Alan Andersz

Alan Andersz to artysta, który gra w spektaklach teatralnych, filmach i serialach. Znany jest z roli Patryka Jankowskiego z serialu "39 i pół" oraz jego kontynuacji - "39 i pół tygodnia". Jest też uznanym tancerzem. To pozwoliło mu stać się jurorem w jednym z talent-show emitowanych w telewizji Polsat. W 2012 roku uległ poważnemu wypadkowi, ale wrócił do zawodu i rozwija karierę.

Imię: Alan

Nazwisko: Andersz

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Wzrost: 181 cm

Data urodzenia: 4 października 1988 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: aktor, tancerz

Osoby - związki: -

Rodzice: -

Dzieci: -

Rodzeństwo: -

BIO: Alan Andersz już od najmłodszych lat pasjonował się tańcem. W wieku 8 lat zaczął uczęszczać na zajęcia rozwijające jego pasję. Tańczył w formacji, brał udział w różnorodnych konkursach. Razem ze swoją grupą zdobył m.in. tytuł Mistrza Polski młodzieżowych formacji w stylu latynoamerykańskim. Reprezentował nasz kraj podczas innych ważnych wydarzeń związanych z tańcem.Występował też w telewizji. Brał udział w programie "Mini Playback Show". Następnie pojawiły się propozycje ról w serialach i filmach, m.in. w takich produkcjach jak "Ja, Malinowski" czy "Pręgi". Dużą popularność aktor zdobył dzięki kreacji Patryka Jankowskiego w serialu "39 i pół", w którym grał w latach 2008-2009 i w 2019 r.W 2012 r. uległ groźnemu wypadkowi. Spadł ze schodów i doznał poważnego urazu głowy. Choć lekarze dawali mu niewielkie szanse na przeżycie, po kilku operacjach i długiej rehabilitacji wrócił do pełnej sprawności. Po traumatycznych doświadczeniach dodaje otuchy tym, którzy walczą o życie. Jest chodzącym dowodem na to, że można je wygrać. Od czasu rekonwalescencji wiele w jego nastawieniu do pewnych spraw się zmieniło. Ukończył m.in. kurs trenerski z zakresu crossfit. Wspiera innych w dbaniu o zdrowie i sylwetkę. Emanuje pozytywną energią, motywuje ludzi do zmian.Od 2016 roku ponownie jest aktywny zawodowo. Otrzymuje propozycje ról serialowych w takich produkcjach jak: "Komisarz Alex" czy "Barwy szczęścia".

Znany z: Aktora można zobaczyć głównie w serialach i filmach, m.in. w "39 i pół", "Niespokojnym domu starości", "Miasteczku" czy "Obławie". Gra także w przedstawieniach teatralnych. Wymienić tutaj warto takie tytuły jak "Szalone nożyczki", "Hawaje, czyli przygody siostry Jane", a także "Hotel Nowy Świat".Regularnie pojawia się ponadto w różnego rodzaju programach rozrywkowych, zarówno w roli uczestnika, jak i jurora. W 2008 roku był jednym z uczestników "Tańca z gwiazdami" edycji TVN. Partnerowała mu wtedy Blanka Winiarska. Para zajęła szóste miejsce. Był także uczestnikiem emitowanego w 2017 roku programu "Agent - gwiazdy". W roli jurora można go było natomiast zobaczyć w talent-show "Got to Dance. Tylko taniec".Śledzić najnowsze poczynania aktora można z powodzeniem na jego kontach na portalach społecznościowych. Alan Andersz ma swój profil zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Można tam zobaczyć jego prywatne zdjęcia czy fotografie z siłowni.

Funkcja w filmie:


 • aktor: "Miasteczko" (2000 r.), "Myszka Walewska" (2001 r.), "Pręgi" (2004 r.), "Melodramat" (2005 r.), "Dom niespokojnej starości" (2005 r.), "Boża podszewka II" (2005 r.), "Pogoda na piątek" (2006 r.), "39 i pół" (2008 r.), "39 i pół" (2009 r.), "Rozmowy ojca z synem" (2009 r.), "Noc życia" (2010 r.), "Układ Warszawski" (2011 r.), "Obława" (2012 r.), "Pieczarkowa Love Story" (2015 r.), "39 i pół tygodnia" (2019 r.)


 • aktor dubbingowy: "Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości" (2012 r.)


 • Płyty: -

  Książki: -

  Nagrody: - Nagroda aktorska w Breście - za rolę Tadeusza w filmie "Melodramat"

  Link Instagram: @alandesz


  Link FB: http://www.facebook.com/andersz.official
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index