów - Michała (ur. 1987) i Nicolasa (ur. 1991), a z czwartego małżeństwa syna Dariusza (ur. 2009) i córkę Nel (ur. 2015).

Rodzeństwo: młodsze o 11 miesięcy rodzeństwo bliźniacze - Tomasz i Dagmara

BIO: Dariusz Michalczewski urodził się w 1968 roku w Gdańsku. W dzieciństwie interesował się śpiewem. Występował w zespole wokalnym i szkolnym chórze. Boks zaczął trenować jako 12-latek. Pierwszą oficjalną walkę rozegrał 1.05.1983 roku, w czasie meczu towarzyskiego Czarni-Stoczniowiec w Słupsku, którą wygrał na punkty. W 1985 i 1986 roku uzyskał tytuł mistrza polski juniorów w wadze półśredniej, a w 1987 wygrał mistrzostwa Polski seniorów. Kolejne lata przyniosły rozwój amatorskiej kariery Michalczewskiego. W 1988 roku wyjechał z ekipą bokserską do RFN-u, skąd nie wrócił. Został za to dożywotnio zdyskwalifikowany przez Polski Związek Bokserski. W tym samym roku otrzymał obywatelstwo niemieckie i trenował boks w Niemczech. Początkowo zmuszony był dorabiać na utrzymanie jako mechanik w warsztacie samochodowym, dekarz i pracownik siłowy. W 1991 roku Michalczewski przeszedł na zawodowstwo, w 1992 zdobył mistrzostwo Niemiec (waga półciężka), jeszcze rok później został mistrzem świata kategorii IBF (waga półciężka). W 1994 z kolei uzyskał tytuł mistrz świata kategorii WBO (waga półciężka). Rok 1997 był przełomowy - Michalczewski trzy razy zdobył tytuł mistrza świata: w kategorii WBO (waga półciężka), kategorii WBA (waga półciężka) i kategorii IBF (waga półciężka). Za osiągnięcia na ringu federacja WBO nadała mu tytuł "Champion wszech czasów". W 2004 roku Dariusz Michalczewski otworzył sieć klubów fitness "Tiger Gym". Prywatnie brał cztery razy ślub i ma czworo dzieci. Po zakończeniu kariery sportowej (2005 rok) zaczął działać społecznie i charytatywnie.

Znany z: Dariusz Michalczewski

amatorsko rozegrał 150 walk, z czego 139 wygrał, w tym 89 przez nokaut. Zawodowo rozegrał 50 walk, w tym 48 wygranych i 2 przegrane. Michalczewski był przez 12 lat niezwyciężonym pięściarzem. Pokonał 22 zawodników w walkach o tytuł mistrza świata. Uznawany jest za największego polskiego pięściarza wszech czasów. W 2003 roku założył fundację "Równe Szanse". Jej celem jest wyrównanie szans młodzieży ze środowisk zagrożonych negatywnymi zjawiskami społecznymi. W latach 90. otworzył w Gdańsku "Tiger-Pub". Później pojawiły się filie w kilku innych miastach. Jest twórcą "Tiger Energy Drink", a także jednym z udziałowców gdańskiego centrum handlowego "Manhattan". Michalczewski zagrał w kilku teledyskach. Oglądać go można było w klipie Marka Wahlberga "No Mercy" (1995 roku) - prezentuje ono dzieciństwo i karierę sportową pięściarza. W 2012 roku wystąpił w teledysku "So Wat U Wonna Do?" wykonywanym przez DOD feat. Hurragun Crew & Liroy. W 2002 roku wystąpił na koncercie zespołu Scorpions - najpierw z Janem Borysewiczem zaśpiewał "Zawsze tam, gdzie ty", a później ze Scorpions "Hurricane". Pięściarz uczestniczył w wielu programach rozrywkowych. Próbował też swoich sił w aktorstwie.

Funkcja w filmie:aktor w filmie "Bienzle und der Champion" (1998)aktor w filmie "Modern Talking 1998/1999" (1999)aktor w filmie "Der Tag der Ehre - Entscheidung im Boxring" (2004)aktor w serialu "Sąsiedzi" (2005)aktor w filmie "Nie ma takiego numeru" (2007)aktor w filmie "Ring wolny" (2016)

Płyty: brak

Książki : - "Dariusz Michalczewski - Silniejszy niż strach. Moje życie" (2004) - "Tiger. Bez cenzury" (2015) - wywiad przeprowadzony z Michalczewskim przez Macieja Drzewickiego i Grzegorza Kubickiego

Nagrody :
  • Michalczewski zdobył liczne nagrody, a najważniejsze z nich to mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej oraz WBO w kategorii junior ciężkiej.


  • LINK Instagram: @dariuszmichalczewski\_official

    LINK Facebook: @dariuszmichalczewski
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index